Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Sapik Işid Tarafından Irak'ta Ve Suriye'de Yeni Operasyonlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
garibime giden bir olay kürtlere saldırmış bizim 30 yılda yapamadığımızı onlar yapıyor,pkk yı 30 yıldır kandilden ve sözü edilen kamplardan çıkaramadık sanıyorumki ısıd korkusu yakında çözüm süreci içerisinde yer alan dağdan inmelerde hız kazanmış olacak gibi..:D

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İslam-tr Mudâvimi
İslam-TR Üyesi
garibime giden bir olay kürtlere saldırmış bizim 30 yılda yapamadığımızı onlar yapıyor,pkk yı 30 yıldır kandilden ve sözü edilen kamplardan çıkaramadık sanıyorumki ısıd korkusu yakında çözüm süreci içerisinde yer alan dağdan inmelerde hız kazanmış olacak gibi..:D

Ben bunu red ederim saldırı kürtlere yapılmıyor yahudi yezidi kürdistan rejimine ve pkk kafirine yapılmakta . Esada saldırınca araplara mı saldırıyor diyeceğiz yyani ? Ayrıca pek çok demokrasi yanlısının bu operasyonlarda sağlananbaşarı arşısında gizlidengizliye hayranlık duyduğunuda yazılarından zaten anlamaktayız. Ama el altından ABD şunları durdursada bizim partinin açlı m süreci koltuklar falan güme gitmese dediğinide duyar gibiyim. Zaten adamların hayal alemleri o derece geniş ki IŞİD Türkiyenin ortadoğuda öneminin artması üzerine kurulmuş bir abd ajanı örgüttür deyyu yaazıp duruyorlar. Sanırım bunlar Irak'ı istila edenlerin uzaylılar olduğunu falan sanmakta ?

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Irakta son olanlara bakıyorum yapılan icraatlara bakıyorum ısıd tam bir profesyonel şekilde gögüs gögüse savaşıyor..inanıyorumki bu kişilerin arasında masum salih savaşçılar var onlarda asla ısıdın durumuna filan bakmadan amaç hedeflerine yönelik imha hareketinden başkada birşey düşünmüyorlar.bu zaferde öyle geliyor..galiba..
Ben bunu red ederim saldırı kürtlere yapılmıyor yahudi yezidi kürdistan rejimine ve pkk kafirine yapılmakta . Esada saldırınca araplara mı saldırıyor diyeceğiz yyani ? Ayrıca pek çok demokrasi yanlısının bu operasyonlarda sağlananbaşarı arşısında gizlidengizliye hayranlık duyduğunuda yazılarından zaten anlamaktayız. Ama el altından ABD şunları durdursada bizim partinin açlı m süreci koltuklar falan güme gitmese dediğinide duyar gibiyim. Zaten adamların hayal alemleri o derece geniş ki IŞİD Türkiyenin ortadoğuda öneminin artması üzerine kurulmuş bir abd ajanı örgüttür deyyu yaazıp duruyorlar. Sanırım bunlar Irak'ı istila edenlerin uzaylılar olduğunu falan sanmakta ?
kürtlerden kasıt ypg ve pkk dır..diğer halk kitleleri ile değil..ayrıca şimdi bu ypg,pkk barzani birlikleri ile ittifak halindeler..böyle büyük bir genelleme olunca kürtler olmuyormu..?

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amerikan kafirleri bombardımana başlamış mı? ALLAH mücahidlere yardım etsin.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İslam-tr Mudâvimi
İslam-TR Üyesi
.

kürtlerden kasıt ypg ve pkk dır..diğer halk kitleleri ile değil..ayrıca şimdi bu ypg,pkk barzani birlikleri ile ittifak halindeler..böyle büyük bir genelleme olunca kürtler olmuyormu..?

Ben özellikle bu yahudi yezidi kürdistanı deme taraftarıyım şu sebebden dolayı Laik Türkiye Cumhuriyeti deyince bütün türkler laik olur mu ?

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben özellikle bu yahudi yezidi kürdistanı deme taraftarıyım şu sebebden dolayı Laik Türkiye Cumhuriyeti deyince bütün türkler laik olur mu ?
Evet Laik Türkiye Cumhuriyeti denince halk anlaşılmaz,adı üstünde mevcut devlet düzeninin Laik olduğu kast edilir..

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İslam-tr Mudâvimi
İslam-TR Üyesi
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Isid in savaş kaabiliyeti ve taktigi cok güçlü. Kendinden once ismi gidiyor. Iyi mi kötü mü . Bilemiyorum ama bu galib gelmesini hizlandiriyor.
Bu arada Ankarada guvenlik toplantisi baslamis sanirim. Bizim rte geldi incirlik. Gitti yine incirlik. Turkiye cok kritik bir hata yapmak üzere. Abd ile boyle bir birliktelik olursa , ates buraya da sicrar. Yazdim buraya

Isid in Mahmur kampini tamamen aldigi, dogrulandi
Gün icinde turk ucaklarindan havadan su ve gida atildigi (tabiki isid e degil kacanlara)davutoglu tv de söyledi. Doğrulandi
Abd nin iside hava operasyonu yapma planini konustugu, dogrulandi
Hatta son saat icinde Senatodan buna onay çıktığı,
Son dakika haberlerinde bombalamanin basladigi, dogrulandi
http://mobile.nytimes.com/2014/08/0...bomb-isis-targets-in-iraq.html?_r=0&referrer=

Abdnin bu amaçla Incirlik ile ilgili planlarinin da oldugu,
Ankarada şu an toplanti oldugu,

Şu an Twiter da sicak gündem halinde.

Son dakika ;Bazı kaynaklara göre.
Silah dolu ABD kargo uçağı Erbil'e indi ve Peşmergeye ağır silahlar aktarılıyor

Erbilde 150 Abd askeri bulunuyormus
http://www.aljazeera.com.tr/haber/ankarada-isid-zirvesi-0

Bunlar 1.5 yildir rte den istenilen şeyin alindiginin işareti. Isid ve nusra terorist ilan edildi. Şimdi de silahlar oraya çevriliyor. Sakat. Çok sakat.

Daha önce dicle firat - isid ile ilgili görüşüm değişti. Isidin buralari almaktaki amacinin Abd yi uzerine cekme düşüncesi olabileceğini düşünüyorum şu an.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Benim niyetim salih ama şeyh'im kötüymüş ben ne yapayım diyen sofi ile,
Benim niyetim salih ama emir'im hainmiş diyen ışid elemanı arasında ki fark nedir ?

eren Çevrimdışı

eren

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yada benim niyetim salih ama hamasin niyeti bozulmuş diyenler değil mi

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Isid in savaş kaabiliyeti ve taktigi cok güçlü. Kendinden once ismi gidiyor. Iyi mi kötü mü . Bilemiyorum ama bu galib gelmesini hizlandiriyor.
Bu arada Ankarada guvenlik toplantisi baslamis sanirim. Bizim rte geldi incirlik. Gitti yine incirlik. Turkiye cok kritik bir hata yapmak üzere. Abd ile boyle bir birliktelik olursa , ates buraya da sicrar. Yazdim buraya

http://www.aljazeera.com.tr/haber/ankarada-isid-zirvesi-0

Bunlar 1.5 yildir rte den istenilen şeyin alindiginin işareti. Isid ve nusra terorist ilan edildi. Şimdi de silahlar oraya çevriliyor. Sakat. Çok sakat.

Daha önce dicle firat - isid ile ilgili görüşüm değişti. Isidin buralari almaktaki amacinin Abd yi uzerine cekme düşüncesi olabileceğini düşünüyorum şu an.
Aynen ahi. Işid nihai hedef olarak abd ile savaşmayı istiyor bence de.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İslam-tr Mudâvimi
İslam-TR Üyesi
Amerika bu oyuna gelmek istemeyecektir. İŞİD daha önce türkiye sınırını zorladığında Amerika karşımda seni istiyorum beyanlarını yapmıştı : ) ABD vey BM öncelikle bu coğrafya ülkelerini teşvik etmek ister. dediğin gibi. Düşmanını düşmanına kırdırma. Ben bunu yıllardır söylüyorum. :) Bu beni hoca yapmadı : )

Olaya bir de şu açıdan bakalım güneyden IŞİD baskısını yiyen PKK ve yahudi yezidi Kürdistanı'nın çıkış kapısı neresi ? AKP cenahında şu anda filistin ve kürdistan Türkiyeye ilhak etsinler diye bağırtılar var. Filistin için uzak bir ihtimal ama öte taraf için zaten bu federasyon senaryoları evvelden de yürürlükte değil miydi ? Barzani amerikan destei altında bağımsızlık planları yaparken bunu açıkça dillendirmeye başlamışken birden Türkiye tarafıına doğru bir basınç başladı ABD silahlı müdahelede bulumazsa bu basınca ne kadar dayanabilir ? BU arada beyaz saray sayfasında da bağımsız kürdistan için imza tolanıyor ! Türkiye ve kürdistanın Tayyip ve Barzani liderliğinde bir koalisyona gitmesi bu koalisyonun IŞİD düşmanı olması bu koalisyonun suriye de yapacağı tevhid düşmanlığı diğer selefi gruplara karşı tutumu. Ya da bunlarla barışıklığı ?! Ve sair.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26905855.asp

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olaya bir de şu açıdan bakalım güneyden IŞİD baskısını yiyen PKK ve yahudi yezidi Kürdistanı'nın çıkış kapısı neresi ? AKP cenahında şu anda filistin ve kürdistan Türkiyeye ilhak etsinler diye bağırtılar var. Filistin için uzak bir ihtimal ama öte taraf için zaten bu federasyon senaryoları evvelden de yürürlükte değil miydi ? Barzani amerikan destei altında bağımsızlık planları yaparken bunu açıkça dillendirmeye başlamışken birden Türkiye tarafıına doğru bir basınç başladı ABD silahlı müdahelede bulumazsa bu basınca ne kadar dayanabilir ? BU arada beyaz saray sayfasında da bağımsız kürdistan için imza tolanıyor ! Türkiye ve kürdistanın Tayyip ve Barzani liderliğinde bir koalisyona gitmesi bu koalisyonun IŞİD düşmanı olması bu koalisyonun suriye de yapacağı tevhid düşmanlığı diğer selefi gruplara karşı tutumu. Ya da bunlarla barışıklığı ?! Ve sair.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26905855.asp
kürdistan ile ilgili senaryo malüm du bi süredir zaten

E Çevrimdışı

ehli sunnet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peşmergede, YPG, KDP, Maliki Şii bunlar Ehli Sünnet dışı!!

Peki IŞİD Nedir haricimi....?!
Sanırım El Kaide bile El Bağdadi ve IŞİD'i belirli harici vasıflarla suçlamıştı!

Yanılıyormuyum....

Son düzenleme:
Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
twitter'da ışid'in yaptığı söylenen bir açıklama var eğer doğruysa tabi ışid'in açıklaması şöyle;para,asker veya askeri üs temini yoluyla hangi ülke amerikaya yardımcı olursa meşru hedefleri olacağını ve karşılık verileceğini bildirmişler.

haber bilgisi twitter'dandır

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
E Çevrimdışı

ehli sunnet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Önceki yazılarımı okursanız ben El Nusra'nın El Kaide'nin IŞİD'e karşı duruşunu okumuştum.

Sanırım burda okumuştum, yani haricilik diye. Başka yazımda forum yöneticilerine sormuştum IŞİD haricimi diye.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İslam-tr Mudâvimi
İslam-TR Üyesi
bu hariciler meselesinde benim cidden kafam karışık zira kimisi cehennem köpekleri dyor hadis getiriyor kimisi tekfir edilmediler diyor, üstelik ilk haricilerde ashabdan değil mi ? bu arada ışid hayır biz harici değiliz diyor , peki harici olupda bunu beyan edenler var mı yemendeklilere harici deniyor onlar biz hariciyiz mi diyor haricilikte takkiye var mı ve sair ve sair ve sair?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt