Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Rami Ebu Rus'un Şehadeti...

C Çevrimdışı

cevan_pedayi2

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Rami Ebu Rus'un Şehadeti...
01/12/2007

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ
Rami Ebu Rus'un Şehadeti...
Ceyşül - İslam Cemaatinin Rami Ebu Rus'un şehadeti konusunda açıklaması...
عَلَيْهِ حَقًّا فِي التَّوْرَاةِ وَالإِنجِيلِ وَالْقُرْآنِ وَمَنْ أَوْفَى بِعَهْدِهِ مِنَ اللّهِ فَاسْتَبْشِرُوا بِبَيْعِكُمُ الَّذِي بَايَعْتُم بِهِ وَذَلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ

"Allah mü'minlerden canlarını ve mallarını; Cennet muhakkak kendilerine olmak bahasına satın aldı,Allah yolunda çarpışacaklar da öldüreçekler ve öldürüleçekler, Tevratta'da,İncilde'de Kuranda'da hakka taahüd buyurduğu bir va'ad,Allah'tan ziyade ahdine vefa edecek kim ? O halde akdettiğiniz şu biatten dolayı size müjdeler olsun, ve işte o fevzi azim bu.." Tevbe/111

Hamd Allah'a mahsusdur.Ondan yardım diler ve O'na istiğfar ederiz.Nefislerimizin şerlerinden ve amellerimizin kötülüklerinden Allah'a sığınırız.Esenlik ve Dua Allah'ın resulü olan Muhammed'e,ailesine,ashabına ve kıyamete kadar ona tabii olanlara olsun.

Allah'ım sadık İslam Mücahidleri,ümmetin sadık gençleri şehit düştüler,Allah'ım Siyonist ve Hristiyan ehli,silahlarıyla,adamlarıyla geldiler,Mekke'nin Medine'nin ülkesini gasp ettiler.Siyonistler, Efendimizin Hz. Muhammed (s.a.v) gece yolculuğa cıkarıldığı Mescid El Aksa topraklarında zulüm yapıyorlar.Allah'ım onları öldürmeyi bize nasip eyle ! Onların şerlerinden sana sığınıyoruz.Allah'ım onların kötü günlerini bize göster.Kitab'ı indiren,bulutları yürüten,ahzabları hezimete uğratan Allah'ım ! Onları hezimete uğrat ve bizlere zafer nasib eyle.Allah'ım sen bizim yardımcımızsın,Sen bizi zafere taşıyansın.

Flistin cihadı bir şehid daha kazandı, ismi gibi kendiside inananlara karşı yumuşak kalpli, halim ve sevecen, kâfirlere karşı şiddetli, Allah'a gönülden bağlı, kardeşlerine yakın,İslam ümmetine düşkün Rami Ebu Rus'da Allah yolunda şehit (inş.) olmuş mücahitler arasına katıldı.Rami Ebu Rus kardeşimiz 16.Şevval.1428 tarihinde Gazze şeridinin doğusunda Han Yunus'da İşgalçi Siyonist teröristler ile girdiği catışmada şehit ( inş.) olmuştur.İşgalçi Siyonistlerin yanıldıkları şudur. Bu dava, sadece ne Şeyh Ahmet Yasin'in ne Rantisi'nin nede Rami Ebu Rus'un. Bu dava Müslüman Filistin halkın ve tüm dünya Müslümanlarının davasıdır. Bizim mücahitlerimiz savaşta bizimle hep beraberdir ve bizim davamız için hep öndedirler. Onların şehadetleri bizleri yıldırmaz. Bilakis bizleri sevindirir ve bizleri cihadımıza daha güçlü sarılmaya teşvik eder. Şunu herkes bilsin ki, Rami Ebu Rus davamız için şehid olmuştur. Şehadetiylede bizlerin yolunu aydınlatacaktır. Bu yol yiğitlerin yoludur, bu yoldan ilerleyen şehadet şerbeti içenlere ne mutlu. Doğrusu İslam ümmeti seni özleyecek, mücahitlerimiz seni saygıyla hatırlayacaktır.Şehadet'in kabul,Cennet deki derecen yüksek olsun Ey güzel şehit.
34413922.jpg
ad35050.jpg


Şehit Rami Ebu Rus...As-Sawaarim Media

21 / Dhul-Qa`dah / 1428

30/ 11 / 2007allahu ekber rahman şehadetini kabul eylesin amin

Sehadetvakti
 
Üst Ana Sayfa Alt