Onların Sözleri

Genç55

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hz.Ali radiyallahu anh şöyle demiştir: " Din,akılla (kavranacak) olsaydı mestlerin üst kısmını değil alt kısmını mesh etmek gerekirdi.Ben ise Resulullah'ı(s.a.s) mestlerin üst kısmını mesh ederken gördüm. (İbn Ebî Şeybe c.1 sy.181 Müsned-i Ahmed:737)

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muhammed b. İshak’ın rivayetine göre; Lokman (as) oğluna:

“Ey oğlum, birini arkadaş edinmek istediğinde önce onu kızdır. Kızdığı zaman sana karşı insafı elden bırakmazsa arkadaş ol. Aksi taktirde ondan sakın!” diye nasihat etmiştir.!

Zekiler Kitabı, İbnü'l-Cevzi ,rahimehullah.

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allame Muhammed b. Salih el-Useymin Rahimehullah şöyle dedi:

Sünneti yaymaya ne zaman fırsatın olursa yay, onun mükafatını ve kıyamet gününe kadar onunla amel edenlerin mükafatlarından eskilmeksizin alacaksın.

(Şerhi Riyazus Salihin 254/4)

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vekî ibn el-Cerrâh رحمه الله dedi ki; "Sufyân'a, Ka'be'nin etrafına inşa edilen binâlar hakkında soru sorulduğunda şöyle dediğini işittim; "Bu binâlara bakmayın! Bu binâlar ancak gözler kendisine çevrilsin diye inşa edilmiştir."

Ebû Nuaym,
Hilyetu'l-Evliyâ, 6/379.

Efdal Et-Turki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Vekî ibn el-Cerrâh رحمه الله dedi ki; "Sufyân'a, Ka'be'nin etrafına inşa edilen binâlar hakkında soru sorulduğunda şöyle dediğini işittim; "Bu binâlara bakmayın! Bu binâlar ancak gözler kendisine çevrilsin diye inşa edilmiştir."

Ebû Nuaym,
Hilyetu'l-Evliyâ, 6/379.
boynuzlu bina buna çok iyi bir örnek kabenin ihtişamını gölgelemeye çalışıyor.
28475

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Üç haslet sahibinin imânı kemâle ermiştir. Bunlar huzurda iken bâtıla sapmamak, kızdığı zaman haktan ayrılmamak, gücü yettiği hâlde haddi aşmamaktır."

| Muhammed b. Kâ'b (rahmetullâhi aleyh)

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeytan yol kesen bir hayduttur.
Kul ne zaman Allah’a CC. doğru yola çıksa yolunu kesmek ister.

Şeyhulİslam İbn-i Teymiyye (Rh)

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt