Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Türkiye-Suriye sınırında ölüm haberi

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
السلام عليكم و رحمة الله
Türkiye - Suriye sınırında bir ölümün meydana geldiği söyleniyor.Söylenti bazı haber kaynaklarında yer alıyor.
Konuyla ilgili haber içeriği ;
Türkiye-Suriye sınırını yasa dışı yollarla geçmek isteyen bir Suriyelinin sınırdaki jandarma güçlerince gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybettiği öne sürüldü.

Suriye İnsan Hakları Ağı'nın (SNHR) aktardığına göre, 18 yaşındaki Abdurrezzak Ahmed el Kastal'ın 11 Mart'ta Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollarla geçmeye çalışırken sınırdaki jandarma güçlerince yakalandı.

SNHR'nin haberinde sınırın Türkiye tarafından gözaltına alınan El Kastal'ın "dayak ve işkenceye maruz kalması sonrasında hayatını kaybettiği" iddia edildi.

Açıklamada El Kastal'ın cesedinde işkence izleri tespit edildiği belirtilirken olaydan bir sonraki gün cesedin Babül Hava sınır kapısı yakınlarına atıldığı öne sürüldü.

Türk yetkililerden konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken sosyal medyada haberle ilgili olarak çok sayıda görsel paylaşıldı.

Suriyeli birçok kaynak El Kastal'a ait olduğu belirtilen cesedin görüntülerini birçok farklı hesap üzerinden servis etti.

Suriye İnsan Hakları Ağı: "18 yaşındaki Suriyeli Türk sınır güçlerince dövülerek öldürüldü"
 
Üst Ana Sayfa Alt