Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Paris'te sınıfta Muhammed (a.s.) Karikatürü Gösteren Öğretmen Gebertildi!

Hawkeye Çevrimdışı

Hawkeye

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Niye sapık yazdın ya üzdün beni öğrenmeye çalışıyor olamaz mıyım? :(

Kab’ın öldürülmesi olayını okudum da bu Buhari’nin Sahih’inde mi geçiyor? Yoksa başka bir kitabında mı bildiğim kadarıyla diğer kitaplarına güvence vermiyor kesin sahihdir diye..

hiçbir suçu günahı olmayan insanlar neden öldürülsün ki?

Demagoji yapmayı bırak. Ayeti gelip kafana göre yorum yapıyorsun da ondan. Sonra da farz olunan cihadı Kur'andan ve sünnete muhalefet bir şekilde çarpık yorumunla yorumlayıp ortalıkta fitne çıkarıyorsun. Biliyorsan konuş ve delilini sun bilmiyorsanda sus!

Never Give Up Çevrimdışı

Never Give Up

Üye
İslam-TR Üyesi
Demagoji yapmayı bırak. Ayeti gelip kafana göre yorum yapıyorsun da ondan. Sonra da farz olunan cihadı Kur'andan ve sünnete muhalefet bir şekilde çarpık yorumunla yorumlayıp ortalıkta fitne çıkarıyorsun. Biliyorsan konuş ve delilini sun bilmiyorsanda sus!
Öğrenmeye çalışıyoruz bu forumun amacı dini öğretmek değil mi?

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
O tevbe suresi 5. Ayette geçen ifadedeki adamlar daha önce müslümanların kanını döken kimseler diye biliyorum. Kısas hükmü gereği onlar öldürülür o ayrı bir şey ama hiçbir suçu günahı olmayan insanlar neden öldürülsün ki?
Sana göre peygamberine dövülmesi suç ve günah değil mi?
Öğrenmeye çalışıyorsan yorum yapmayacaksın bilmediğin konu hakkında dinleyeceksin delilleri öğreneceksin ,tahkik edeceksin ,sahihse iman edeceksin,işittik itaat ettik diyeceksin.

Abdullah el Hanbeli Çevrimdışı

Abdullah el Hanbeli

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Es selamu aleykum,
Benim şahsî düşüncem, bu tarz meselelerin forumda fazla konuşulmaması gerektiğidir, bu konuda öğrenmek istediğin bir şey varsa, darul harb ve harbiler ile ilgili birçok yazı vardır forumda.

Hawkeye Çevrimdışı

Hawkeye

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Es selamu aleykum,
Benim şahsî düşüncem, bu tarz meselelerin forumda fazla konuşulmaması gerektiğidir, bu konuda öğrenmek istediğin bir şey varsa, darul harb ve harbiler ile ilgili birçok yazı vardır forumda.
Aleyküm selam we Rahmetullahi we berakatüh
Akhi, bu tarz meseleleri konuşmamaya çalışmamızın farkındayım ama bu kardeşe defalarca söylüyoruz anlamıyor. Konu da sonra böyle uzuyor.

AbuYigit2000 Çevrimdışı

AbuYigit2000

Üye
İslam-TR Üyesi
Paris'te sınıfta Muhammed (a.s.) Karikatürü Gösteren Tarih Öğretmeni Samuel Paty' Gebertildi!
Ekli dosyayı görüntüle 26613

Ekli dosyayı görüntüle 26612
Fransa'nın başkenti Paris'te sınıfta öğrencilerine Charlie Hebdo dergisinde yayımlanan Hz. Muhammed karikatürü gösteren bir öğretmen başı kesilerek öldürüldü. Polisin şüpheliyi Eragny yakınlarında elinde bıçakla gördükten sonra vurduğu kaydedildi.

Rasulullah'a (s.a.v.) Hakaret Eden Kâfirin Boynunu Vurduktan Sonra Şehid olan 18 yaşındaki Moskova doğumlu Abdullakh Anzorov
Ekli dosyayı görüntüle 26649Ekli dosyayı görüntüle 26650Ekli dosyayı görüntüle 26651

Paris'in kuzeybatısında Conflans Sainte-Honorine'de bulunan bir okul yakınında saat 17:00 sıralarında meydana gelen olayın ardından bıçaklı saldırgan polis tarafından vurularak öldürüldü. France Televisions, öldürülen zanlının 18 yaşında ve terörle mücadele servislerinde kaydı bulunmayan bir kişi olduğunu açıkladı. BFMTV ise saldırganın Moskova doğumlu olduğunu ve saldırdan hemen önce "Allahu Ekber" diye bağırdığını ileri sürdü.

Figaro gazetesi ise güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberinde saldırganın Rus uyruklu bir Müslüman olduğunu, 2002'de Moskova'da doğduğunu ve Eragny bölgesinde bir çeteye üye olduğunu ve bu çetenin üyeleri arasında polis kayıtlarında yer alan "aşırı dinci" bir kişi bulunduğunu yazdı.

Olay yeri güvenlik kordonu altına alınırken, Antiterörizm Savcılığı konu hakkında terör bağlantılı cinayetten soruşturma başlattığını açıkladı.

Fransız haber ajansı AFP, öldürülen tarih öğretmeninin 47 yaşında olduğunu, 5 Ekim'de öğrencilerinin aileleri tarafından Hz. Muhammed'in karikatürlerini sınıfta göstermesinden dolayı şikayet edildiğini belirtti.

"Cumhuriyet saldırıya uğradı"
Fransa Eğitim Bakanı Jean-Michel Blanquer Twitter üzerinden paylaştığı mesajında "Cumhuriyet'in saldırıya uğradığını" ifade etti. "Bu gece Cumhuriyet'e hizmet veren bir öğretmen iğrenç bir saldırıya uğradı. Düşüncelerim o ve ailesi ile. Birlik ve kararlılığımız İslamcı terörizmin canavarlığına tek cevaptır. Yüzleşeceğiz".

Fransa Cumhurbaşkanı Macron saldırıya uğrayan öğretmenin çalıştığı okula gitti
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Eğitim Bakanı Jean Michel Blanquer ve Vatandaşlık Bakanı Marlene Schiappa ile birlikte saldırının yaşandığı Conflans-Sainte-Honorine'e ulaştı. Gecenin ilerleyen saatlerinde Fas'taki ziyaretini iptal ederek Paris'e dönen İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'in de bölgeye gitmesi bekleniyor.
Öldürülen öğretmenin okuluna gittiği açıklanan Cumhurbaşkanı Macron, olayın ardından kurulan kriz masasına giderek konu hakkında bilgi almıştı.

Fransa Millet Meclisi'nde "Mükemmel Kısas"a ayakta protesto
Millet Meclisi'nde olayın duyulmasının ardından toplantıya ara veren Meclis Başkanı Hugues Renson, "Meydana gelen korkunç saldırıyı dehşetle öğrendik. Meclis ve hepimiz adına mağdurun anısını selamlamak istiyorum" açıklamasında bulundu. Renson'un konuşmasının ardından milletvekilleri öğretmen için ayağa kalkarak yaşanan olaya tepkilerini gösterdi.

Aşırı sağcı lider Marine Le Pen "dayanılmaz düzeyde bir barbarlık"
Saldırıya tepki gösteren diğer bir lider de aşırı sağcı politikacı Marine Le Pen oldu. Twitter'dan paylaştığı mesajında politikacı, "Charlie Hebdo karikatürlerini sunduğu için bir profesörün başı kesildi: Fransa'da, dayanılmaz bir barbarlık düzeyindeyiz. İslamcılık bizimle savaşıyor: Onu ülkemizden zorla çıkarmalıyız" dedi.

Allahın takdiri

Son düzenleme:
Hawkeye Çevrimdışı

Hawkeye

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İyi de din adına konuşan herkes doğru konuşmuyor ki
Kardeşim son kez olarak bunu yazıyorum ve bu sana nasihatimdir. Cehaletinde hâlen ısrarcı olup duruyorsun. Delilleri öğrenmeden sahih hadislere iman edip işittik itaat ettik demek gerekirken gelip halen cehaletinde ısrarcı olmaya devam ediyorsun. Allah seni ıslah etsin. Bilmiyorsan sus ve gelip ahmakça fikirlerini buraya sunup kendini rezil etmek yerine Dini öğren. Müfteriliğinde halen ısrarcı oluyorsun ve gereksiz polemik yaratıp fitne çıkarıyorsun, Allah'tan korkun yok mudur senin ? . Allah'a sığınıyorum senin bu cehaletinden.

Son düzenleme:
Never Give Up Çevrimdışı

Never Give Up

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim son kez olarak bunu yazıyorum. Bilmediğin konular hakkında halen ısrarcı olup duruyorsun. Delilleri öğrenmeden sahih hadislere iman edip işittik itaat ettik demek gerekirken gelip halen cehaletinde ısrarcı olmaya devam ediyorsun. Allah seni ıslah etsin. Bilmiyorsan sus ve gelip aptal aptal fikirlerini buraya sunup kendini rezil etmek yerine Dini öğren. Müfteriliğinde halen ısrarcı oluyorsun ve gereksiz polemik yaratıp fitne çıkarıyorsun, Allah'tan korkun yok mudur senin ? . Allah'a sığınıyorum senin bu cehaletinden.
Zaten dinimiz hakkında bilgi sahibi olmak için bu siteye üye oldum.. Ayrıca ben bir sürü kitap okuyorum din hakkında.. Bilgisiz değilim ki bu konularda, bir konu açtım okumam gereken başka çeviri kitaplar ama Arapça bilmiyorum olursa yaz okurum onları da.. Orada yazanları aktarıyorum.

Delil öğrenmeye çalışıyorum işte ben de ama o kitapları okumadan orada onların yazdığından nasıl emin olacağım ki?
Ben de sahih hadis kitabı var üstelik diyanetin ki ama orada bulamadım bu hadisleri? Ben de o yüzden araştıracağım dedim ilk kez okudum çünkü bu sitede..

Hawkeye Çevrimdışı

Hawkeye

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zaten dinimiz hakkında bilgi sahibi olmak için bu siteye üye oldum.. Ayrıca ben bir sürü kitap okuyorum din hakkında.. Bilgisiz değilim ki bu konularda, bir konu açtım okumam gereken başka çeviri kitaplar ama Arapça bilmiyorum olursa yaz okurum onları da.. Orada yazanları aktarıyorum.

Delil öğrenmeye çalışıyorum işte ben de ama o kitapları okumadan orada onların yazdığından nasıl emin olacağım ki?
Ben de sahih hadis kitabı var üstelik diyanetin ki ama orada bulamadım bu hadisleri? Ben de o yüzden araştıracağım dedim ilk kez okudum çünkü bu sitede..

Sorun senin dini öğrenmek için üye olmanda değil. Bilakis güzel bir şeydir. Ancak Allah'ın ayetlerini zahire bakmak, tefsirleri okumak yerine kendi cehaletinle ayeti tefsir etmeye çalışıyorsun. Tevbe Suresi 5. ayeti kendi kafana göre tefsir ediyorsun ve Allah Rasûlüne iftira atıp küfür edenlerin gebertilmesini kınıyorsun. Allah Subhanehu ve Teala buyuruyor ki;
"Hiçbir fitne kalmayıncaya ve din, tamamıyla Allah'a münhasır oluncaya dek savaşın onlarla. Savaştan vazgeçerlerse şüphe yok ki Allah, onların yaptıklarını görür. " Enfâl Suresi 39

Din Allah'ın dini oluncaya kadar Allah onlarla savaşmamızı emrediyor. Artık ortalık fitne kaynıyor ve tağutlar, Allah'a ve Rasûlüne savaş açtılar bunlar. Nasıl sessiz kalalım buna ? Cinsi sapıklar meydanlarda dolaşıyor dinimize iftira edip duruyorlar, Türkiye'deki müslümanların başına da Diyaneti musallat ettiler, demokrasi denen batıl dine davet ediyor. Kendi camiilerinde bile Cuma hutbesinde Tağut Kafir Ataput'u bile bu hutbede fatiha okutturacak kadar haddi aşmış onlanlardır. Para karşılığı sattılar Dinlerini. Çiçek böcek dağıtmakmış gibi dini anlatıp uyutuyorlar maalesef.

Şamil Basayev (Allah onu kabul etsin), "Bacısı bir kafir tarafından tecavüze uğramamış, evladı kafir tarafından gırtlağı kesilmemiş bir kişi Cihad'ı anlamaz hayatı çiçek böcek dağıtmakla geçer."

Onun için cihadı doğru bir şekilde anla bilmiyorsan da sus ve Allah'a bırak.

Hadisler şüphesiz ki Allah Rasulünün bizlere olan sünnet yoludur. Onları bilmezsek, 72 fırkadan birine mi düşeceğiz ?

Son düzenleme:
Never Give Up Çevrimdışı

Never Give Up

Üye
İslam-TR Üyesi
Sorun senin dini öğrenmek için üye olmanda değil. Bilakis güzel bir şeydir. Ancak Allah'ın ayetlerini zahire bakmak, tefsirleri okumak yerine kendi cehaletinle ayeti tefsir etmeye çalışıyorsun. Tevbe Suresi 5. ayeti kendi kafana göre tefsir ediyorsun ve Allah Rasûlüne iftira atıp küfür edenlerin gebertilmesini kınıyorsun. Allah Subhanehu ve Teala buyuruyor ki;
"Hiçbir fitne kalmayıncaya ve din, tamamıyla Allah'a münhasır oluncaya dek savaşın onlarla. Savaştan vazgeçerlerse şüphe yok ki Allah, onların yaptıklarını görür. " Enfâl Suresi 39

Din Allah'ın dini oluncaya kadar Allah onlarla savaşmamızı emrediyor. Artık ortalık fitne kaynıyor ve tağutlar, Allah'a ve Rasûlüne savaş açtılar bunlar. Nasıl sessiz kalalım buna ? Cinsi sapıklar meydanlarda dolaşıyor dinimize iftira edip duruyorlar, Türkiye'deki müslümanların başına da Diyaneti musallat ettiler, demokrasi denen batıl dine davet ediyor. Kendi camiilerinde bile Cuma hutbesinde Tağut Kafir Ataput'u bile bu hutbede fatiha okutturacak kadar haddi aşmış onlanlardır. Para karşılığı sattılar Dinlerini. Çiçek böcek dağıtmakmış gibi dini anlatıp uyutuyorlar maalesef.

Şamil Basayev (Allah onu kabul etsin), "Bacısı bir kafir tarafından tecavüze uğramamış, evladı kafir tarafından gırtlağı kesilmemiş bir kişi Cihad'ı anlamaz hayatı çiçek böcek dağıtmakla geçer."

Onun için cihadı doğru bir şekilde anla bilmiyorsan da sus ve Allah'a bırak.

Hadisler şüphesiz ki Allah Rasulünün bizlere olan sünnet yoludur. Onları okumazsak 73 fırkadan birine mi düşeceğiz ?
Ama işte başka ayetlerde var ya.. Bir ayette onların yanından ayrıl sonra geri dön diyor ya bu konuda..
Herkes ayet hadis yazıyor ama çıkardıkları hükümler birbirinden farklı oluyor.. Yani tamamen zıt iki şeyi aynı ayet ve hadislerden çıkarabiliyorlar.. Bir de bana bir arkadaşım cübbeliyi tavsiye etmişti onu dinliyordum sonra youtubeda onun kitaplarında uydurma olduğunu söyleyen ve kanıtlayan kişiler izledim. Sonra o kitabı gerçekten de o kitapta uydurma yazan şeyi sahih diye kitabına yazdığını gördüm. Ondan sonrada izlemeyi bıraktım.

Ben de var sahihi buhari ama 1 tane kitap böyle seri gibi değil ki?
Herkes din adına bir şeyler deyince bizimde kafamız karışıyor..

Cihad Allah'ın emri ama.. Kur'an mealinde okudum. Mesela şöyle bir sahih hadis de okudum kitapta..
Bir yahudi veya hristiyanı haksız yere öldüren cennetin kokusunu duyamaz. Halbuki onun kokusunu kırk yıllık yoldan duyabilir." (Buhari, Cizye, 5)

Arapça bilmiyorum ki işte bilsem zaten neden insanlara bir şey sorayım ki orijinalini okuyamıyoruz ama çeviriler birbirleriyle çelişiyor.. Google yazınca bak mesela bir tane 1.ciltlik sahihi buhari var bir tane 4 bir tane 6..

Yani bu kitabın orijinali kaç sayfa? İmam Buhari'nin kendi yazdığı Arapça kitap nerede? Nasıl birisi o kitaptan bir kitap çıkarırken diğeri 8 kitap çıkırıyor.. İşte bu gibi şeyler bana çelişik geliyor

Tüm sahih hadislerin toplandığı bir kitap yok mu ya?

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
O ses fransa yarismasina yarim tesetturlu bir abla katilmisti evvelden. Fransa da dogmus buyumus kendini musluman adleden bu abla sonrasinda, cok evvelden paylastigi feysbuk sayfasinda fransa hakkinda alayvari konusmalarindan dolayi linc yemis diskalifiye edilmişti. Yani gorunurde bu idi ama işin aslı, kadinin müslüman kimliği ve bu kimlikle yaptigi paylasimlar. Sonrasinda ozur dilemis falan fişman.

Müslüman.. asıl kelime bu.

Yani adamlar Canım Efendimize laf edecek, hor görecek, alay edecek, aşağılayacak, kendi genç beyinlerine işleri güçleri yok bir öcü gibi tanıtacak,iyice beyni yikanmis ne oldugu bilmedikleri islam dusmani olarak yetistirilecek, paçavra muamalesi gorecek biz de himm okey filan mi diyecez.

Zaten bunca zaman demişiz
Bizi sindirmişler, ezik, hoşgörücülük oynayan, surekli kendini karsi cenaha yamamaya çalışan, gercek islam bu değil diye ispatlama icersinde olan tipler turetmişiz.

E yeter.
Kellesini alanin ellerine sağlık.

Sadece onun gibilerin değil
Efendimiz, Peygamberimize dil uzatanlardan istifade eden,kendine musluman diyen ama Efendimizi, kendi pisliklerini ortmek icin kullananlarida ucurmak lazim.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Rasulullah'ın Hamd ettiğine, Estağfirullah diyen Kimlik muslumanları!

Câbir (radıyallahu anh) anlatıyor:
"Rasulullah (aleyhissalâtu vesselâm) (bir gün): "Kâ'b İbnu'l-Eşref'in hakkından kim gelecek? Zira bu Allah ve Rasûlune ezâ veriyor!" buyurdular.
Muhammed İbnu Mesleme (radıyallahu anh) atılarak: "Onu öldürmemi ister misiniz?" dedi.
Aleyhissalâtu vesselâm: "Evet!" deyince Muhammed İbnu Mesleme: "Hakkınızda menfi şeyler söylememe de izin veriyor musunuz? (Güvenini kazanmamız için buna gerek olacak)" dedi.
Aleyhissalâtu vesselâm: "(İstediğinizi) söyle(yin)." buyurdu.

.......
Bunun üzerine Muhammed bin Mesleme, hançeri ile O'nu öldürdü. Kâ’b’ı öldüren mucâhidler derhal orayı terkedip, Medîne’ ye ulaştılar.
Rasûlullah efendimize müjdeyi verdiklerinde, Peygamberimiz, Allahu teâlâya hamd etti ve mucâhidlere duâ buyurdu.

......
Kâ’b bin Eşref kâfirinin öldürülmesi, Yahudileri büyük bir korkuya düşürdü. Çünkü, Kâ’b gibi ileri gelen bir lider öldürüldükten sonra, kendilerinin öldürülmesi an mes’elesi idi. Sabahleyin toplanıp, Peygamber efendimizin huzûruna geldiler. Gece olan hâdiseden şikâyetçi oldular.
Rasûl-u ekram efendimiz; “O, bizi hep rahatsız eder, aleyhimizde şiirler söylerdi. Eğer, sizden her kim böyle yaparsa, bilsin ki, cezâsı kılıçtır” buyurdular. Bu tehdit üzerine Yahudiler, korkularından Rasûlullah efendimizle yeniden bir andlaşma yaptılar…

(Buhârî, “Megâzi”, 15; Vâkıdî, el-Megazî, I, 182; İbn Sa’d, et-Tabakât, II, 31; İbn Asâkir, Tarihu Dımaşk, LV, 271)

Umm Hureyre Çevrimdışı

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sübhanallah..EsselamunAleykum we Rahmetullahi We Berakhatuhu..bu fotoğraf gercekmidir kardeşler kesik kafa resmi? Zalimler için yaşasın cehennem..İcvecte ve civar ülkelerde Kuran i Kerim yakılması beni çok endiselendiriyor arkadaşlar ne yapmamız gerekiyor bilmiyorum çok üzuluyorum tez zamanda Rabbim Kahhar sifatiyla cezalarını versin

Üst Ana Sayfa Alt