Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Sapik Işid Tarafından Irak'ta Ve Suriye'de Yeni Operasyonlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hayır haması topyekün tekfir etmedim ama yönetiminde bu kişiler ağırlık kazanmıştır bunu anlatıyorum.Elbette dediğiniz gibileri de var.Bunu zaten söylüyorum hep.Eğer tamamıyle islam dışı olsalar zaten haberlerini bile eklemezdim ki.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
peki nasil kiyas yapabiliyorsun, ümmete verdigi zarar olsun yaptiklari cürümler olsun nasil bir kiyas yapipda daha kötü diyebiliyorsun.

ayrica akinci nickinden laiklik konusunda delil bekliyorum...

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mesela ışid cinayet ve tekfiri yayarken hamas demokrasiyi ümmete sevdirmiş oluyor.Demokrasi=şirk , tekfir ve cinayet=büyük günah(kebair),sapıklık,bidat

ikiside istenilmeyen durumdur fakat şirk en kötüsü değil midir?(tabi böyle olmayan mücahidleri kastetmem)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
mesela ışid cinayet ve tekfiri yayarken hamas demokrasiyi ümmete sevdirmiş oluyor.Demokrasi=şirk tekfir ve cinayet=büyük günah,kebair,sapıklık,bidat

ahi bence bu sizin hamasa antisempatik bakisinizdan kaynaklaniyor , hamas yerine erdogan sevdiriyor desen tamam diyecegim ancak hamasin her gün cikipda biz Allahin kitabi kurani red ediyoruz, biz avrupanin kanunlarini alip anayasamiz yapmak istiyoruz dedigini görüyorsan buyur yaz ben de aydinlanayim.

Hamasin yaptigi cürüm ise,bu kendini bagliyor ama isidin yaptigi hainlikler ve icraatlar islam devletine giden yolda en büyük köstektir. Buyur kiyasi sen yap.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abi,hamas demokrasiyi sürekli övüyor ama ve filistine olan destekler malum(özellikle türkiye'de,manevi yönden de olsa)bu halk demokrasiye ne gözle bakar?Zaten hamas için sevgi seli varken hamasda demokrasiyi överse halk ne yapar tabiki benimsemeye başlar.Nitekim öylede oluyor.Bu bana göre daha da kötü birşey.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mesela ışid cinayet ve tekfiri yayarken hamas demokrasiyi ümmete sevdirmiş oluyor.Demokrasi=şirk , tekfir ve cinayet=büyük günah(kebair),sapıklık,bidat

ikiside istenilmeyen durumdur fakat şirk en kötüsü değil midir?(tabi böyle olmayan mücahidleri kastetmem)
ümmet derken hangi ümmet?Halbuki bugüne kadar islamın direniş ve diriliş ruhunu ümmete aşılayan,cihad,şehadet ve mücadele aşkını ümmete pompalayan bir hamas var karşımızda.verdikleri temiz mücadele ile ve doğrulttukları namlularının hedefinin israilliler olması açısından hamas bu ümmetin iftiharı olmuştur.Dmeokrasiyi sevdirme ithamı sadece azınlık bir gurubun ithamı ve hamasa saldırma gerekçesinden öteye gidememiştir.
Bugün dünyada hamasın mücadelesini ve öldürmesini yadırgayan hiç kimse yoktur,yahudiler dıındaki hrsitiyan halkları bile hamasın mücadelesine ve gazzenin direniş ruhuna bakıp hayran kalıyor.

Aşağıdaki örnek gibi.bu ruha ve anlayışa sahib mücahidlerle,eline bıçağı alıp kendi gibi düşünmeyen müslümanları boğazlıyanları aynı kefeye koymak nasıl bir olsun.
Merak ediyorum madem aynı ise..neden birisine israil,abd ve tüm emperyalist ülkeler savaş açıp vuruyorken,neden diğerlerine kimse bir mermi bile atmıyor.

hamas israillileri öldürmekten başka bişey yapmıyor,ama diğerleri israil ve emperyalist ülkeler dışında herkesi vuruyor.
hamas gazzede biraz nefes alınca veya başını çıkartınca hemen tüm son teknolojik silahlar özerinde deneniyor
ama işide aynı muamele yok,adeta ilerlemesine göz yumuluyor..
tüm bunlara rağmen hamas demokrasi havarisi olacak diye söylemler olacak,hayret bir durum..
hamasçılık yapmıyorum,ama hamasın hakkınıda vermek lazım,eksikleri kusurları olabilri ama bu kalkıpta hamas demokrasi sevdiren bir harekettir deme hakkını vermez..

Kassam Birlikleri'nin girdikleri eve bıraktığı ince not
Hamas'ın askeri kanadı Kassam Tugayları, Gazze'nin bombardımana tutulması sırasında mecburi olarak girdikleri bir eve not bıraktı. İsrail'in saldırıları sebebiyle boşaltılan evde bir süre kalıp, yemek yiyen askerler giderken, "Evinize girmek zorunda kaldık ve konservelerinizden yedik hakkınızı helal edin. Allah bize ömür verirse hakkınızı geri ödeyeceğiz" notu bıraktı. Not, sosyal medyada "büyük incelik" olarak değerlendiriliyor.

İsrail'in Gazze'ye saldırıları esnasında düzenledikleri operasyonlar kapsamında bir eve girmek zorunda kalan Kassam Tugayları, ev sakinlerine not bıraktı.

İsrail'in 'terörist' olduğunu iddia ettiği Kassam'ın yaptığı incelik sosyal medyada büyük beğeni topladı. Kassam askerlerinin ev sahibine bıraktıkları not şöyle:

buih_53cyaakaxs786cb569.jpg

"Selamun Aleyküm, Evinizde bazı yiyecek ve konserveleri kullanmak zorunda kaldığımız için sizden helallik istiyoruz. Allah bize ömür verirse, inşallah hakkınızı geri getireceğiz. Kardeşleriniz Kassam Tugayları"

-

H Çevrimdışı

haradirm

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben zanla konuşmaktan Allaha siginirim en doğrusunu o bilir ama hamasın şeriatı getirmek gibi bi derdi olduğunu sanmıyorum en azından öyle bir izlenim vermiyor.

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ben ISIDi Kafirlere karsi desteklerim tabiki. Her ölen Esed, Maliki, Barzani ve YPG askeri beni sevindirir , keza Müslümanlari da sevindirmeli ... sitemim o yüzdendi ... Hamasın icinde tevhid ehli var da ISID icinde harici olmayan ve tevhid ehli yok mu????
Ben Haricilerden de nefret ediyorum ... kimse yanlis anlamasin ... ama cifte standard var ..
Bu arada laik Mahmud Abbas ile anlasmadi mi Hamas? ŞERIATI ikame ediyor mu? Selefi akidesinde olanlari neden hapsediyor?
Her demokrat, namazli da olsa laikdir, çünkü sistem bunu gerektirir... bunu çok iyi biliyorsunuz ... HAMAS'ın icindeki gercek Mücahitleri tenzih ederim ...
Birsürü soru ...

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu arada laik Mahmud Abbas ile anlasmadi mi Hamas? ŞERIATI ikame ediyor mu? Selefi akidesinde olanlari neden hapsediyor? Birsürü soru ...
hamas abbas ile antlaşmışsa ne özerine antlaşmış,laikliğe geçiyorummu demiş,yada ben mücadelemi bırakıyorumda sizin mücadele tarzınızımı ölçü alıyorum demiş.Bir antlaşma lafını diyorsan içeriğinide buyur buraya yaz.
ALLAHresulü sav medinede yahudilerle antlaşma yapmamışmı?yada hılfılfudul antlaşması müşriklerle olmamışmı?yada medineyi mekke müşriklerine karşı korumak için taktik icabı gatafanla antlaşma teklifi efendmimizden gelemmişmi?hudeybiye antlaşması olmamışmı.......daha bir sürü örnek..yani antlaşma diyorsan içeriğinide aktar..
ayrıca tutuklananlar kim ve neden tutuklanmışlar?sırf selefi akidesine mensubiyet suçlamasıyla kimler hapiste bunuda yaz..madem iddia sahibisin iddianı sağlam temele oturtman lazım,muğlak ifadeler özerine hüküm bina etmek ne zamandan beri ölçü oldu?

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bak akhi sen olaya partici zihniyeti ile bakiyorsun .... HAMAS'ın yaptiklari ortada... bu sitede bile carsaf carsaf haber var ...
Yahudilerle yapilan anlaşma savasmama üzerineydi ... bununlan ne ilgisi var? Sen laik Abbaslan anlasip hangi tavizleri vereceksin? Bunlari bi düsün .... mobilden yyaziyorum o yüzden kisa kesiyorum ...
Zaten benim amacim HAMASı yermek degildi.... Zamani ve basligi degil :)
Su partici zihniyeti ne zaman bize isledi ona yaniyorum sadece ....

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ESTAĞFİRALLAH..ne kırılması,en ufak şeylerde kırılırsak,kızarsak,öfkelenirsek işimiz zor..Rahat ol kardeşim,kolay kolay kırılmam inşaALLAH..SELAMETLE...
Beni asıl düşündüren hilafet sancağının kırılmasıdır,zira sabrını zorluyorum bu aralar,umarım kırılmaz,yoksa işim zorlaşıyor gittikçe..:)

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hamas'ın "LAİK" olduğunu isbat etmezsen Allah seni müfterilerden yazsın.
İsraille savaşıyor Hamas. O imkansızlık için bu direnişi sergileyip İsraile tarihinin en büyük kaybını yaşatan MÜCAHİD bir ordudur. Öyle iki yılda palazlanıp müslüman kellelerinden tepe yığan hırsız, gasıp, cahil, tekfirci, ajan yatağı, münafık haricilerle Haması mukayese etmekten Allaha sığınırım.
Hamas İbn Teymiyye mescidinde Müslümanları katletmedi mi? Hamas Filistinde seçimlere girmedi mi? Hamas cihada direniş adını takmadı mı? Hamas sapık şii irandan yardım almadı mı? Eyvallah siyonistlere büyük darbe vurdu. Eyvallah içinde halis niyetliler olabilir ama Hamas lider kadrosu tevbe etmelidir. Bunları da söylemek lazım. Kimse Işid Müslümanları öldürmedi demedi. Ama el kaide ışidden memnun değilse o zaman Irak'a mücahid göndersin. Suriye farklı Irak farklı bunu görmek lazım.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Hamas İbn Teymiyye mescidinde Müslümanları katletmedi mi? Hamas Filistinde seçimlere girmedi mi? Hamas cihada direniş adını takmadı mı? Hamas sapık şii irandan yardım almadı mı? Eyvallah siyonistlere büyük darbe vurdu. Eyvallah içinde halis niyetliler olabilir ama Hamas lider kadrosu tevbe etmelidir. Bunları da söylemek lazım. Kimse Işid Müslümanları öldürmedi demedi. Ama el kaide ışidden memnun değilse o zaman Irak'a mücahid göndersin. Suriye farklı Irak farklı bunu görmek lazım.

Allah icin sunu soruyorum hamas ibn teymiyye camisindekileri katletti diye forumda cikarmadiginiz yaygara kalmadi ama görüyorum bu yaygaracilar 1 kez olsun isidin her gün oluk oluk hamasin katlettiginin yüzlerce kat fazlasini katletmesine birakin ayni tepkiyi yüzde 1 degil binde 1 tepki verseler sasacagim...

bu arada akinci nickine süresiz yazma yasagi verdim, kendi heva ve hevesinin fisildamalarini hüccet sayan bir kisi yorumlarini akil süzdürerek yapiyorsa bu forumda yazamaz. Tekrar üyeligini görürsem uyarmaksizin silecegim bunu da bil kardesim.

not:hamasin ibn teymiyye camisindeki müslümanlari katletmesini desteklemiyorum.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İslam-tr Mudâvimi
İslam-TR Üyesi
Beklediğim operason başladı sanırım . Yahudi Yezidi kürdistanı ile pkk kafirleri karadan saldırırken şii maliki uçakları havadan bombalamaya başladılar , maliki bombalarkende ABD'den tebrik haberleri geliyor , hedef PKK'nın mahmurdaki terör nahiyesini korumak ve lakin bir başka haber daha var koşaran mı ne İslam Devleti orayı da fethetmiş diyorlar !bölge hristiyan bölgesi ve yaklaşık 50 bin hristiyanın bölgeyi terkettiği söylenmekte. Bu arada pkk ve yahudi yezidi saldırısı olurken akkoyunlularda genelkurmaylarını toplayıp durum değerlendirmesi yapmışlar. Allah müslümanların yardımcısı olsun AMİN !

bölgenin adı Koşaran islam devletinin bugün eline geçmiş.

Bu arada demokrasi yolunu izleyenleri bi gözlemleyin çoğu da yahudi yezidi ittifakını destekler durumdalar .Nasıl uyanırlar bilemiyorum Hidayet Allahtandır. Yani tarafsız kalıp uzaktanda seyretmiyorlar.Bugün Allah yezidilerin yardımcısı olsun diyenine bile şahid oldum :acpsnr: Bu AKP 'ye mezhep dediğimde salyalarla laf atanlar vardı ... Demokrasi bir dinse AKP de tabiki onun bir mezhebidir.

Son düzenleme:
eren Çevrimdışı

eren

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İslam ahi işidin başı sonu harici yazmışsın bu üslubu kizginliktan mi yazdın yoksa kesin böyle mi inanıyorsun içinde hariciler harici hiç mi yok bu üslupla biri oy verenlerin hepsini tekfir etse harici oluyor senin bu söylemin haricilerin kine benzemis yönetim seni banlamasin:)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
!!!!!!!!!!!

#Deyrizor'da Isid ile asiretler arasindaki siddetli catisma goruntuleri.

İşid yeni infaz görüntüleri yayınlamış.
Isid #Deyrizor'da esir aldigi asiret mensuplarini kursuna dizdi.

İnfaz edilenlerin hangi taraftan olduğu hakkında bilgisi olan var mı?
Haberi yapan ın bu habere ekledikleri

#Deyrizor Esad'dan kurtarilan ilk bolge idi. Deyrizor asiretleri de Esad'a karsi cihad ilan eden ilk kisilerdi.
Simdi ise Isid bu asiretlerin Esad'la isbirligi yaptigini iddia edip feci sekilde katlediyor. Bunu yaparak da cihad ettigini iddia ediyor.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
İslam ahi işidin başı sonu harici yazmışsın bu üslubu kizginliktan mi yazdın yoksa kesin böyle mi inanıyorsun içinde hariciler harici hiç mi yok bu üslupla biri oy verenlerin hepsini tekfir etse harici oluyor senin bu söylemin haricilerin kine benzemis yönetim seni banlamasin:)

Sen sanirim hem yazilanlardan haberin yok hem de yönetimin tavrindan haberin yok, bu selefi kesim nedense ilk ögrendigi konulardan biri kiyas yapmak batildir, ilk kiyas yapan dinde seytandir kavramini ögrenir ama kendini selefe nispet edipde nice adam gördüm basbatil sekilde kiyas yapan.

Kardesim kiyas yapma... Burada Kiyas yaparak isidi savunanlara karsi alttan almam.

1- Isidin sözde sahte halifesi bagdadi, kendini halife sectirerek diger cephelerin kellerinin kesilmesine zemin araladi.
2- Sözde halifenin sözde sözcüsü diger cepheleri tekfir etti en basta da el kaideyi tekfir etti dolayisi ile nusrayida zaten diger gruplara bunlar sahveci demeyi en bastan yaptilar.
3- Bu grup diger cephenin kanini helal gördügü gibi birde cok ihlasli sekilde diger cephenin komutanlarinin kafasini kesip artistler gibi poz vermeyi kendine ihlas saydi.

Bak daha aylardir olup bitenleri saymiyorum bile.

Söylermisin sen bu isidciklerin neyini savunuyorsun, bak ben net sekilde sana yazdim isid hakkinda bunlari düsünüyorum ve aylardir olanlar buna delil.

Sen simdi bana söyle isidin hala neyini savunuyorsun, savunulacak birseyleri kaldida biz mi göremedik?

Senin kiyasin gercekden ayni sartlarda olsaydi yani cürüm ayni olsaydi parti baskanlari ile sözde halifeyi,partinin baskan yardimcisi ve sözcüsü ile sözde halifenin sözcüsünü, partinin bakanlari ile sözde halifenin emirlerini, partinin milletvekili ve kapi kapi oy dolasanlari ile isid askerlerini kiyas edebilirdik. Ki zaten bu konuda hala gecip bana soru soruyorsan demekki sen bu siteyi iyi tanimadin.https://www.islam-tr.org/konu/secim...hiliyye-duzenlerine-istirak-etmek-kitap.7213/

Bu kiyas bile batildir, zaten bunu konusacak kesim ne sen ne benim.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Isid in Mahmur kampini tamamen aldigi, dogrulandi
Gün icinde turk ucaklarindan havadan su ve gida atildigi (tabiki isid e degil kacanlara)davutoglu tv de söyledi. Doğrulandi
Abd nin iside hava operasyonu yapma planini konustugu, dogrulandi
Hatta son saat icinde Senatodan buna onay çıktığı,
Son dakika haberlerinde bombalamanin basladigi, dogrulandi
http://mobile.nytimes.com/2014/08/0...bomb-isis-targets-in-iraq.html?_r=0&referrer=

Abdnin bu amaçla Incirlik ile ilgili planlarinin da oldugu,
Ankarada şu an toplanti oldugu,

Şu an Twiter da sicak gündem halinde.

Son dakika ;Bazı kaynaklara göre.
Silah dolu ABD kargo uçağı Erbil'e indi ve Peşmergeye ağır silahlar aktarılıyor

Erbilde 150 Abd askeri bulunuyormus

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt