Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Oy Verme Konusuna Başka Bir Açıdan Bakış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dinler öğrenirsin o zaman:) Hadi yine yaz "Türkiye'yi sevelim" :) üstüne püskürülünce de yine çark edersin:)
Benim kimseden korkum yok inandığımı söylerim püskürenleri de dikkate almam.
Adı sanı ismi cismi bilinmeyen, duvarların sanal kalelerinin arkasından atıp tutan internet alimleriyle gerçek alimler arasında tabi ki fark olacak. İşkembeden atmak hesapsız ölçüsüz sallamak kolaydır. Nasılsa tanıyanınız yok bileniniz tehdit edeniniz yok verin gazı haydi ya Allah cihada falan nağralar savurun sonra evlerinizde oturun:) Hadi samimiyseniz gidin Suriye orda? Ehli sünnet gerçek mücahidlerden oluşan tekfirden beri nusra gibi gruplarda var. Niye duruyorsunuzda hergün kusmuk attığınız ülkede ve onun beğenmediğiniz İslamcı partisinin sağladığı rahatlıktan faydalanarak mabadınızın üzerinde yayılıyorsunuz?

Bir mesajda cihad diye bağıran üye öbür mesaja ticaretten işten güçten para kazanmaktan hatta saçma sapan titan denilen dolandırıcılıklardan reklam falan yapıyor. Gerçekten çok enteresan bir topluluk. Kendi içinde çelişkilerle dolu! Tekfirciler bile en azından samimiler gidip inandıkları şey için savaşıyorlar sizde oda yok sadece boş laf ve kinle dolu bir kalple herkese saldırma mevcut özelliklede nimetlerinden faydalandığınız ülke ve onun dini galip getirmek için çalışan insanlarına karşı...

Ülke derken rejimi koruduğunun farkında değil,Parti derken islamı getirmeye çalışan heralde AKP'den bahsediyor.İslam ve AKP.Küfrü açık olan başkanları Mısır'a laiklik teklif ederken ne kadar samimi iseler bunların anladığı İslam da o kadar.Fazla söze hacet yok.Gerçekten samimiler.Ama İslamda değil.AKP tabanında elbet samimi olanlar çok ama tavan tam bir ihanet halinde.

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vatan ayrı, rejim ayrı.Her Müslüman vatanını sever.Bizde seviyoruz.Ama bu değildir ki rejimi ve AKP denen Amerikan yapılanmasını sevelim.Tam tersine onlara buğz etmek Müslümanın görevidir.Irakta,libyada,Afganistan da Milyonlarca Müslümanı katlederlerken pek mesut idiler.Usame bin laden şehit olduğunda Cumhurbaşkanı Gül çok memnun oldum ifadeleri hala hafızalarda.Ve hala bu AKP dene Amerikan işbirlikçisi yapıya inananlar var.Gerçekten yazık.

S Çevrimdışı

Sorulu

Üye
İslam-TR Üyesi
Abdullah Yolcu Beyi tanımam ama oy vermek vaciptir fetvası komik.İlim tek başına kurtulmaya yetse idi Şeytan en büyük Alim olurdu.İşin içine kibir, gösteriş,mevki,makam,bir de iktidarın nimetleri diyorlar işin özü çaktırmadan iktidara yaranıp para götürme o girdiği zaman insanın yoldan çıkması kaçınılmaz.Tagut diyeceksin tagutun en büyük destekçilerine oy falan.Tasavvufçu olsun,Selefi görüşlü olsun,cemaatçi olsun,tek başına olsun farketmez yanlışa yanlış demekten korkmamalıyız.

Oy Vermek vaciptir demesi, komik....

"kötünün iyisini" seçelim diyorlar böylesi insanlar, ama kötünün iyisi bir insana göre AKP, birisine göre CHP, birisine göre MHP........ Hepsi ama demokrat, hepsi laik, hepsi deyyus, hepsi namusus, hepsi pislik...

Bir Müslüman'a sual ederler :" Senin ananı ve bacını tecavüz, çocuklarını fahişe ve süppe yapicam. Beni secmesen, benden başkası bunların hepsini yapacak ve seni öldürecek, seni alkol tiryakisi yapacak."

Acaba bir Müslüman olarak onu mu seçelim, yoksa öbür partiyi mi?

Benim demek istediğim, bize iki seçim verenlere cevabımız söyle olmalı :"Ben ne senin gibi müşrigi ve öbür daha pislik müşrigi sevmiyorum. Benim seçimim sadece Rabbim. Ben senin oyununu oynamıyorum ey Kafir. Eğer beni buna zorlarsan, ben son damla kana kadar savaşırım her Müslüman gibi. "

Peygamber Efendimiz bir Müslüman hanımın başındaki örtüsünü çıkartan bir kabileye karşı savaş açtı. Böyle bir Peygamberin ümmetiyiz, ama böyle mantıksız düşünen çok insan var dışarıda...

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

الله لا ينسى أحداً ، هذا أمر كاف ليطمئن قلبك
Admin
forum içerisinde seviyesizce konuşulmasından hiç haz etmem.. özellikle bu bir bayan ise gerçekten hiç yakışmıyor..

ilaydamüslim siteden üç gün uzaklaştırıldı.. bu şekilde konuşmaya devam edenler olursa onları da uzaklaştıracağım..

o yüzden üslubunuza dikkat edin konuşun..

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Uyarı:

Munazara adabını bilmeyebilir insan, karşısındaki muhatabını da sadece yazılarına göre sınırlı tanıyarak yazabilir ama en azından okuyan diğer kardeşlerden haya ve edeb ederek daha sakin ve insaf ile konuşmaya gayret eder. Her konuyu kitletmek zorunda mısınız? Neden her görüş ve iddia sahibi fikrini delille savunub karşısındakinden delil veya delile teslimiyet istemiyor?

S Çevrimdışı

Sorulu

Üye
İslam-TR Üyesi
Oy konusunda her Türk insana tavsiye edicem dört dörtlük sohbet :

"Fehmettin Dindar Hoca (Allah ona rahmet eylesin, inşallah şehit) " - Yoldaki İşaretler açıklamasi...

Oy konusunda her Türk insana tavsiye edicem dört dörtlük sohbet :

"Fehmettin Dindar Hoca (Allah ona rahmet eylesin, inşallah şehit) " - Yoldaki İşaretler açıklamasi...

Bu sohbet beni adam etti...

C Çevrimdışı

cendeller

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Simdi normal hayatta insanina gore konusursun , kapasitesine, zekasina, bilgi birikimine bakarsin.

Senden usutun bir insansa ondan faydanlamaya , konusmalarini ona gore secerek konusursun. Senle ayni seviyedeyse karsilikli munazara edersin, ama senden dusukse alabilcegi kadar durumuna gore konusur susarsin.

Ama malesef net ortaminda boyle bir sey pek mumkun olmuyor ,senin gibi idrak yollari kapali, zeka seviyesi yerlerde, algi kapasitesi dusuk d birisiyle karsilasinca ve anlayamayacgi laflar duyunca gelip senin karsina senin gibi abuk subuk laflar ediyor

Su an ben sana geri zekali oldugunu soyledigim aslinda sana iyilik yapmis oluyorum, eger diger turlu dusunup iftira attigini dusunursem sen iftiraci , art niyetli bir insan oluyorsun
https://www.islam-tr.org/konu/duyuru-imam-buhari-vakfi-tefsir-dersleri-basliyor.35088/#post-226121 Bak bu konuda da geri zekali isler yapmisin ,muslumanlar iftira atmassiin demi kardesim sen iyilikle dusnursun ama zeka kapasiten bu kadar oldugu icin bunlari dusnuyorsun.

Sana bir tavsiye git bir beyin dokturuna beynini kontrol ettir , cunku beyin hucrelerinin bir kismi olmus senin hadi selametle

Güneşli Mekke mescidinin üst katinda ben bu cemaatin bireyleri ile bu konuda tartıştım. Yaranın ne olduğunu söyleseydin de ona gore sana melhem verseydin be adam. Bu konu başlığinda konuşulan şey farklıyken aen benim diğer konularda yazmış olduğum yazılarımı karıştırıyorsun bre gafil...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Güneşli Mekke mescidinin üst katinda ben bu cemaatin bireyleri ile bu konuda tartıştım. Yaranın ne olduğunu söyleseydin de ona gore sana melhem verseydin be adam. Bu konu başlığinda konuşulan şey farklıyken aen benim diğer konularda yazmış olduğum yazılarımı karıştırıyorsun bre gafil...
3 gün yazma cezası ..

Bu konuda seni daha önce de uyarmıştım.
Binlerce gönüllüsü olan tevhidi bir cemaatin akidevi yapısını, bir mescidin çay ocağında bulunan "bazı kişilerle" konuştum diyerek soyut delil mi olurmuş?
Kardeşim, İlmi ve tevhidi bir cemaatin bir nevi tekfiri hakkında cahilce konuşuyorsun. Cemaatin hocaları, sorumlu yöneticileri malumdur. Samimiysen, öğrenmek istiyorsan git kendileriyle yüz yüze görüş buraya somut delillerle gel. Aksi taktirde ya iftiranı bitir, ya kendini.

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ
İslam-TR Üyesi
Şura yirmibirin sona gelirken bir an alimler diye okudum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt