Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Ortadoğu'daki İsyanlar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

B Çevrimdışı

BaiTullaH

Üye
İslam-TR Üyesi
S.a islam-tr Ailesi

Bildiginiz Üzere Ortadoguda yani arap ülkelerinde isyan çıktı :

Çıkma nedeni İse ;

.İşşiz Kalan adamın kendini Yakması ile isyan başladı

Tunusdan Sonra Mısıra sıçradı Şimdi

Arap yöneticileri yıllarca amerikanın uşaklıgını yaptı Kimse Birşey Söylemedi .

Kimse Kendini Yakmadı Eger amerikaya uşaklık yapmayın diye kendini yaksadı kendi canına

kıyardı ve büyük günah olurdu ve intahara girerdi ama bogazı için kendini yaksa intahar

sayılmıyor ne garip degil mi?

kısacası ,

Cezayir, Tunus, Mısır, Ürdün, Suriye, Yemen . . .
Sizinle bizim aramızdaki fark. Biz Allah için kıyam ederiz , siz boğazınız için

sizinde düşüncelerinizi bekliyorum

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ve aleykum salam kardeşim, isyanların ne için çıktığını şimdiye kadar hiç duymamıştım sadece halkın artık mübarek denen abd-israil uşağını istemediğini biliyorum, durum böyle ise ben de manen bu isyana katılıyorum, gerekirse madden de katılırım inşaAllah. Dilerim ki Rabbim tüm batı (kafir) yalakası müslüman (!) yöneticileri muvahhid halkın ayakları altında çiğnetir.

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ama bogazı için kendini yaksa intahar

sayılmıyor ne garip degil mi?

Yakmasaydi kimbillir zulüm devam ederdi, hatta Tunus halkindan alinan bilgilere görede bu olaylardan sadece ortalama birhafta icerisinde Ezan yasagi gelecekti..

Ayrica Karni tok olan, acin hallini nerden anlasin, Aclik o kadar basit mi ? bu islama karsi bir düsmanlik degilmiydi..

Cezayir, Tunus, Mısır, Ürdün, Suriye, Yemen . . .
Sizinle bizim aramızdaki fark. Biz Allah için kıyam ederiz , siz boğazınız için

Bogazda Allahin bir emridir.. ! bunu ilerleyen yasinda, olgunlasan ilminde inseallah daha iyi anlayacak ve kavrayacaksin..

selametle

M Çevrimdışı

musab85

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bi adamın kendini yakması sonucu bunlar çıktı demek büyük hata ve cahillik olur.sanki savaş olan bi yerde mantar tabancası patlatan bir çocuk savaşı kızıştırdı gibi bahsediliyor.biraz daha derinlemesine düşünülürse bunun ele geçmez bir fırsat olduğunu anlasınız.taliban afrika kolu komutanı bu ülkere şeriatı isteyin sizinleyiz dediler.

Üst Ana Sayfa Alt