Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Peçe Üzerine Güneş Gözlüğü Takmak Caiz midir?

Q Çevrimdışı

Qamar Al Quds

silik
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu.
Hocam peçenin üzerinden güneş gözlüğü takmak caiz midir?
Bu normal bir gözlük gibi zorunluluk olmadığı için mahrem bi zinet çeşidi olur mu?
Özellikle sıcak havalarda iki gözü kapatmak zor olduğu için bu yöntem kullanılabilir mi?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullahi we berakatuh kardeşim

Peçe üzerine güneş gözlüğü, daha peçeyi benimseyememiş toplumda bir de üzerine güneş gözlüğü oldukça sırıtacak, dikkat çekecektir. Aksi taktirde sorduğunuz manada zinet çeşidi olacağını düşünmüyorum. Zira normal zamanlarda takmayıp, güneşin zararından ve daha düzgün görebilmek gibi sağlık sebeblerinden de takılabilmektedir. Fakat şahsen kalabalık arasında yadırganacağından dolayı topluluk içerisinde kullanılmaması daha uygun olduğunu düşünüyorum.

30243

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Fida hocanin " bi ara bakarim dedigi konular" 2,5 sene gecmis uzerinden hocam sorunun :D
Evet gerek burada gerek özelden dolayı geciken sorular oluyor ama bu soruyu ilk defa dün gördüm. Bölümüne açılmamış, ya da onaylanmış, bu sebeble görmemişim yahud hatırlamıyorum