Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Pkk'nın Hakim Olduğu Doğudan, Işid'e Müslümanca Bakış !!!

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
السلام عليكم

LÜTFEN OKUYUN......

Öncelikle yazımı okumaya başlamadan önce tüm taassup ve önyargılarını bir tarafa bırakarak okuyunuz.

Ben hayatımın bir kısmını şartlar gereği doğu coğrafyasında (Van ve civarı) bir kısmını da Batı coğrafyasında (İstanbul ve civarı) geçiriyorum…

Öncelikle hiçbir şekilde SANAL ORTAMA güvenmiyorum. Ben Face two Face’e (yüz yüze) görüşmeye inanan biriyim. Sanal alem gibi ne İdiğü belirsiz herkesin Nickleri ile yaşadığı bir Hayat algısına karşıyım. Gerçek hayatta hiçbir vasfı olmayan kişilerin kendilerini alim olarak tanıtabileceği, aynı şekilde gerçek hayatta alim diyebileceğimiz kişilerin Net aleminde kaybolabileceği ve kendi ilmini kanıtlayamadığından dolayı cahil vasıfı ile vasıflandırılacağı bir gerçektir.

Bu nedenle herhangi bir bölge, topluluk ve yaşam şartlarını Sanal ortamdan öğrenme ve onun üzerine çıkarımlarda bulunma çok doğru bir yaklaşım olmamaktadır.

Batıdan Doğuya bakış genellikle şöyle olmaktadır. Bir Halk kitlesi vardır. Bunlar PKK yı desteklemektedir. Bunlara Muhalif bir de Hizbullah ve taraftarları vardır bunlar da zaten İrancıdır. Üçüncü bir halk kitlesi genellikle ya görülmez ya görünmek istenmez.

Ben Müslüman biriyim. Hizbullah’ı da İranı da hem tekfir ediyorum hem lanetliyorum. Ancak Bölge özellikle son 2 yıldır öyle bir hal almıştır ki, bölge insanı PKK baskısından kurtulmak için Hizbullahın daha aktif olmasını ister hale gelmiştir.

Peki PKK bölgede tam olarak ne yapmaktadır?

Tayyip Erdoğan ve tayfası (Allah’ın laneti üzerlerine olsun) adeta bölgeyi PKK ya satmış durumdadır. Yüksekova PKK nın kalbi durumundadır. Şuan adeta Hakkari ve Yüksekovada Türkiyenin Esamesi okunmamaktadır. Rojavadaki Şehitlerimiz diye Yüksekovanın Bir çok merkezi binasına boydan boya posterler asılmakta Apo ve İslam aleyhtarı çığırtkanlıklar yapılmaktadır.

Çözüm Süreci ayağına dağdaki Gerillalar Şehir merkezlerine inmemiş dahi olsalar köylere inmişlerdir ve normal bir hayat sürmektedirler. Bir çok köy ve kasabada PKK mahkemeler kurmuştur, halkı muhakeme etmektedir.

PKK en büyük zülmü halka yapmaktadır. Henüz toprağı, otoritesi ve yönetim şekli dahi belirtilmeden halka vergi adı altında HARAÇ toplamaktadır.

VAN için örnek verirsek ilçelerinde vergi çıkarılmayan insan yoktur, ve halk onları ödemeye mahkumdur. Bir çiftiye yıllık 300.000 lira vergi çıkarmaktan çekinmeyen PKK karşı çıkanları KANDİL e götürmektedir. Orada tabiri caiz ise kulağı çekilmektedir.

VAN merkezde özellikle son bir yılda en az köklü 10 aile batıya göç etmek zorunda kalmıştır. Bölgede yaşayan insanların hem yaşamaları hem ticaretleri çok kötü durumdadır.

Yine VAN için PKK nın yapmış olduğu en büyük zulum halkın GELENEKSEL olan dinine dahi tahammül edememesidir.

PKK’nın çok etkin olduğu Van’ın mahallelerinde Bir çok Müslüman Ailenin taşınmak zorunda olduğunu ve açık bir şekilde tehdit edildiğine şahid oluyoruz. Evine yazı asmalar tehditler küçük kızların başlarındaki başörtüsüne laf atmalar İslama ve tüm Müslümanlara hakaret etmeler …

NEDEN VAN ÖNEMLİDİR? Çünkü hem nüfus olarak hem şehirin kendi güzelliği olarak hem de PKK nın kalesi olarak Diyarbakırdan sonra 2. Kenttir.

Otobüslerde Kapalı kadınlara açık kadınların sözlü sataşmalarına şahid oluyoruz.

Kürtçeyi adeta RESMİ dil olarak kullanılmakta neredeyse tüm resmi dairelerde Kürtçe kullandırılmakta bilmeyenlere de zorlanmaktadır.

VAN depreminden sonra yaralarını saramayan (VAN’ın yerlilerinin) araştırmalara göre 100.000 nufüsu Batı’ya göçmüştür ve halen de göç devam etmektedir. Ancak Van göç verdiği oranda da göç almaktadır. Ancak aldığı göç genellikle KIRSAL dan olmaktadır. Bu da şehirin şehirlikten çıkıp BÜYÜK BİR KÖY haline gelmesine neden olmaktadır.

Seçim zamanı AKP hükümeti zamanında El Kaideden mimlenen Osman Nuri Gülaçar’ı aday bırakmıştı. Fakat söylenenlere göre Osmanın şahsi mücadelesi dışında AKP çok da seçim propagandasına destek olmamış…

VAN da hatırı sayılır KİŞİ OY KULLANMAYI ŞİRK GÖREREK OY KULLANMAMAKTADIRLAR. Emniyetin Paralelin elinde olması hasabiyle bölgede ve VAN merkezde KULLANILMAYAN OY PUSULALARINA PARALEL emniyet mensupları Tayyip ile çıkar çatışmasından dolayı BDP ye oy kullanarak neredeyse Seçimlere katılım oranını %100 e çıkarmışlardır.

Yine aynı şekilde Emniyetin Fetullah Gülen’in (Allah’ın laneti üzerine olsun) elinde olması hasabiyle taşkınlık çıkaran PKK’lı gençlere hiçbir müdahelede bulunmamakta ve bölge de oluşan “BUNLARA ÖZERKLİK VERİLECEK” algısını güçlendirmektedirler.

Doğu yapısı itibari ile geleneksel olarak dine BATI dan daha yatkındır. Ve devleti benimsemedikleri için reddetmeleri gereken TAĞUTLARDAN bir TAĞUT olan Türkiye Cumhuriyetini reddederek Türklere göre 1-0 başlamaktadırlar. Tabi dolayısı ile PKK faktöründen dolayı da durum tekrar 0-0 a dönmektedir.

Peki Devlet AHMAK MI Kİ BÖLGEYİ ÜÇ BEŞ ÇAPULCUYA BIRAKIYOR?

Tabi ki de hayır devletin politikası gereği şöyle bir düşünceye sahip :

Zaten bölge kaynıyor Gerek Suriye Gerek Irak Bölgede yapacağımız her hamle geri tepebilir. Dolayısı ile biz bölgeyi bu PKKnın eline bırakalım bu örgüt kendi halkına zulum yapsın Halk elbette ki bıkacaktır ve bize yetiş ya devlet diyecektir. Biz bir taşta iki kuş vurmuş olacağız. 1.si Halk PKK dan soğuyacaktır en az 5-10 yıl kafamız rahat edecektir, 2.si PKK dan kaçan bize sığınacaktır ve devletçi olacaktır.Ne yapıyorsak PKK ya ve bölge halkına yaranamıyoruz bizde böyle bir politika izleyelim. “

Bölge coğrafyasını üç aşağı beş yukarı tarif etmeye çalıştım. . .

Şimdi Tarafsız bir şekilde söylüyorum ki… Bu PKK laneti bölgede Gelenksel olan örtüyü algıyı ve İslamın her türlüsüne karşı fiili olarak savaş açmıştır.

Şöyle bir örnek vereyim bir Müslüman grubu davet etmiştik bir minibüs ile gelmişlerdi. Tabi Müslüman görüntü ile (Sakal vs.) Van merkezde indikleri gibi etraflarını sarıp sözlü taciz ettiler, tabi biz savuşturduk inş Allah ancak bireysel olarak yakaladıkları yerde her türlü tacizi reva görüyorlar…

Bu PKK bitmelidir. Öyle ya da Böyle…

Bu işi ister Nusra yapsın İster ÖSO yapsın isterse de bölgedeki Türk Hizbullahı…

Bunlara ROJAVA da HASEKE de KOBANİ de sıkılan her bir mermi inancınız olsun bunları kalbinden yaralıyor.

Bir Müslüman Kürt olarak diyorum ki Nusranın da Öso nun da Hizbullahında Türkiyenin de bunlara kaale alınır bir zararı dokunmamıştır…

İster kabul Edin İster etmeyin IŞİD bunlara tarihleri boyunca vurulmayan darbeyi vurmuştur ve vurmaktadır. Gün geçmiyor ki bu şerefsizlerin cesetleri gelmesin. Gün geçmiyor ki bunlar cesetleri bahane edip ortalığı yakıp yıkmasın. Gün geçmiyor ki Sokakta gördükleri her sakallıyı IŞİD diye taciz etmesinler…
Ben buradaki Müslümanların Yazı yazan bir bireyi olarak diyorum ki;

ALLAH AŞKINA ÖZELLİKLE BU FORUMDA
- NUSRA-IŞİD
-MUTEDİL-HARİCİ
-EL KAİDE- MÜRTED

Tartışmalarını bir kenara bırakın.
Bakın Suriye ve Irak’ta PYD nin YPG nin PKK nın Peşmergenin ortak bir şekilde IŞİDe saldırmasını ve nasıl TEK MİLLET olduklarını görün.

İnancınız olsun siz bu forumda BİNLERCE defa da IŞİD hakkında atıp tutsanız gördüğünüz gibi onlara ne bir zarar verebiliyorsunuz ne de bir fayda… Ama böyle yaparak IŞİD e karşı oluşturulan KAMAOYUNA destek olmuş oluyorsunuz…

BEN BİR DAHA DA SÖYLÜYORUM…

GÖZÜNÜZÜ SEVEYİM BIRAKIN BU IŞİDE LAF ATMAYI TEMİZLESİNLER BU PKK İTLERİNİ… IŞİDİ SEVMİYOR İSENİZDE PKK YA KARŞI ALLAH YARDIM ETSİN DİYE DUA EDİNİZ...

DOĞUDAKİ MÜSLÜMAN KARDEŞLERİNİZİ VE ONLARIN GELECEKLERİNİ BİRAZCIK DÜŞÜNÜYORSANIZ EN AZINDAN İTİDALLİ OLARAK SADECE SURİYE POLİTİKASINI ELEŞTİRİN..

ALLAH MÜSLÜMANLARA YARDIM ETSİN… KAFİRLERİ DE KAHREYLESİN…

(Not: Bana cevap yazacak ve bölge hakkında konuşacaksa lütfen bölge insanı olsun. Uzaktan mamal okumak erkeklik değil. Pkk yı asarız keseriz deyip oturmanız ve PKK ya darbe vuran kimseler hakkında ne azından bu süreçte olumsuz yorum yapmanız kabul edilemez…)

H Çevrimdışı

haradirm

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah bu pkkya abdye ypgye pydye pesmergeye lanet etsin mücahitlerin atışlarını isabetli kılsın. İsid kopek gibi öldürüyordu hepsini ama hemen abd devreye girdi. Türkiye hükümetlerinin 30 yildir yapamadigini isid 5 günde yapti yarin birgün bu it sürüsüne kapilarida acarlar bunlar.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah bu pkkya abdye ypgye pydye pesmergeye lanet etsin mücahitlerin atışlarını isabetli kılsın. İsid kopek gibi öldürüyordu hepsini ama hemen abd devreye girdi. Türkiye hükümetlerinin 30 yildir yapamadigini isid 5 günde yapti yarin birgün bu it sürüsüne kapilarida acarlar bunlar.

Özellikle şeytana tapan yezidilerin tepelendiği anda devreye girmeleri tam olarak ibretlik tablo !

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hem doğuda yaşayıp hem kürt olarak ben bu abinin söZlerine katılıyorum.
Genel olarak hizbullah la alakası olmayan dindar insanlara " sen hizbullah misin" diyerek psikolojik baskı yapıyorlar(milliyetçi kürtler tarafından).
size bir mesele anlatayım: birgün bdp propagandası yapmak için bir grup kadın bizim eve gelmiş.otururlarken annem onlara yüz vermeden yatsı namazını kıldığı sırada kadınlar kendi aralarında şu konuşmayı yapıyor dediler ki: (annemi kast ederek) kesin bu refahçılar (refah partisi) baksana namaz kılıyor" bdp yandaşları ışte nekadar aklı kıt insanlar.

Geçen belediye seçimleri için bizim eve karsi evden bdp bayrağı astılar.ben sökuyorum bizi komşu asıyor 2.defa söküp sokağa attım.(3.defa assalardi yakacaktim o bayrağı)

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adam lar yakalayacak ve resimleri servis edmiyecek carşaf carşaf yayinlarlar pis neciz ler

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah yardimciniz olsun kardes!!.. Cok güzel bir yazi yazmissin.. Allah razi olsun..

ISID gercekten müslümanlari ikilemde birakti.. Irakta yaptiklarini desteklesen bir türlü desteklemesen bir türlü.. Cünkü bir taraftan sizin gibi dogudaki müslümanlara onca zulum eden PKK'ya büyük darbeler indiriyor ama diger taraftanda ele gecirdikleri agir silahlari Suriye'deki müslümanlara karsi kullaniyorlar.. Ama dedigin gibi orada yasananlari siz daha iyi biliyorsunuz onun icin ben lehinde de aleyhinde de konusmamakta fayda var diye düsünüyorum (irakla ilgili).. Allahu alem.. Selamun aleykum..

Son düzenleme:
Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ülkenin doğusunda paralel yapı Ortaklığı'nda PKK, İŞİD savaşı çıkartıp doğuyu karmaşık hale getirmeyi hedefliyorlar suanda
Haberlerin hepsi ön algı oluşturmak sorunu insanlara kanıksatmaktır.

Üst Ana Sayfa Alt