Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selamun Aleykum Kardeşlerim

A Çevrimdışı

Abdulhakim35

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Adım Ali, İzmir'den katılıyorum, 43 yaşımdayım, uzuuuuuun zamandan beri bu forumu takip ediyorum sebebi ise bu forumdaki yetkili kişilerin bir meseleyi aydınlatırken daima sahih kaynaklardan alıntı yapmaları ve tarafgirlikten uzak olmalarıdır. Fakat biraz katı olduklarını da söylemeden geçemeyeceğim ki ben bile eskiden 3 kez ban yemiştim, neyse hakkım varsa hepsine helal olsun.

Benim sizden ilk olarak isteğim şudur ki bu forumda İzmir'den katılan bilgili bir kardeşimiz varsa bana özel mesaj yoluyla ulaşırsa çok memnun olurum çünkü bu zamana kadar ben ilmi cübbeli ve sifil hocalardan aldım. Selefi bir kardeşim hiç olmadı ama artık olmalı diye düşünüyorum çünkü kalbim size meyletmeye başladı.

İhdinassıratal müstakim gerçekten çok önemli bir dua ki bunun önemini yeni yeni kavramaya başladım. Hidayet üzere kalmak, kurtulan fırkanın içine girmek çok ama çok önemli, Rabbim cümlemizi kurtulan fırkadan eylesin.

2. olarak sizden isteğim bu forumdaki aktif üyelerin hangi mezhebe göre namaz kıldığı haram ve helalleri öğrenmek için hangi alimin fıkıh kitabına baktığıdır. Mesela ben fetavayı hindiyye ve reddul muhtara bakıyorum. Namaz için ise halebi sağire bakıyorum.

3. olarak buradaki kardeşlerimizin ortak bir itikadi bildirimi mevcut mudur? Yani buradaki üyelerin çoğunluğu sıfatlar konusunda, şirk konusunda vb. gibi meselelerde ortak bir duruşu, referans verdikleri bir alimin kitabı var mıdır? Şimdilik öğrenmek istediklerim bunlar, Allah sizden razı olsun, amin.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we rahmetullahi we berakâtuh

ecmâin kardeşim

Ebu Emir Çevrimdışı

Ebu Emir

Fe terabbasû innâ meakum muterabbisûn
İslam-TR Üyesi
Ve aleykum selam ve rahmetullahi ve berakâtuh.
Ali abi, ben de İzmir'de yaşıyorum. Özel mesaj yollayacağım sana. Burdan senin vesilenle diğer kardeşlere de yazmış olayım İzmir'de yaşayanlar bize ulaşırsa aramızda bir iletişim olur. Ara ara buluşuruz hem herkes müsait olursa. Tevhidi korumak ve yaşamak zordur tek başına. Hele ki böyle bir şehirde.

A Çevrimdışı

Abdulhakim35

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ve aleykum selam ve rahmetullahi ve berakâtuh.
Ali abi, ben de İzmir'de yaşıyorum. Özel mesaj yollayacağım sana. Burdan senin vesilenle diğer kardeşlere de yazmış olayım İzmir'de yaşayanlar bize ulaşırsa aramızda bir iletişim olur. Ara ara buluşuruz hem herkes müsait olursa. Tevhidi korumak ve yaşamak zordur tek başına. Hele ki böyle bir şehirde.

Çok değişik bir sevinç kapladı bu mesajı okuyunca özel mesajını bekliyorum kardeşim.