Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Patron Kanunlari

A Çevrimdışı

akifturker

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
1 Bu isyerinde patron daima haklidir. (Çünkü maaslariniz onun kasasinda saklidir)
2 Bu isyerinde hertürlü hastalik mazeret kabul edilmez. Getireceginiz rapor kanit sayilmaz. (Doktora kadar gidilebilenin ise de gelebilecegi varsayilir.)
3 Birinci derecede dahil akraba ölümü isten kaytarmak için mazeret kabul edilmez. Ölen sizseniz, bu geçerli bir mazeret sayilabilir. Ancak is ahlakina uygun olmasi bakimindan bu durumu 15 gün önceden haber vermelisiniz. (Böylece is aksamadan yerinize biri geçirilir.)
4 Bu isyerinde patronun odasina kendi fikirilerinizle girebilirsiniz. (Ancak patronun fikirleriyle çikmak zorundasiniz.)
5 Bu isyerinde kitap zaten, gazete okumaksa katiyyen yasaktir.
6 Bu isyerinde uyumak kesinlikle affedilmez. Sekerleme yapanlar ise uyarilmaksizin isten atilir. (Patron uyumaz, gözlerini dinlendirir.)
7 Patron, çalisanlarin aksam eve gitmesini para ve zaman kaybi sayar. Sabah zaten isyerine dönüleceginden eve gitmek özel izne baglanmistir. (Bütün masalarda çekyat olma özelligi vardir.)
8 Mesai saatlerinde tuvaleti kullanmaniz yasaktir.

Tavsiyeler
Zam aylarinda çok sefil bir tavir alin. Yani oldugunuz gibi görünün. Ne demisler ya oldugun gibi görün ya da göründügün gibi ol...
Patrona sakin bulasmayin. O size bulasirsa kötü olur.
Iyi bir eleman olmanin ilk sarti : "Bugün patron için ne yaptim" sorusunu her mesai sonunda kendinize sormak ve iyi seyler yaptiysaniz patrona bu durumu rapor halinde iletmektir.
Patron geleceginizin garantisidir... Patronun haksiz oldugu durumlarda isyeri kurallari 1. madde geçerlidir.
 
S Çevrimdışı

ScHiMaRiK

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
:lol: :lol: çok güzel yazı bende patronla kapıştım izin istiyorum vermiyor ama ben patron haklı demiyorum ve en yakın zamanda işten çıkıyorum :lol:
 
deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bune abicim ya.. ham murabi kanunları gibi :muhaha
 
Üst Ana Sayfa Alt