Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Resim Nusret Cephesi Mucahid Yetiştirmeye Devam Ediyor

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
El Kaide'nin Suriye kolu olan Nusret Cephesi, Suriye'de yeni bölgeleri ele geçirmeye devam ediyor. Son günlerde Esed Rejimi'ne karşı en büyük operasyonları bu grup düzenledi. Nusret Cephesin'in son günlerde daha da güçlü bir konuma gelmesi, gruba yeni katılımlara sebep oluyor. Nusret Cephesi yeni gelen kişilere askeri, siyasi ve dini eğitim verdikten sonra saflarına dahil ediyor.

Amerika 22 Eylül günü İdlib'te Nusret Cephesi'ne ait 8 hedefi vurmuştu. Saldırıdan 1 gün sonra Nusret Cephesi yaptığı açıklamada, Amerika'nın sivilleri ve bazı boşaltılmış askeri merkezleri vurduğunu söylemişti.

Nusret Cephesi uzun zamandır eğitim kampı görüntüleri yayınlamıyordu. Son olarak Eymen ez Zevahiri Eğitim Kampı görüntülerini yayınlamışlardı.

Nusret Cephesi İdlib, Humus ve Hama'da yaptığı yeni saldırılarla ilerlemeye devam ediyor. Yayınladıkları bazı videolarda yeni ele geçirilen bölgelerde yaşayan halkın, Nusret Cephesi direnişçilerini sevgiyle ve büyük bir çoşluyla karşılaması dikkat çekiyor.

Nusrah-Camp-Idlib1-thumb-560x314-4026.jpg
Nusrah-Camp-Idlib2-thumb-560x314-4029.jpg
Nusrah-Camp-Idlib3-thumb-560x314-4032.jpg
Nusrah-Camp-Idlib5-thumb-560x314-4038.jpg
Nusrah-Camp-Idlib6-thumb-560x314-4041.jpg
BzpcvMJIQAAQ7rM.jpg:large
Nusrah-Camp-Idlib7-thumb-560x314-4044.jpg
Nusrah-Camp-Idlib4-thumb-560x314-4035.jpg

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
RABBİM,sayılarını çoğaltsın ve bizleride bu ordu ya ilhak eylesin amin

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Allahu alem ama Suriye'yi asıl fetheden Nusret ve İslami cephe olduğunu düşünüyorum, bence IŞİD kasten abartılıyor. Bence medya dünyanın ilgisini kasten isid'e çekiyor, 'bakın esada karşı savaşanlar bunlardir' algisi yaratılmaya çalışılıyor. İşidin zulüm yapma potansiyeli yüksek olduğundan dikkatler iside cekiliyor, İsid'in her hatası servis edilmeye çalışılıyor. Zulüm olmayan şeyleri dahi abartılı şekilde servis ediyorlar. Gerçek mucahidler ise gizli tutuluyor. Ben, bir çok kez Allahın seriatina aykırı davranan hatta seri mahkemeyi dahi kabul etmeyen IŞİD'in, daima ıslam seriatina uygun hareket etmeye çalışan, müslümanlara karşı savasmamak, onlarla barışmak için elinden geleni
yapan nusra ve İslami cephe'den daha basarili olacağına inanmıyorum. Allahin yardimi, islam seriatina uygun davranan mucahidlerledir.

Üst Ana Sayfa Alt