Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sapik Işıd - Cephetül Islami Gerginliğinin Perde Arkası

• Konbuyu başlatan Ebu & Dücane
  • Başlangıç tarihi
Kafkasyali Çevrimdışı

Kafkasyali

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
aynen ahi klavye delikanligina gerek yok, seninde susman gerek.

Isidin yaptiklari ortada, mucahid alimler konusuyor, buna ragmen kimse iside laf etmesin demek de ne oluyor?

Bizler bu ümmetin alimlerini referans aliyoruz.

Seyh ebu musabi dinlememek isidde, alimlerin hakkinda kötü konusmalari ve hatta onlara harici demesi kimde isidde. Anlamadim neden susacagiz.

Bu adamlar sorunsuz mucahid olsaydi en basda biat ettikleri emre itaatsizlik etmezledi.

Azeriler meselesi yeni mesele degil, mesele sadece azeriler olsaydi hic mi bu grubun icinde akli basinda bi adam cikip bu grubu dagitmiyorda olaylar her gün katlanarak devam ediyor.

Körü körüne savunan kardeslerimiz, Allah icin isidin yaptiklarini tekrar gözden gecirip savunduklari insanlarin müslümanlarin canina nasil kiydiklarina bir baksinlar.

Kimse cikipda burada, seyh ebu musab olayini, ebu basirin haricilik isnadini, seyh makdisinin konusmasini görmezlikden gelmemizi beklemesin.

Acik diyorum bunda artik art niyet ararim, tüm olanlara ragmen hala nasil da isid isid diyorlar anlamiyorum.

Admin kardeş yeter artık sizin bu delilsiz iftiralarınız yüzünden müslumanlar bir birine girdiler elbetde ki burayı kastediyorum.Dogru araştırma yapsanız belki de cephede hiç müslumanlar arasında böyle bir fitne belki de yok bu fitne laikliyi ve demokrasiyi isteyen sahveciler arasında.Sizlerden ricam biraz da laik öso-cular hakında eleştirilere yer vermenizi dikkat ettiyseniz sadece eleştri diyorum tekfir demiyorum zaten etmezsiniz de.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esed Rejimi haleb merkeze girmek üzere! Sanayi bölgesi nakkarini ele geçirdiler son gelen haberlere göre, bu çok kötü haberleri beraberinde getirebilir! Halebin türkiye sınırı ile irtibatı kesilebilir. İşid ilginç bir şekilde sınır kapılarına yöneliyor.. İnanmak istemiyorum ama aşağıda esed rejimi, yukarıda işid (bilerek ya da bilmeyerek) mücahidleri çembere alıyor, yarabbi sen onlara yardım et! Görünmeyen ordularınla Suriye cihadının gerçek sahiplerini destekle.. Şu anda hiçbir gerekçe işidin yaptıklarına mazaret olamaz! İnşallah nusra ve ahrar gibi gruplar tehlikenin farkına varıp ketibelerinin yerlerini sürekli değiştiriyorlardır. Hatta gerekirse işide halebi bırakıp güneye odaklanmalılar. Böylece işid'in gerçek niyeti de ortaya çıkmış olur (Rejimle karşı karşı kalacak o zaman)..

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Admin kardeş yeter artık sizin bu delilsiz iftiralarınız yüzünden müslumanlar bir birine girdiler elbetde ki burayı kastediyorum.Dogru araştırma yapsanız belki de cephede hiç müslumanlar arasında böyle bir fitne belki de yok bu fitne laikliyi ve demokrasiyi isteyen sahveciler arasında.Sizlerden ricam biraz da laik öso-cular hakında eleştirilere yer vermenizi dikkat ettiyseniz sadece eleştri diyorum tekfir demiyorum zaten etmezsiniz de.
Taassubçuluk yapıyorsunuz.Asıl senin iyi bi araştırma yapmaya ihtiyacın var.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şunun da altını çizmek istiyorum.. İşid'in Suriye'ye girdiği tarih Nisan - Mayıs 2013

İşid'den önceki durum:

İdlib : Sukur Al-Sham önderliğinde merkezi de dahil hemen hemen düşmüştü.

Halep: Liva-Tevhid'in kapılarını açtığı halep merkez dahil, yüzde sekseni mücahidlerin elindeydi..

Humus: Qusayr ve Humus merkezin neredeyse tamamı muhaliflerin elindeydi.

Rakka: Ahrar Al-Sham ve Nusra tamamını feth etmişti..

Deyr-Zor: Merkez'in bir kısmı hariç tamamına yakını düşmüştü..

Banyas'ta katliam yaşanmamıştı..

Şam merkezde art arta etkili saldırılar düzenleniyordu..

Sonra ne olduysa işid geldi..

2 ay sonra Hizbuşşeytan bazı tekfircilerin suriye de olduğunu bahane ederek suriye savaşına dahil oldu Qusayr ve Humus'ta ciddi kazanımlar elde etti esed rejimi.. Neredeyse çökmek üzere olan rejim nefes aldı adeta..

Mali'yi hatırlayın Ensaruddin hareketi (tamamen yerel bir hareket) şeriatı ilan etmişti.. Neredeyse 1 sene şer'i ahkam uygulandı bu süre içerisinde.. Ortalık sakindi..

Sonra Tevhid ve Cihad hareketi çıkıverdi birden..

Ardından bazı ilginç gelişmeler yaşandı.. Türbelerin ve tarihi mekanların yağmalandığı probagandası yapıldı.. Kuzeyde daha yeni yeni otorite kazanmış olan Ensarüddin hareketi bir anda güney ile savaşın ortasında buldu kendisini.. Tabii güneye saldıran Tevhid ve Sünnet hareketiydi.. Ardından emperyalistler devreye girdi ve bugün Mali'nin hali içler acısı..

Fotoğraf çok büyük ve parçaları birleştirmesi çok zor ama birilerinin samimi olsa dahi yaptığı hareketler ümmete fayda değil zarar getiriyor, bu açık..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Kardesim tekfircilerin videolarini sitemize ekleme, bu tekfircinin videosunu sitemizde görmek istemiyorum bu kisi önce tekfir ettigi müslümanlar icin tevbe edip helallik istemesi gerek.

Ayrica bu grubu sevenlere derim ki, siz demez miydiniz, arap alimleri türkiyede degil türkiye hakkinda konusmalari olmaz onlar buraya göre fetva vermiyorlar, ondan dolayi onlarin fetvalarinin degeri olmaz. Bu adam kim ki cikmis konusuyor.

Bu grubu sevenler degil miydi, bir konuda cihad meydanlarinda ayagi tozlanan alimlerden bu konular ögrenilir, bu adam dün irakda yokdu, bugün suriyede yok, hangi hakla hangi mantikla konusuyor.

Tamamen zanlarla, konusmasinin hic bir yerinde konusmalarini ispat eden tek bir delil yok, tamamen birilerinden duyma, sacma kiyaslar ve delilsiz zan üzerine kurulu konusmalar.

Oturanlarin lafiyla ve zanlarla bu is olmaz.

Allahdan korkun, tek müslüman cepde sanki isid, daha isidin adi suriyede yokken, ahrur sam ve nusret cephesi vardi, ayrica ahmed davudoglundan önce onun daha büyügü tayyip erdogan nusreti temizlemekten bahsediyordu, kiyas yapmaya kalkarsak her cephe kendine malzemeyi cok bulur.

Bir analiz yapilacaksa bunu cihadin icinde ayagi tozlananlardan beklemek gerek degil mi...

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Önemli Bir hafıza tazelemesi:
Bugün işidin tekfir ettiği islam cephesi bab el-hava sınır kapısını ele geçirdiğinde neden orada üslenmiş olan ösö komutanları ve general idris apar topar türkiye üzerinden katara kaçtı biri bana bunu izah etsin, çok merak ediyorum.. Hanii islami cephe demokrasi yanlısı ya! Hani ösö ile işbirliği içinde ya!

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu hanzala ve grubu neden kayıtsızca işidi destekliyor? Çünkü içlerinde barınabiliyorlar.Neden şeyh tartusiye mürted diyebiliyorlar? Çünkü tekfirci oldukları için. Neden Nusraya girmek caiz değil diyorlar? Çünkü nusrada barınamıyorlar. İşid gelmeden önce Suriye'nin durumuna bakın.Bir de işid zevahirinin emrini dinlemeyip geldikten sonra? Kimse onlara suriyede savaşmayın demedi sadece bölünme olmasın nusranın içinde savaşın dediler.Peki onlar ne yaptı? Kardeşlerine kurşun sıktılar. Ahraruş şama nusrete savaş açtılar. İnsanları direk infaz ettiler. Sonra medyada taasubçu takva haber bir çok haber yayınlandı biz bile (akidesi sağlam tanıdığımız kişiler ahrarda savaşmışken) işide destek çıktık.Ben bu olaylar başlamadan önce bir şeyler yazmıştım ama kaale alan olmamıştı.Şimdi duruma bakın Suriye cihadı tehlikede.Öyle ki Çeçen emir Seyfullahı bile mürtedlikle suçluyorlarmış.Sırf Nusraya geçti diye. Rakka emirini mürtedlikle suçlayıp şehid ettiler sıra seyfullaha mı geldi?

E Çevrimdışı

ebu-dücane

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kardesim tekfircilerin videolarini sitemize ekleme, bu tekfircinin videosunu sitemizde görmek istemiyorum bu kisi önce tekfir ettigi müslümanlar icin tevbe edip helallik istemesi gerek.

Ayrica bu grubu sevenlere derim ki, siz demez miydiniz, arap alimleri türkiyede degil türkiye hakkinda konusmalari olmaz onlar buraya göre fetva vermiyorlar, ondan dolayi onlarin fetvalarinin degeri olmaz. Bu adam kim ki cikmis konusuyor.

Bu grubu sevenler degil miydi, bir konuda cihad meydanlarinda ayagi tozlanan alimlerden bu konular ögrenilir, bu adam dün irakda yokdu, bugün suriyede yok, hangi hakla hangi mantikla konusuyor.

Tamamen zanlarla, konusmasinin hic bir yerinde konusmalarini ispat eden tek bir delil yok, tamamen birilerinden duyma, sacma kiyaslar ve delilsiz zan üzerine kurulu konusmalar.

Allahdan korkun, tek müslüman cepde sanki isid, daha isidin adi suriyede yokken, ahrur sam ve nusret cephesi vardi, ayrica ahmed davudoglundan önce onun daha büyügü tayyip erdogan nusreti temizlemekten bahsediyordu, kiyas yapmaya kalkarsak her cephe kendine malzemeyi cok bulur.

Bir analiz yapilacaksa bunu cihadin icinde ayagi tozlananlardan beklemek gerek degil mi...

admin Arkadaş ne yazalım Ha subhanallah onu ekleme bunu ekleme onu eleştirme bunu eleştirme site senin anladık böyle yapman taraf tutmak olur bu hanzala nın açıklamaları doğru ve yerinde tartusi mücahidlere köpek diyor ben bunu banlanacağımı bildiğim halde yazıyorum çünkü insanların görüşlerini beyan etmesine izin vermiyorsun güç sende ya akidenle ilgili bir beyanat ver herkes akideni bilsin müslümanlar ona göre farklı site arayışlarına baksın yada insanların görüşüne müdahale etmeki birbirlerinin arasında münazara yapsınlar sende banlarım tehdiyle insanları tehdit edersen kim nasıl konuşacak şimdi benide banlayacaksın biliyorum

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ebu hanzala ve grubu neden kayıtsızca işidi destekliyor? Çünkü içlerinde barınabiliyorlar.Neden şeyh tartusiye mürted diyebiliyorlar? Çünkü tekfirci oldukları için. Neden Nusraya girmek caiz değil diyorlar? Çünkü nusrada barınamıyorlar. İşid gelmeden önce Suriye'nin durumuna bakın.Bir de işid zevahirinin emrini dinlemeyip geldikten sonra? Kimse onlara suriyede savaşmayın demedi sadece bölünme olmasın nusranın içinde savaşın dediler.Peki onlar ne yaptı? Kardeşlerine kurşun sıktılar. Ahraruş şama nusrete savaş açtılar. İnsanları direk infaz ettiler. Sonra medyada taasubçu takva haber bir çok haber yayınlandı biz bile (akidesi sağlam tanıdığımız kişiler ahrarda savaşmışken) işide destek çıktık.Ben bu olaylar başlamadan önce bir şeyler yazmıştım ama kaale alan olmamıştı.Şimdi duruma bakın Suriye cihadı tehlikede.Öyle ki Çeçen emir Seyfullahı bile mürtedlikle suçluyorlarmış.Sırf Nusraya geçti diye. Rakka emirini mürtedlikle suçlayıp şehid ettiler sıra seyfullaha mı geldi?

Ahi bunlari görmek icin yürek göz ister.

Allah taasubculukdan bizleri korusun.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Ahi bunlari görmek icin yürek göz ister.

Allah taasubculukdan bizleri korusun.

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim vallahi eğer durum böyle ise çok kötü yani emir seyfullahın grubunda bildiğimiz çok güzel kardeşler var ve onlarında canı tehlikede ve böyle bir ölüm Allahu alem şehadet olmaz Allah korusun şu an şehit olmak için giden onca musluman cehenneme gidebilir ve Al qihalafa islamiya grubu jebheye biatlenmişti bir süreliğine acaba tamamen mi geçti ki eğer geçtiysede şu an cepheye bilfiil devle saldırıyormu çünkü böyle olursa çok büyük sıkıntı var demektir.Ya Allah Ya Allah çok sıkıntı var yani subhanallah.

M Çevrimdışı

Munadil

Üye
İslam-TR Üyesi
Ya siz neyin tartışmasındasınız hala anlamadım? Allahu alem bu tip kargaşalar ve olaylar zaten hep Su-i Zann'la başlıyor. Siz de biliyorsunuz ki Zann'ın bir kısmı günahtır. O halde siz niçin sizden binlerce kilometre uzakta olanlar hakkında ve kesin bilgi sahibide olmadan konuşmakta diretiyorsunuz?? Neden?? Unutmayın alim veya önder bildiğiniz adamlarında yanılma veya sapıtma ihtimalleri var. Önemli olan ve esas olan Allah'ın kitabına ve Rasulullah'ın sünnetine uymaktır. Ona itaat buna itaat diye milletin kafasını yıllardır şişirdiniz. Mutlak itaat ancak ve ancak Allah'a ve Rasulunedir. Ululemr, emirliğini ilan etmeden önce ümmet indinde bir meşruiyet kazanmanın yollarını aramalı ve bu konuda başarılı olursa, ona itaat kendiliğinden gelir. Farzedelim ki meşru bir ululemr çıktı ortaya. O durumda bile ona olan itaat asla ve asla mutlak değildir çünkü müslümanın onunla nizaya düşmesi mümkündür ve böyle bir durumda, meseleyi Allah'a ve Rasulune götürmeleri gerekir.

HA, YOK,, SİZ BU KONUDA BENİM BİLGİM O KADAR KESİN Kİ ŞER'İ MAHKEMELERDE ŞAHİTLİĞİM DELİL NİTELİĞİNDE KABUL GÖRÜLÜR DİYORSANIZ HELAL OLSUN DERİM.

Üst Ana Sayfa Alt