Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Said Nursi Gerçeği - 3 Bölümlük DEV Eser

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Said Nursi Gerçeği - Said Nursi ve Risale Gerçekleri

3 Bölümlük DEV Eser
Bu eser Allah'ın izniyle tabuları yıkacaktır. Bir çok müslümanın risaleyi okumadan risalenin Kuran'ın tefsiri olduğunu ileri sürmekte. Birçoğu ise son peygamber Hz. Muhammed sav ile vahy kesilmesine rağmen risalenin Allah tarafından yazdırıldığını iddia etmekte. Birçoğu risaleyi nuru Kuran'ın önüne geçirmekte.

İşte bu eser Allah'ın izniyle risalenin Kuran ve Sünnet'le alakası olmayan Vahy'le çelişen görüşleri delilleriyle sizlere sunacaktır. 3 bölümden oluşan DEV eserimizi sabrla okuyup, şiddetle getirdiğimiz delilleri şuan piyasada ekmek peynir gibi satılan risaleyi nur'un yayınevinden çıkan kitapla karşılaştırıp gerçekleri görmenizi tavsiye ederiz.

Allah cc gözlerimizi bu vesile ile açmamızı nasip etsin.

Mükemmel bir çalışma inşeallah. Türkiye'de Tabular yıkılıyor.

Said Nursi Gerçeği

FULL HD - 3 CD TEK BÖLÜM HALİNDE

İNDİR : https://ia801605.us.archive.org/0/items/saidnursigercegi_HD/saidnursigercegi_HD.mp4

İZLE :

1. VCD
İNDİR
https://archive.org/download/saidnursi_belgesel/said.nursi.gercegi.1.avi
https://ia600500.us.archive.org/29/items/saidnursi_belgesel/said.nursi.gercegi.1.mp4

İZLE

2. VCD
İNDİR
https://ia802704.us.archive.org/26/items/saidnursi2_belgesel/said.nursi.gercegi.2.avi
https://ia902704.us.archive.org/26/items/saidnursi2_belgesel/said.nursi.gercegi.2.mp4
İZLE

3. VCD
İNDİR
https://ia600700.us.archive.org/10/items/saidnursi3_belgesel/said.nursi.gercegi.3.avi
https://ia700700.us.archive.org/10/items/saidnursi3_belgesel/said.nursi.gercegi.3.mp4
İZLE

Dualarınızda bizi de unutmayın!!!

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
tek kelime ile muhteşem olmuş umulurki o yolda gitmekte ısrarcı olanlar bir nebze olsun düşünüp fıtratlarını dinlerler..emeği geçenlerden ALLAH celle celaluhu razı olsun..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Yok abi ne mahsuru olsun. Kapak yaparsak dvd kapak resmi de ekleriz.

E Çevrimdışı

eminehatice

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
müslümanın diyen ve insanlar için bir çok hayır işleyen adamlar yerine imansızlarla uğraşsanıza. hani birlik olmalıydık?? düşmanlarınızda çok mutludur yaptığınız bölücülükten dolayı.....

D Çevrimdışı

derveze

Üye
İslam-TR Üyesi
emine imaqnsızlarla ugrasmak degıl imanı tahrif edenlerle ugrasılmalıdır. dini bozup yeniden ihya etmek mi zordur yoksa birine dini anlatmak mı ? .. allahın dınını böyle safsatalarla bozuyorlar. emin ol dini aslı gibi yasamaya calısmak , bu adamların bozkuk akidelerinden beri olmak ve beri oldurmakla olur ..

Abdulmuizz Fida

Admin
müslümanın diyen ve insanlar için bir çok hayır işleyen adamlar yerine imansızlarla uğraşsanıza. hani birlik olmalıydık?? düşmanlarınızda çok mutludur yaptığınız bölücülükten dolayı.....

Emine hatice ne diyorsun sen? Kirli çamaşırlar, sapkınlıkları niye deşifre ediyorsunuz mu demek istiyorsun? Taasub ile körü körüne bir şey savunma, Hakk'ı savun. Şirk, bidat ve hurafeleri göstermeyelim mi?, Böyle mi yaşamak , iman etmek istiyorsunuz? Size iyilik yapana karşılığınız bu mu?

M Çevrimdışı

minhac

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun.
Rabbim bu emeğinizin karşılığını verir inşallah.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Online izlemeniz için videoları parçalara böldüm eklemeye başladım ilk 5 parça eklendi.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ALLAH kahhardır azap verendir söyledikleriniz doğruysa dediğiniz gibi olsun ama yanlışsa bu işin ahireti vardır ozaman da ALLAH a hesap verme günüdür ozaman ak ile kara belli olur benim bildiğim üstad asrın alimidir ömrünün yarısını zindanda geçirmiş ne için tağut ile mücadele 10 yaşında ilme başlamış acaba siz ler 10 yaşınızda iken ne idiniz 23 defa zehirlenmiş ne için islam için onun yaşadığı dönemi kim ne kadar biliyor kominizm felsefe ateizmin dorukları bugün bunlar yoksa türkiyede etkisi az ise bu üstad ında bir payı vardır
üstad '' ben bu uğurda( islam için) dünyamı helak ettim gerekirse ahiretimide helak edrim'' diyen bir zat ALLAH ın rızası herşeye değer cennete bile
son olarak ALLAH herşeyi bilendir ALLAH havele

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mevlana icinde yillardir cok guzel seyler duyduk ama arastirma geregi gormedik neden cunku bize anlatanlara guvendik guvenmeyin arastirin derim..

Abdulmuizz Fida

Admin
ALLAH kahhardır azap verendir söyledikleriniz doğruysa dediğiniz gibi olsun ama yanlışsa bu işin ahireti vardır ozaman da ALLAH a hesap verme günüdür ozaman ak ile kara belli olur benim bildiğim üstad asrın alimidir ömrünün yarısını zindanda geçirmiş ne için tağut ile mücadele 10 yaşında ilme başlamış acaba siz ler 10 yaşınızda iken ne idiniz 23 defa zehirlenmiş ne için islam için onun yaşadığı dönemi kim ne kadar biliyor kominizm felsefe ateizmin dorukları bugün bunlar yoksa türkiyede etkisi az ise bu üstad ında bir payı vardır
üstad '' ben bu uğurda( islam için) dünyamı helak ettim gerekirse ahiretimide helak edrim'' diyen bir zat ALLAH ın rızası herşeye değer cennete bile

Sen aklın yokmu kardeşim . Hiç mi beynini kullanmıyorsun? Neden , neye itiraz ettiğimizi araştırmak istemiyorsun? Senin kadar aklımız çalışmıyormu sanıyorsun? Kuran ve sunnete aykırı , uydurma yazılar var ve ispat edildiği halde körü körüne ben severim , siz ne ispatlarsanız ispatlayın ben bildiğimden şaşmam mı dersiniz? Allahrasulundan başka bir peygamber mi geldi de vahy geliyorda hata yapmasın? Yazdığının hatasız Kuran gibi gördüğünüzü hala uyanmıyacak mısınız? Siz niye böyle oldunuz ya?

E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sen aklın yokmu kardeşim . Hiç mi beynini kullanmıyorsun? Neden , neye itiraz ettiğimizi araştırmak istemiyorsun? Senin kadar aklımız çalışmıyormu sanıyorsun? Kuran ve sunnete aykırı , uydurma yazılar var ve ispat edildiği halde körü körüne ben severim , siz ne ispatlarsanız ispatlayın ben bildiğimden şaşmam mı dersiniz? Allahrasulundan başka bir peygamber mi geldi de vahy geliyorda hata yapmasın? Yazdığının hatasız Kuran gibi gördüğünüzü hala uyanmıyacak mısınız? Siz niye böyle oldunuz ya?

hayır bilakis o da insandır hatalı sözlerini kimse kabul etmez insan beşer elbet hata yapar yanlış yerleri savunacak değilim ama bunu untma çok büyük konuşuyorsunuz inşALLAH bir gün gelecek de gerçeği göreceksin risalenin kesilen bölümlerinide görürüsün inşALLAH

Abdulmuizz Fida

Admin
hayır bilakis o da insandır hatalı sözlerini kimse kabul etmez insan beşer elbet hata yapar yanlış yerleri savunacak değilim ama bunu untma çok büyük konuşuyorsunuz inşALLAH bir gün gelecek de gerçeği göreceksin risalenin kesilen bölümlerinide görürüsün inşALLAH

Bak kardeşim ; defalarca senin gibi taasubi şekilde bulunan nurcularla munazara ettim . Kendilerine sana sorduğum sorulara "Risalede hatasız mıdır, yanlış yazı var mıdır?" diye sorduğumda; Kur'an-ı Kerim gibi olmasın (diye) 'hayır, tabi ki hataları vardır, yanlışlar vardır' demişlerdir. Sonra da bana Risale-i Nur setinden 1 tane hata gösterir misin diye sorduğumda ise ; göstermemişler, göstermiyerek de kalblerindekini dışarı vurmuşlardır. Bu seferde ben onlara; 'hem hata var diyorsunuz hemde gösteremiyorsunuz, fakat ben gösterince havaya zıplıyor, Kurana itiraz yapmışım gibi saldırıyorsunuz'. Kardeşim siz samimi değilsiniz.

Eğer itiraz ediyorsan; yazımızdan Risale nurdaki hatalı itiraz ettiğimiz bölümü bize gösteriniz. Daha kafadan ön yargılı okumuyor , izlemiyor çünkü nass gibi emin ve katisiniz hatasız gördüğünüzden . Eğer samimi olsanız sizin hata var dediğiniz yerleri göstermiş isek bu fevaran niye. Lütfen omurgalı davranın ve bizi sözlerimizle çürütün . Aksi taktirde gereğini yerine getirin.

Tahşiye yayınlarını okursan eksikleri görürsün . Gerçi ekseriyeti kendini ele veriyor, eksiğinde tevhid akidesinden bahsedip , halen olanlardaki sakatlıkları tekzib etmiyor ki?

U Çevrimdışı

uyelikal

Üye
İslam-TR Üyesi

Burada "ahiretimide helak ederim" demek ne demek acaba, açıklarmısın?

Üst Ana Sayfa Alt