Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Pakistan, ABD casus uçaklarını vuracak!

MuhacirSelman Çevrimdışı

MuhacirSelman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
20111211165807-b.jpg
Pakistan'ın aklı başına geliyor mu? Pakistan Amerika'ya rest çekti, ipler koptu.

Pakistan-Amerika arasında yüksek gerilim. İki müttefik CIA saldırıları yüzünden koptu.

Afganistan ve Pakistan'da bulunan CIA üslerinden kalkan silahlı Amerikan casus uçakları, bugüne kadar Pakistan içlerine 300'den fazla saldırı yaptı. Yüzlerce insan öldürdü.

Hatta ABD El kaide liderini bile Pakistan'ın başkentinde öldürdü.

Hem de İran'ın ele geçirdiği RQ-170'lerden biri operasyonu naklen Washington'a geçti. Obama ve Clinton canlı yayında izledi.

Ancak şimdi rüzgar tersine döndü. Bu casus uçaklardan biri en son bir Pakistan kontrol noktasında 24 askeri öldürünce sigortalar attı.

Pakistan askeri yetkilileri, Amerikan NBC televizyonuna dün verdikleri demeçte hava sahasını ihlal eden tüm casus uçakları düşüreceklerini, buna Amerikan olanların da dahil olduğunu söylediler.

Pakistan Genelkurmay Başkanı Eşfak Pervez Kayani emri 26 kasım günü tüm birliklere geçmiş. Ayrıca tüm Amerikan askerlerinin Pakistan üslerinden çıkmaları emri de verilmiş.

Pakistan üsleri Amerikan askerleri ve CIA ajanları tarafından El Kaide, Taliban ve Hakkani örgütüne karşı operasyon amacıyla ortak kullanılıyordu. Böylece 2 ülke arasındaki iyice ipler kopmuş görünüyor.

Bakalım Amerika bu emirleri dinleyecek mi? Pakistan dediğini yapabilecek mi?

Bölgede dengeler şöyle: Amerika, İsrail ve Rusya Hindistan'ı destekliyor. Çin ise Pakistan'ı. Birlikte ortak silah yapıyorlar. Bu olaydan sonra İran'da Pakistan'la doğal mütetfik olacaktır.
Tuncer Barçivan / Gazeteci.Tv

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
zannetmiyorum

ama duamız olarak RABBİM,birbirleri ile kırdırsın kefereleri amin

en çok rusyanın bişeyler yapmasını istiyorum çok şiddetli nükleer silahları var

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
iranla pakistan itifak olmaz iran abd le olur genede pakistanla olmaz bu iran değilmi mücahitleri tutuklayıp kafirlere teslim eden

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
zannetmiyorum

ama duamız olarak RABBİM,birbirleri ile kırdırsın kefereleri amin

en çok rusyanın bişeyler yapmasını istiyorum çok şiddetli nükleer silahları var

ahi nükleer silahların kullanılmasını istemiyorsundur umarım ifadenden sanki öyle anlaşılıyor

Üst Ana Sayfa Alt