Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Sapik Işid Tarafından Irak'ta Ve Suriye'de Yeni Operasyonlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ışid keskin nişancıları tarafından sincar kolat'ta 3 peşmerge militanı öldürüldü

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi uzun vadede ISID Suriye'den adam çekip Irak cephesine mi sürecek? Ne dersin?

evet zaten öyle oluyor binlerce şii militanın yönü ıraka çevrildi ışid sebebiyle.İran sadece suriyeye ağırlık veriyordu şimdi ıraka da militan yollamak zorunda.Enerjisini,asker-militanını,silahını,mühimmatını, ve parasını ikiye ayırmak durumunda kaldı.Yakın zamanda iran ekonomisinin tamamen çökeceğini düşünüyorum.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu rafizilerle işbirliği yapan "sünni" aşiretler kimler? Sahvelerin devamı mı?
Irak da genel olarak gidişat ne? Kuzey ve güneyi ayrı ele alırsan?

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
o aşiretler sahvelerle aynı saftalar ve rafizilerle işbirliği yapmak(müslümana karşı) küfür amel.Sebebi ne olursa olsun.

ikinci olarak kuzey ve güneyde yıpratma amaçlı hamleler geliyor kuzeyde peşmerge ve pkk'ya, güneyde rafizilere.Kuzeyde tikrit savaşından hariç sincar'da keskin nişancı saldırıları,istişhadlar türü saldırılar var.

anbar gibi sünni ağırlıklı bölgelerde ise bölge kontrolü(alan hakimiyeti) stratejisi var gibi.

anbar'da el bağdadi bölgesi ele geçirildi.

ayn el esad askeri üssü kuşatma altında bir miktar hasar ve kayıp verdirildi bunun gibi kazanımlar var

musul'da tuzaklar hazırlanıyor ve şehir savaşı için hazırlık yapılıyor

H Çevrimdışı

haradirm

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim sa Emeğin için Allah razi olsun. haberleri galiba twiterdaki iside yakin hesaplardan aliyorsun. ben de oradan takip ediyorum ama bazi haberleri sanki abartiliyorlar gibime geliyor. tabi bu doğal çünkü bu da bi çeşit propaganda. Rabbim rafizilere karsi müslümanlara yardim etsin dualarimiz bu yönde inşallah.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1000 kişilik hizbulşeytan konvoyu araçlar ve silahlarıyla tikrite giriş yaptı.Giriş yaptığı gibi bir bombalı saldırı yedi, ölü ve yaralı sayısı belirsiz.

abd hava desteği yapmayacağını söyledi(muhtemelen yenilgiye uğradıklarını anladı rezil olmamak için) tikrite iran tarafından sürekli rafizi militan takviyesi yapılıyor.

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum
Lütfen haber eklemeye devam et. Her ne kadar isidi sevmesekte suriyede yaptıklarını sevmiyoruz. Dolayısıyla baslıktaki sapık kelimesi olmazsa olmaz mı diye sorabilir miyim?

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evet zaten öyle oluyor binlerce şii militanın yönü ıraka çevrildi ışid sebebiyle.İran sadece suriyeye ağırlık veriyordu şimdi ıraka da militan yollamak zorunda.Enerjisini,asker-militanını,silahını,mühimmatını, ve parasını ikiye ayırmak durumunda kaldı.Yakın zamanda iran ekonomisinin tamamen çökeceğini düşünüyorum.

İnşallah biz de o günlerin gelmesini bekliyoruz

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum
Lütfen haber eklemeye devam et. Her ne kadar isidi sevmesekte suriyede yaptıklarını sevmiyoruz. Dolayısıyla baslıktaki sapık kelimesi olmazsa olmaz mı diye sorabilir miyim?

Aleyküm selam.Haberlerin bu kadar talep gördüğünü bilmiyordum.Devam edeceğim inşallah."sapık" kelimesini sanırım abdulmuizz abi eklemiş benim elimde olan bir durum değil.Herhalde tekfirciliğe bir tepki olarak.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
musul'da 15 yaşındaki müslüman çocuğunu sünni diye öldüren rafizi mecusi köpekleri ışid tarafından her yerde aranıyor.

tikrit'te son durum rafiziler bir karış bile ilerleyemedi(her yerinden fotoğraflar yüklenmiş internete)

selahaddin bölgesinde takviye ışid güçleri geliyor

rafiziler ebu şevarib bölgesinde kontrolü aldık diye yalan haber yayıyorlar.Gerçekte ise 30 kayıpla çekilmişler oradan

rafiziler sızlanmaya başladılar bile; selahaddin,Qada dur ve tikrit'te koalisyon desteği yetersizliğinden operasyon durabilir mesajları geliyormuş.

tikrit'te bir şia taburu tamamen yok edildi(218 kişilik) daha önceki haberlerle ilgili olarak bir bilgi

rafizi taburunun yok edilmesi sonrası sevinç

B_QF-SLVIAAokpg.jpg

ebu şevarib'de geberenlerin hepsi(30 kişi) iranlı şii milislermiş.Esir alınmadılar direk infaz edilip gebertildiler(rakka'dan gelen emirle esir almak yasaklandı)

rafizilerin tikrit'i kurtarma operasyonunu iranlı general kasım süleymani yönetiyormuş.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tikrit'te rafizi güçleri ortadan iki parçaya bölündüler,kent merkezi ışid'in elinde.

B_HtQ0NWwAEf6U9.jpg:large

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt