Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Öso ve Nusra hakkında çatışma haberleri var

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SON DAKİKA: Özgür Suriye Ordusu El-Nusra'ya (Al Qaeda bağlı grup) savaş açtı. Sebep: El-Nusra stratejik bir şehri çaldı. -CNN

Suriye'nin Halep ili kırsalında ÖzgürSuriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birlikler ile El-Kaide'ye yakınlığıyla bilinen güçler arasında şiddetli çatışmalar yaşandığı bildirildi.

ÖSO'ya bağlı "Kuzey Kasırgası" birlikleri ile el-Kaide'ye yakınlığıyla bilinen güçler arasında çıkan çatışmalarda, yerel Şahba Press haber ajansının muhabiri ve 4 kişi hayatını kaybetti.

Bölgedeki kaynaklar, Halep'e 48 kilometre uzaklıktaki Azaz kasabasının aşırılık yanlısı güçlerin eline geçtiğini, kasabanın giriş-çıkışlarında kontrol noktaları oluşturulduğunu aktardı.

Suriye-Türkiye arasındaki Bab es-Selame Sınır Kapısı yakınlarında da iki grup arasında şiddetli çatışmalar yaşandığı öğrenild

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
çok güzel pkk israil ve abd göbek atıyodur. ösonun çizgisi zaten direk hilafet değildi biraz bozuktu belliydi böle olacağı.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
YPG nin de başka koldan saldırısı başlamış

YPG Tel Abyada Devrimci Operasyon basaltti.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haberin sıhhati nedir?

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bu demek oluyorki pkk ile öso anlaşmış. ve nusra ve onun dostları gruplar gerçekten ilerleme kaydediyorlarmış. .bundan dolayı birleştiler.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bilmiyorum ahki.
ÖSO Nusra haberi CNN den yayıldı sanırım. Bakıyorum. Başka bi yerden yakalarsam ekliyce.
Aslında haberi burda doğrulayabilirmiyim diye açtım konuyu

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bence haber doğrulanana kadar yorum yapmayalım da fitneye sebep olmayalım. İnşaallah doğru değildir.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ÖSO “Esirleri öldürmek kabul edilemez”
oso-dan-el-nusra-aciklamasi-300x171.jpg

ÖSO komutanlarından Albay Kürdi, Suriye’de rehinelerin infazına ilişkin uluslararası basında yer alan ve silahlı muhaliflere atfedilen görüntülerin, devrimin imajını bozma amacı taşıdığını söyledi.
Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) komutanlarından Albay Malik el-Kürdi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, rehinelerin infazına ilişkin görüntülerin, Suriye muhalefetinin imajını zedeleme amacı taşıdığını savundu.Kürdi, “Esirleri öldürmek, hangi şekilde olursa olsun İslam hukukunda ve uluslararası hukukta kabul edilemez. Bu özgürlük, adalet ve insani değerler talebiyle yola çıkmış Suriye muhalefetinin bir özelliği değildir” diye konuştu.
ÖSO Askeri Konseyi’nin, devrimin başlangıç safhasında, 15 Eylül 2011′de yayımlanan bildiriyle, insan hakları ihlalleri ve sistematik cinayetlere karşı duruşunu ortaya koyduğunu kaydeden Kürdi, “Devrimciler tarafından yapılmış sınırı aşan bazı eylemler var. Bunların failleri kesinlikle yargılanacaktır” ifadelerini kullandı.
Kürdi, bununla beraber işlenen bazı suçların, muhaliflerin safına sızan rejime bağlı askerler ile ülkedeki kargaşadan istifade ederek cihat adı altında Suriye’ye gelip faaliyet gösteren yabancı unsurlar tarafından işlendiğini savundu.
Kürdi sözlerine şöyle devam etti:
“ÖSO devrimin başından beri uluslararası toplumun desteğiyle silahlıları grupları içine alacak milli bir ordu kurmak istedi. Ancak bu teklif bölgesel hesapları olan ülkeler tarafından kabul görmedi. Devrim uzadıkça kargaşa ve aşırılık artacak, bölgeye ve tüm dünyaya yansıyacaktır.”
ÖSO komutanı Albay Malik el-Kürdi, Suriye’de devrimin, bütün partiler ve ideolojilerin rekabet ettiği demokratik bir süreçte ilerleyeceğini vurgulayarak, “Devrimin kargaşadan geçmesi çok normal bir durum ancak işin sonunda hukuka saygılı ve uluslararası toplumla ilişkileri olan bir devlet hedefine ulaşılacaktır” ifadesini kullandı.

(AA)18 Eylül 2013 17:00 (Son güncelleme 18 Eylül 2013 17:03)

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnsan hakları ???
Kur'an'ın hakkı nerede?

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu askeri lider selim idris adlı demokratik maymuna gıcık kapıyorum arkadaş.Ama esed köpeği devrilene kadar çatışma olmasa iyiydi.Ondan sonra zaten icabına bakılır bu orangutan kılıklı herifin.

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
şuanda hala efsanefik özelliğini koruyor çatışma haberleri trt vs hiç biyerde yok. bakalım bekliyoruz aslında böle bişey iyi oldu. çünkü ösoya hiç i zaman güvenmedim. sırtımızdan vuracağına karşımızda olsun yüzümüze sıksın . enazından kurşunun nerden geldını anlarız.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
haberin doğru olma ihtimali yönünde küçük bir bilgi hakikaten babüsselam sınır kapısı öso'nun elindeydi en son. Bir ipucu olarakda olsa önemli ayrıntı

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanlar arasında fitnecilik kol geziyor ve bizlerde buna ayak uyduruyoruz ve dahası tekfircilik hemen ön planda, geçmişte Müslümanlar arasında cereyan eden Cemel vakıasını hatırlıyalım oradada nasıl fitneciler işbaşındaysa şimdide burada da anlaşılan odurki fitneciler iş başında..

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ensari kimden bahsediyorsun anlamadım?

kimden bahsedildiği anlaşılmıyormu..? hemn damladık zaten şu heriften hiç haz etmiyoruz,zaten öso nin ne olduğu belliydi iyikide yapmışlar,arkadan sıkmak yerine yüzlerine doğrı sıksınlar..şimdi kalkıp birde aynı şeyleri onlar söylerse ne olur söyle kim kazanır bu davayı..

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben zaten dedim ki esed düşene kadar muhalif gruplar arasında çatışma olmasın diye isterim.Ama esed düştükten sonra ister istemez öso'nun tamamı şeriatçı olmadığı için laik demokratik muhaliflerde var olduğu için çatışma çıkacaktır zaten.Bu bilinen birşey.Bunun neresi fitne oluyor.Ayrıca neresi tekfircilik?ben öso'yu topyekün tekfir mi ettim ki böyle konuşuyorsun?Öso karışık bir topluluk olduğu için bünyesinde her türlü adam var diyorum müslümanda var demokrat da var.Karışık bir yapılanma.Sen istiyorsun ki demokratik laik muhalifleri de kardeş edineyim hayır asla onlar benim kardeşim değildir.Sadece Şeriatı isteyen muhalifler(mücahidler)benim kardeşimdir.