Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Qamişlo'ya yapılan bombalı saldırı sonrası yaşananlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhiler benim videoda gördüklerim,sanırım sivillerde zarar görmüş?
bu olmaması gerekirdi diye düşünüyorum.yani nusret cephesi ordaki (kürt) halkında desteğini almaya çalışması lazım bence.sonuçta halkın desteği çok önemli..
sizin fikriniz nedir?

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
akhiler benim videoda gördüklerim,sanırım sivillerde zarar görmüş?
bu olmaması gerekirdi diye düşünüyorum.yani nusret cephesi ordaki (kürt) halkında desteğini almaya çalışması lazım bence.sonuçta halkın desteği çok önemli..
sizin fikriniz nedir?

Onlar sivillere zarar verme kastı ile hareket edemezler.Ama artık şu anki silahlarla ve şartların getirdiği zorunluluk nedeniyle,hedefi ve hedeftekileri tek tek bulmak değil,hedefe karşı koyanları vurmak gerekli olmuş olabilir.Çünkü düşmana yataklık yapanlar da düşman kabul olunmaktadır.Savunma ve saldırı şekli noktasal yöntemden,bölgesel ağırlıklı olmuştur.Nokta operasyon ve savunma yapabilmek için,orantısız bir gücün elinde olması gerekir.Mücahidlerde düşmana karşı böyle orantısız bir güç bulunmadığından,bölgesel olarak onlara teslim olmak ve içlerindeki düşmanı teslim etmek yoluyla bu tür vakaların önleneceği düşünülebilinir.
Buradan biz böyle konularda içinde bulunmadığımız bir mücadelenin,yetki ve sorumluluğu kapsamında yorum yapmaktan mümkün olduğu kadar kaçınmalıyız.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bombalamayı kim yapmış,videoda kimin yaptığı geçmiyor ve öldürülenler sivil,konuşanlarda kürd,konuşan sondaki kişi ölenlerin hepsi sivillerdir masumlardır diyor,videoda öyle gösteriyor,ama kimin yaptığını anlamadım,nusranın yaptığı geçmiyor videoda..

selametle

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne olursa olsun masum sivilleri öldürmek caiz mi? Kim olursa olsun bunu aklamaya çalışmayın.Mücahidlerin yaptığını düşünmüyorum bu saldırıyı.Çünkü mücahidler yeri geldiğinde sivil geçiyor diye saldırıyı iptal ediyor.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Orada yaşanan bir savaş . Oyun değil.
Mücahidler Allah swt korkusu ve onun emri için orada savaşırlarken ,onların Allahın koyduğu çizgileri aşacağını düşünmek bence çok yersiz.
Cihadın ve savaşın kaidelerini onlar bilmiyor da biz mi biliyoruz. Oturduğum yerden (ben kendi adıma) mücahidleri yargılayacak cesareti bulamam kendimde.
Varsa hataları Allah swt inşallah bu hatalarını affeder. Biz burda otururken hatalı değiliz, onlar orada hatalılar öyle mi?
ALLAH ım onlara yardım et. Bizlerin de kalplerini güçlendir. Amin

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yerleşim yerine yakın bir karakola sanırım saldırı düzenlenmişti.Karakolun yakınında oturan pkkyı maddi manevi destekleyen birkaç sivilde telef olmuş olay bu.Kameramanda bu telef olmuşları çekiyor ölen onlarca pkklıyı çekmiyor.Maksat acitasyon mücahidler sivilleri öldürüyor demeye getirtmek.Orası bir savaş hattı ve bunları bile bile onlar pkknın konuşlandığı bir şehirde yaşıyorlar...

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanların orayı boşaltma seçenekleri bulunmakta . Boşaltmazlarsa savaş bu , bilerek ve isteyerek ev vurulmaz mücahitlerden sırp keskin nişancılarından bahseder gibi bahsetmek olmaz . Ve lakin salladığınız bombda da ABD orudusundaki gib uydu sistemleri ile falan desteklenmiyor bölgede yaşayıpda müslümanım diyenlerin orayı boşaltması gerek kendikendilerini pkk ya canlı kalkan etmelerinin bedeli mücahidlerden çıkmaz .

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Tevhidi yüceltmek adına savaşırken şu iki noktada nefsinden söz al;
1- Silahını bir müslümana doğrultmayacaksın.
2- Ve dilin mücahidlerin kusurları hakkında konuşmayacak.

Şam topraklarında savaşan Suudlu imam Şeyh Abdullah el-Muhaysini
1452135_448709321901492_110376612_n.jpg

Konu Kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...