Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Rüyada Kıblenin Tersi Yöne Doğru Namaz Kılmak Ne Anlama Gelir?

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Es-selamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuhu.

Birkaç defa gördüğüm ve çok etkilendiğim bir rüyamı sizinle paylaşmak istiyorum.

Bir meydanda insanların namaz kıldığını görüyorum fakat hepsi farklı yönlere doğru namaz kılıyorlar. Ben telaşa kapılıp oradan aleacele uzaklaşıyorum.

Bir diğerinde, bu kez ben namaz kılıyorum, namazım bitiyor sonra fark ediyorum ki kıblenin tam tersi yöne dönmüşüm.

Bu rüyayı birçok kişi görmüş ve şöyle bir tabir okudum: "Bir meselede yanlış kanaat sahibi olduğunu ,bir meselede isabet etmediğini gösterir.Bu rüyayı gören en son kiminle hangi meseleyi konuştuğuna baksın.ona kim ne anlatmışsa yanlış kanaat sahibidir. yanılmıştır.kıblesi yanlış olana inanmayan doğru fikir üzerinedir."

Ben uzun süredir tevhid ile alakalı araştırmalar, okumalar yapıyorum. Acaba bu şeytani bir rüya mıdır yoksa gerçekten yanlış bir şey mi yapıyorum?

Çok rahatsız oluyorum bu rüyamdan. Siz de böyle rüyalar görüyor musunuz?

ط Çevrimdışı

طالب القرآن

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ve aleykum selamu ve rahmetullahi ve berakatuhu.

Rüyanızdan bir anlam çıkarmaya çalışırsak, yukarıdaki verdiğiniz alıntı doğru gibi görünüyor, ama bu rüya rahmani mi, şeytani mi bilemeyiz. Bunun için gördüğünüz rüyayı önemsemeyip, doğru yolu ilimle arayın. Allah'tan sizi doğru yola ulaştırmasını isteyin. Allah'ın izniyle okuyun, araştırın, her sözü dinleyip, en güzeline uyun. Bu şekilde dosdoğru yola ulaşırsınız inşallah.

Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla

"Sözü dinleyip de onun en güzeline uyanlar var ya, işte onlar Allah’ın hidayete erdirdiği kimselerdir. İşte onlar akıl sahiplerinin ta kendileridir."

Zumer/18

"Allah, sözün en güzelini; ahenkli, ikişerli bir kitab halinde indirmiştir. Rabblerinden korkanların ondan derileri ürperir. Sonra hem derileri hem de kalbleri Allah'ın zikrine karşı yumuşar. Bu, Allah'ın hidayet rehberidir, onunla istediğini hidayete eriştirir. Allah kimi de saptırırsa; ona bir daha yol gösteren bulunmaz."

Zumer/23

Yanlış anlaşılma olmaması şunu da eklemek istiyorum, bu ayetler “sadece Kuran” anlamına gelmez. Sözlerin en güzeli olan Kuran'a uymak, Allah Rasulü'ne (sav) uymayı da beraberinde getirir, çünkü Allah'ın ayetleri bize en güzel örnek olarak O'nu (sav) gösteriyor.

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun, tavsiyelerinize uyacağım inşaAllah. Doğru söylüyorsunuz, hayatımızı rüyalarımıza göre yönlendirmeye kalkarsak işin içinden çıkamayız.

Yaptıklarımı yeniden gözden geçirip bir an önce ilmimi artırmaya koyulmam lazım şu vaziyette. Muhakkak ki şeytanın hoşuna gitmeyecek amellere niyet ediyoruz. Dikkatli olmak, tövbe etmek ve her halden Allah'a sığınmak gerekiyor.

Kim peygambere itaat ederse Allah'a itaat etmiş olur. Kim ona sırt çevirirse bilsin ki biz seni onların başına korucu olarak göndermiş değiliz.
(NİSÂ-80)

Üst Ana Sayfa Alt