Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Saldırgan Tarikatçı Çıktı. İsmailağa tarikatı belası (!)

• Konbuyu başlatan İlimSeven
  • Başlangıç tarihi
İ Çevrimdışı

İlimSeven

Misafir
Cübbeli’ye saldıran İsmailağa’cı çıktı

Allah belanı versin İsmailağa tarikatı eski hocana saldırı düzenleyecek kadar şirazisi kaymış bunlar
Tarikatlıktan çıkmışlar.. İsmailağa tekkelikten çıkmıştır. papazlardan beter bunlar..

Mahmut efendiye de ihanet ettiler. Cübbeliye ışidin yapmadığını yapmaya çalıştılar
Hükümet ise ismailağanın yanında taraf tutarak yine fetödeki olayı yapıyor

İnsanların babasına annesine gariz küfürler edecek kadar tasavvuftan uzak bunlar.

Cübbeli Ahmet ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'ye saldıran İsmailağa Cemaati üyesi Ali A.'nın ifadesinde Cübbeli Ahmet'e cemaati karıştırdığı için saldırdığını söylediği öğrenildi.​

Firaticen Çevrimdışı

Firaticen

Üye
İslam-TR Üyesi
Cübbeli’ye saldıran İsmailağa’cı çıktı

Allah belanı versin İsmailağa tarikatı eski hocana saldırı düzenleyecek kadar şirazisi kaymış bunlar
Tarikatlıktan çıkmışlar.. İsmailağa tekkelikten çıkmıştır. papazlardan beter bunlar..

Mahmut efendiye de ihanet ettiler. Cübbeliye ışidin yapmadığını yapmaya çalıştılar
Hükümet ise ismailağanın yanında taraf tutarak yine fetödeki olayı yapıyor

İnsanların babasına annesine gariz küfürler edecek kadar tasavvuftan uzak bunlar.

Cübbeli Ahmet ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'ye saldıran İsmailağa Cemaati üyesi Ali A.'nın ifadesinde Cübbeli Ahmet'e cemaati karıştırdığı için saldırdığını söylediği öğrenildi.​

Ya boş boş bi konuşma adamın asabını bozma ya ne ismailağası ne cübbelisi ya adam abdullah azzam konuşmuyor cübbeli konuşuyor hayret ya ulan bosna savaşına katılmak için bi müridi gitmiş mahmud ustaosmanoğluna sormuş oda kendisine ilim aldın mı diye sormuş hayır diye cevaplayınca göndermemiş önce ilim alacaksın demiş taa sudandan Afganistan dan gelenler oldu bosna cihadına istanbuldan gitmedi adamlar bu nasıl din bu nasıl islam

İ Çevrimdışı

İlimSeven

Misafir
Ya boş boş bi konuşma adamın asabını bozma ya ne ismailağası ne cübbelisi ya adam abdullah azzam konuşmuyor cübbeli konuşuyor hayret ya ulan bosna savaşına katılmak için bi müridi gitmiş mahmud ustaosmanoğluna sormuş oda kendisine ilim aldın mı diye sormuş hayır diye cevaplayınca göndermemiş önce ilim alacaksın demiş taa sudandan Afganistan dan gelenler oldu bosna cihadına istanbuldan gitmedi adamlar bu nasıl din bu nasıl islam
Abi sen eski şeyleri anlatıyorsun artık Cübbeli ile İsmailağa arasında bir bağ yok. İsmailağa özüne ihanet etti. Şuan orası bir tarikat değil, kliseden beterler. Eski hocasına bunu yapan sana bana neler yapmaz düşün.

Mahmut Erencilerin elinde oyuncak oluyor orası bu olayda yansıması

Fetö gibi orası da artık milli güvenlik sorunudur bu kadar kesin söylüyorum.

Firaticen Çevrimdışı

Firaticen

Üye
İslam-TR Üyesi
Abi sen eski şeyleri anlatıyorsun artık Cübbeli ile İsmailağa arasında bir bağ yok. İsmailağa özüne ihanet etti. Şuan orası bir tarikat değil, kliseden beterler. Eski hocasına bunu yapan sana bana neler yapmaz düşün.

Mahmut Erencilerin elinde oyuncak oluyor orası bu olayda yansıması

Fetö gibi orası da artık milli güvenlik sorunudur bu kadar kesin söylüyorum.
Değil kardeş değil zaten ismailağa kendi içinde çoktan parçalandı devlet destekliyor bunları çünkü devletle iş birliği içindeler ben ismailağada medrese okumuş adamım biliyorum neyine ne olduğunu cübbelide aynı ismailağayla arasını bozdu çünkü ihtiyacı kalmadı devletten de destek görüyor çıkar çatışmasına girdiler fetö olayı ise bambaşka ismailağa bir tarikat fetö ise aslında bi din amerikanın anladığı ve yaşatmak istediği islam diniydi yok oldu gitti şu anda zaten. İsmailağa hem fıkhi olarak hem ıtıkadi olarak bidatlerle şirklerle doludur yani aslında ruhbanlık var hayatlarını ruhbanlık üzerine kurmuşlar yani kendilerini ehli sünnete nispet ediyorlar ama giyiniş aynı şia o cübbe o sarık bağlama tam şia kendi işlerine gelen uydurma hadisleri götür kabul ederler işine gelmeyen sahih hadisleri götür senle tartışır kabul etmez yok alimler ne demiş der kendi kabul ettiği alimlerden başkalarını kabul etmez(şia gibi her sahabenin hadisini kabul etmiyor) ya bi eline bi tesbih diğer eline de başka tesbih alıp günün belirli aralıklarıyla belirli sayıda zikir çekip o sırada şeyhini de hayal edip kendine geçmek falanlar filanlar yok fenaifillahlar tövbe tövbe bildiğin halusinasyon hayatı bu o kadar çok zikir çekiyor ki adam haşa artık her şeyi Allah zannediyor (vahdetivucud) euzubillah! Her şey Allahın kendisi değildir ! Haşa böyle bişey yoktur ehli sünnet bu inançta değildir ehli sünnetin inancı her şey Allahtan dolayıdır yani Allah verdi yedim kuvvet verdi yürüdüm güç verdi içtim cesaret verdi savaştım Allah verdi bizde kabul ettik ehli sünnet inancı budur aksi inançlar bidat inançlardır yani uydurma!

Nazenin34 Çevrimdışı

Nazenin34

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşımın babası yaşlı bir adamdı. Daha çok gençken cihada gitmek istemiş Mahmut ustaosmanogluna gitmiş. (O zaman itikadlarini bilmiyormuş galiba ) aynısını ona da demiş gitme doktorsun burda lazımsın vs diye. (Sanki Türkiye'de doktor kıtlığı vardı) Adam gitmemiş. Sonra taviz taviz derken murcie olmuştu. Şimdi bu amelin hesabından Mahmut sorumlu değil mi? Kaç kişiyi Allah yolundan engellemiş. İblisin yapmak istediğini doğrudan yapmış işte

İ Çevrimdışı

İlimSeven

Misafir
Yanlış anlamayında abiler siz 10-15 önceki şeyleri yazıyorsunuz. Maalesef güncel durum hakkında bilginiz yok ismailağada İncil okutmaya başlamış bu şarlatanlar

Allah aşkına müslüman çocukların İncil gibi değiştirilmiş bir kitabı okumalarına içiniz elveriyor mu

Medresede İncil’in Tevrat’ın ne işi var Allah aşkına?

SalihBeratt Çevrimdışı

SalihBeratt

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yanlış anlamayında abiler siz 10-15 önceki şeyleri yazıyorsunuz. Maalesef güncel durum hakkında bilginiz yok ismailağada İncil okutmaya başlamış bu şarlatanlar

Allah aşkına müslüman çocukların İncil gibi değiştirilmiş bir kitabı okumalarına içiniz elveriyor mu

Medresede İncil’in Tevrat’ın ne işi var Allah aşkına?
Mesele bu mu? Mesele bu mu!? Tağut'u inkâr etmeyen bir insanı görmezden geliyorsun duru suya bok atıyorsun

Ama İsmailağa'da böyle diyorsun. İsmailağa kötü Cübbeli'nde müşrik.

Müşrikliği boşverip İsmailağa'ya meseleyi bağlayıp duruyorsun

İkisini de reddet!

İ Çevrimdışı

İlimSeven

Misafir
Mesele bu mu? Mesele bu mu!? Tağut'u inkâr etmeyen bir insanı görmezden geliyorsun duru suya bok atıyorsun

Ama İsmailağa'da böyle diyorsun. İsmailağa kötü Cübbeli'nde müşrik.

Müşrikliği boşverip İsmailağa'ya meseleyi bağlayıp duruyorsun

İkisini de reddet!
Abi İncil okuyoyorlar diyorum neden anlamıyorsunuz Mahmut Erenciler. Ben burada Kur’an ve Sünneti ölçü alarak diyorum. Bunu kim yaparsa yapsın yanlıştır. Tağut put işte, şeytan, Kur’an dışı her türlü nizam.

Papazları bıraktık artık sarıklı sakallı adamlar milleti hristiyan misyoner yapacak fetö olayımda da söylemiştik bu göründüğü gibi değil hristiysnlara hizmet ediyor diye hükümet orada da görmezden geldi..

Konu İsmailağa Cübbeli kavgası degıl. Konu İsmailağada sergilenen ılımlı İslam tiyatrosu. Buna karşı uyanık olmalısınız yani..

Firaticen Çevrimdışı

Firaticen

Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşımın babası yaşlı bir adamdı. Daha çok gençken cihada gitmek istemiş Mahmut ustaosmanogluna gitmiş. (O zaman itikadlarini bilmiyormuş galiba ) aynısını ona da demiş gitme doktorsun burda lazımsın vs diye. (Sanki Türkiye'de doktor kıtlığı vardı) Adam gitmemiş. Sonra taviz taviz derken murcie olmuştu. Şimdi bu amelin hesabından Mahmut sorumlu değil mi? Kaç kişiyi Allah yolundan engellemiş. İblisin yapmak istediğini doğrudan yapmış işte
Lanetullah o mahmuta Allah subhanehu ve teala şimdi hesabını soruyordur hayatının son kaç senesi zaten müridlerinden bile dalga geçen vardı aldığı nefesleri sayıyor diyenler vardı

labirent Çevrimdışı

labirent

İyi Bilinen Üye
Moderatör
İlimSeven isimli üye yapmış olduğu paylaşımlarla forumda çok sık gürültü çıkarıyor. Kendisine defalarca delil sunuldu ama o deliliği tercih etmekte ısrarlı görünüyor.
Değerli hocalarım biz bu teneke gürültüsüne neden katlanıyoruz?

İ Çevrimdışı

İlimSeven

Misafir
İlimSeven isimli üye yapmış olduğu paylaşımlarla forumda çok sık gürültü çıkarıyor. Kendisine defalarca delil sunuldu ama o deliliği tercih etmekte ısrarlı görünüyor.
Ben bu siteyi seviyorum

İ Çevrimdışı

İlimSeven

Misafir
Boyle dusunmene uzuldum

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi

Az önce ilimsevenin mesajlarini taradim. Gecen sene yazmis bi yere 16 yasindaymis. Simdi 17 olduguna gore ve surekli cubbeli uzerinden gittigine gore cemaat icinde de buyumus oldugunu varsayarsak, israrla cubbeli uzerinden gitmesi, bildigini okumasi ve israr etmesi, gonderilen linkleri okumamasi ya da ustun körü okumasi gayet tabii gozukuyor.
Tipik bi Z kuşağı olmasi da herseyi acikliyor bence.
Yetişkin olsa daha problematikti, 17 lik genc olunca napalim katlanalim artik diyesi geliyor insanin da, herkesin tahammulu de bi yere kadar.