Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Rabıta Yapmaya Delil Bir Ayet'miş

C Çevrimdışı

citil

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kardeşle msnde konuşurken bana rabıtadan delil bir ayet getirdi. Sizlere sunmak istedim. :kafaçakma

<Âl-i İmrân Sûresinin 200 . Ayetinde

Ey iman edenler! Sabredin. Sabır yarışında düşmanlarınızı geçin. (Cihat için) hazırlıklı ve uyanık olun ve Allah’a karşı gelmekten sakının ki kurtuluşa eresiniz.>

Kafamı duvara vurasım geliyor :kafaçakma:kafaçakma:kafaçakma:kafaçakma:kafaçakma

Bir insanı nasıl bu duruma getiriyorlar. Allah ıslah etsin.
Rabıta düşmana karşı nöbet tutmak tetikte olmak değil mi? En büyük düşman nefistir. Namaz nefse ağır gelir ama rabıta daha ağır gelir kanaatim. Düzgün rabıta yapabilen az kişidir ve onlardaki olumlu değişimi ben gördüm ve 7 cinin musallatından ben rabıta ile kurtuldum. Ezbere konuşmak tecrübe etmeden psikoloji v.s demek cahilliktir ve faydalanabilecek çok kardeşimizin huzura kavuşmasına mani olmaktır.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Rabıta düşmana karşı nöbet tutmak tetikte olmak değil mi? En büyük düşman nefistir. Namaz nefse ağır gelir ama rabıta daha ağır gelir kanaatim. Düzgün rabıta yapabilen az kişidir ve onlardaki olumlu değişimi ben gördüm ve 7 cinin musallatından ben rabıta ile kurtuldum. Ezbere konuşmak tecrübe etmeden psikoloji v.s demek cahilliktir ve faydalanabilecek çok kardeşimizin huzura kavuşmasına mani olmaktır.
Asıl cahillik; ayetin tefsirini okuyup bilmeden ayetleri hevâya göre yorumlayıp dinde olmayan bir şeyi araya sokuşturmaya çalışmaktır.
Bu ayet; mucahidlerin, sınırda kuffara karşı ribatta (sınır nöbetinde) bulunması hakkındadır. Mûteber tefsirleri okumadan hakkında bilginiz olmayan şey hakkında konuşmamanız sizin için daha iyi olur.

Üst Ana Sayfa Alt