Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selamünaleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatuh

E Çevrimdışı

Ebu_Hattab

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamünaleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatuh...
Rabbim bu siteyi kuranlardan ve katkısı olanlardan razı olsun...
en sonunda bid'at ve tasavvuftan arınmış temiz bir site bulabildim..
artık bende aranızdayım...

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
We Aleykumselam We Rahmetullahi we Berakatuhu...

Cezekallahu Hayran akxi..

Hz. İbrahim (a.s), milletine Şuarâ süresinin 77-81. ayetlerinde şöyle diyordu: "İşte o taptıklarınız benim düşmanımdır. Fakat sadece âlemlerin Rabbi dostumdur. O Rabb ki, beni yaratan ve doğru yola eriştirendir. Beni yediren de içiren de Odur. Hasta olduğumda bana şifayı O verir. Beni öldürecek ve diriltecek O'dur".

Hoş Geldiniz Rahman Size ve Bize RAHMET etsin ayaklarımız Kendine Halis Kıldığı Dini üzerinde Sabit Kılsın...

Allah ve Rasûlü herhangi bir konuda hüküm vermiş ise, hiçbir mü'minin o konuda istediklerini tercih etme yetkisi yoktur. (33/Ahzâb, 36)

Bizleri Beşeri İdeolojiler-Partiler-Sapık Tüzükler-Bid'atçılar -Tasavvufcular- ve Müşrik Kafirler-Bel'am Köpekler ve Kendi RAB ve İLAH haline getirmiş Sahtekar Hocaefendi ve Şeyhlerin Şerrinden Allah-Subhanahu we Teala-ya Sığınırız...

"Gördün mü o kendi hevâsını (istek ve arzularını) ilâh/tanrı edinen kimseyi. Şimdi onun üzerine sen mi bekçi olacaksın?" (Furkan, 43) Kendi Arzularını ve İsteklerini ''DİN'' olarak İnsanlara veren Sahte İlah ve RAB leri RED ediyoruz...Ve Biz Onların Savunucusu-Gözetleyicisi Olmayacağız...

Cahiliyyenin Hükmünü RED ediyoruz...Ve Cahiliyyenin Nefesi Tüketilene kadar Cahiliyye ile Mücadele edeceğiz...

"Yoksa onlar (İslâm öncesi) câhiliyye hükmünü (idaresini) mü istiyorlar? İyi anlayan bir topluma göre, hükmü, hükümranlığı Allah'tan daha güzel kim vardır?" (5/Mâide, 50)

Abdullah bin Mes’ud Radıyallahu Anhu şöyle der: “Bir yol takip etmek isteyen, bu yolu, ölmüş olanların yolundan seçsin. Zira hayatta olanların fitnesinden emin olunamaz. Ölmüş olanlar ise Rasulullah’ın Sallallahu Aleyhi ve Sellem ashabıdır. Onlar bu ümmetin en efdali, en temiz kalplileri ve en derin ilme sahip olanlarıdır. Allahu Teala, Rasulullah’ın Sallallahu Aleyhi ve Sellem dostları ve dininin ikamesi için onları seçmiştir. Öyleyse sizler onların üstünlüğünü anlayın, onların yolundan gidin, elinizden geldikçe onların ahlakını ve yaşayış tarzlarını kendinize örnek edinin. Zira onlar en doğru yolda idiler.”Tefsiru’l-Bağavî: 2/453.

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ve aleykumselam hoşgeldiniz kardeşim şu anda mükemmel bir sitedesiniz ....zaten bunun farkına varmışsınızdır inş. gelişiniz hayırlı olur güzel paylaşımlar temennisiyle ...

E Çevrimdışı

ebuhasanelmakdisi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam kardeş, hoş geldin. hayırlı olsun Rabbim bildiklerimizle ve öğrendiklerimizle amel etmeyi bizlere nasip etsin inşallah.

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ve Aleykum Selam ve Rahmetullahi kardesim, aramiza hosgeldin..

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
aleykum es selam ve rahmetullahi ve berekatuhu. hos geldiniz. hayirli olur insaALLAH
ALLAH (azze ve celle) razi olsun.

A Çevrimdışı

ANDOLSUN

Üye
İslam-TR Üyesi
ve aleykum selam ve rahmetullahi ve berakatuhu üyeliğiniz hayırlı olsun inşaAllah. Hoş geldiniz kardeşim.

hümeyra__ Çevrimdışı

hümeyra__

Üye
İslam-TR Üyesi
ve aleykum selam ve rahmetullahi ve berakatüh...doğru adrestesiniz...Hoşgeldiniz...bid'at ve tasavvufcuların barınamayacağı tek adres...:islam-tr:veeeeeeeeeeeeeeee her zamanki sloganım kıs ka nan larrrr çatlasın :) selam ve duayla bu forum herkez için
köşkler yaptırılmasına vesile oluyor biliyomusunuz? birbirimizi burda Allah için seviyoruz inşallah