Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Ölüm Anında Tevbe Kabul Olur mu?

I Çevrimdışı

ilvanlim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Çok yaşamadım ama 35 yıllık hayatım bir müslüman hayatı gibi değildi. Namaz kılmadım. Oruç tutmadım. Alkol sigara zina vs. bütün haramlara bulaştım.

Geçen sene beynimde tümör çıktı. Ölümle artık iyice yüz yüze geldim. Bu arada namaza başladım alkolü ve diğer kötü alışkanlıkları bıraktım. En son tahlillerim ve tomografi sonuçlarım da kötü çıktı. Öleceğimin farkındayım. (en doğrusunu Allah Bilir)

Bana cevap verin lütfen. Öleceğini anladıktan sonra tevbe kabul oluyormu.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Çok yaşamadım ama 35 yıllık hayatım bir müslüman hayatı gibi değildi. Namaz kılmadım. Oruç tutmadım. Alkol sigara zina vs. bütün haramlara bulaştım.

Geçen sene beynimde tümör çıktı. Ölümle artık iyice yüz yüze geldim. Bu arada namaza başladım alkolü ve diğer kötü alışkanlıkları bıraktım. En son tahlillerim ve tomografi sonuçlarım da kötü çıktı. Öleceğimin farkındayım. (en doğrusunu Allah Bilir)

Bana cevap verin lütfen. Öleceğini anladıktan sonra tevbe kabul oluyormu.

Kardeşim sorunun başlığı ölüm anında diye fakat daha ölmedin ve ölüme de çok kısa bir an kalmış değil. Daha ölmedin ve istediğin günahı yapabilecek durumda olduğun halde yapmaktan vazgeçip , bunun haram olduğunu anlayıp Allaha dönerek tevben kabul olur. Fakat senden istediğim inşeallah Tağutu, küfrü , şirk, bidatı bilip amel eden Tevhidi bir akideye sahipsindir. Aksi takdirde bunları bir an önce kavramaya çalış. (Sitemizde tevhid bölümü bu konuya idealdir)
Sorunla ilgili de detaylı bilgiyi aşağıdaki linkte bulabilirsin. Ayrıca Rabbim şifa versin ve hastalıktaki çekilen sıkıntıların, ağaçtaki yaprakları döktüğü gibi günahlarını döker inşeAllah (sahih hadis)

İlgili Konular:

Kişinin Ölüm Döşeğinde Ettigi Tevbe Sahih midir?
https://www.islam-tr.org/konu/kisinin-olum-doseginde-ettigi-tevbe-sahih-midir.46114/

GÜNAHTAN TEVBENİN ŞARTLARI

https://www.islam-tr.org/konu/gunahtan-tevbenin-sartlari-soruya-cevap.7931/

Üst Ana Sayfa Alt