Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Pek çok Sahih Hadis Bir Kitapta

T Çevrimdışı

Tahir Baştuğ

Üye
İslam-TR Üyesi
Neredeyse tüm sahih hadislerin bulunduğu bir kitap çıkalı çok olmadı (tüm sahih hadislerin yüzde 95 ve üzeri olması lazım). Eserin ismi Jami ul Kamil. Medine üniversitesi hadis bölümü dekanlığını yapmış Ziya-ur-Rahman-Azmi tarafından 18 seneye yakın bir zamanda büyük emeklerle yazıldı. Ne yazık ki şuan sadece Arapça dilinde var. Yakın zamanda İngilizcesinin çıkacağı söyleniyor. İndirmek isteyen olursa linki:

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerim, bu eserin yeni bir versiyonunu yayınladım. Birçok açıdan çok daha iyi. Kalitesi daha yüksek, içindeki yazılar kopyalanabiliyor vesaire. Göz atmak isteyenler için linkleri:

1nci link:
Jami Ul Kamil

2nci link:
Jami Ul Kamil
Geçenlerde aklıma şöyle bir fikir geldi. Bazı programlar var hadislerin senedlerini gösteren. Bu programın şöyle bir halini yapsak nasıl olur;

Eserin Adı Bölüm No = Sıhhat Durumu
Bukhari Namaz 3 = Sahih
Bunu örnek diye verdim böyle numaralı bir hadis var mı bilmiyorum. Bu şekilde hadisin geçtiği yeri yazınca sıhhat durumunu gösteren bir program yapılabilir mi acaba? Herkes sened zinciri işlerinden anlayamıyor cidden bu konunun uzmanları için sened zinciri çok faydalı oluyor. Bizim gibi kişiler içinde bu şekilde gösteren program çok iyi olurdu.

Bu eser hakkında ise maalesef Arapça hala öğrenemedim. Öğrendiğim zaman sıkça kullanabileceğim bir esere benziyor. Neredeyse tüm sahih hadisler var deniyor ve 18 senelik emek. Eğer cidden böyleyse inşeAllah Türkçeye de çevrilir. Çokça faydalanırız.

Abdullah4 Çevrimiçi

Abdullah4

My leader is the Prophet, my Lord is Allah,
İslam-TR Üyesi
Neredeyse tüm sahih hadislerin bulunduğu bir kitap çıkalı çok olmadı (tüm sahih hadislerin yüzde 95 ve üzeri olması lazım). Eserin ismi Jami ul Kamil. Medine üniversitesi hadis bölümü dekanlığını yapmış Ziya-ur-Rahman-Azmi tarafından 18 seneye yakın bir zamanda büyük emeklerle yazıldı. Ne yazık ki şuan sadece Arapça dilinde var. Yakın zamanda İngilizcesinin çıkacağı söyleniyor. İndirmek isteyen olursa linki:
Es selamun aleykum ve rahmetullah Çok iyi yapmışsın kardeşim arapça bilen için çok iyi yakinda belki bende okurum şuan arapçam çok iyi değil ama çok iyi hala gelirsem okurum

T Çevrimdışı

Tahir Baştuğ

Üye
İslam-TR Üyesi
Geçenlerde aklıma şöyle bir fikir geldi. Bazı programlar var hadislerin senedlerini gösteren. Bu programın şöyle bir halini yapsak nasıl olur;

Eserin Adı Bölüm No = Sıhhat Durumu
Bukhari Namaz 3 = Sahih
Bunu örnek diye verdim böyle numaralı bir hadis var mı bilmiyorum. Bu şekilde hadisin geçtiği yeri yazınca sıhhat durumunu gösteren bir program yapılabilir mi acaba? Herkes sened zinciri işlerinden anlayamıyor cidden bu konunun uzmanları için sened zinciri çok faydalı oluyor. Bizim gibi kişiler içinde bu şekilde gösteren program çok iyi olurdu.

Bu eser hakkında ise maalesef Arapça hala öğrenemedim. Öğrendiğim zaman sıkça kullanabileceğim bir esere benziyor. Neredeyse tüm sahih hadisler var deniyor ve 18 senelik emek. Eğer cidden böyleyse inşeAllah Türkçeye de çevrilir. Çokça faydalanırız.
Bu eserin muhtasar versiyonu da çıkacakmış. Onda zincirleri minimuma indirilecek.

Üst Ana Sayfa Alt