Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selamünaleyküm

T Çevrimdışı

TevhideriMusab

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
SelamüAleyküm Kardeşler.Daha yeni tevhid Akidesi ile tanıştım.Önceden bir çok cemaatin sohbetine girdim sofi olsun nurcu olsun VS. İnşaALLAH Allah bu yolda ayaklarımızı sabit kılsın. Şu anda dinlediğim hocalar:Abdullah Yolcu,Ubeydullah Arslan,Mehmet Emin Akın.Kardeşler benim 2 sorum olacak.Ebubekir Sifil sosyal medyada bir resim paylaşmış Şeyhülislam'ın Cehennemin ebediği olmadığına dair yazdığı kitap diye bu kitabın aslı varmıdır? 2.Sorum ise kendisinin selefi olduğunu söyleyen bir hoca Şeyhülislam'ın Velilerin Allah'ın izniyle ölüleri diriltebileceğini,Gaybı bileceklerini söylediğini söylüyor bunun aslı varmıdır? Birde Şeyh Abdullah Yolcunun sohbetlerine katılan varsa hangi günler olduğunu yazabilir mi.Guraba yayınevine gittim ama Şeyh ile konuşma fırsatım olmadı olmadı.Selamüaleyküm

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Ve aleykum selam ve rahmetullah ahi
Allah bütün kardeşlerin ayaklarını Islam üzere sabit kilsin. Forumda defalarca gündeme gelen bir mesele Şeyhülislam'in cehhenmen ile ilgili meselesi. Forumda içinde aratirsan Abdulmuizz Fida nin yazısı da çıkar Allahu alem ama şimdi bulamadım. Nakil kürsüsünden Ebu Tarık hocanın yazısı asagidadir. Meseleyi tafsilatiyla işlemiş, Allah ilmini arttirsin.
http://nakilkursusu.com/tr/sorucevap/384-ibni-teymiyye-ye-gore-cehennem-fani-midir

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum Selam ve Rahmetullahi ve Barakatuh kardeşim hoş geldin Allah subhanehu ve teala ayaklarını sabit kılsın.

S Çevrimdışı

Sorulu

Üye
İslam-TR Üyesi
2.Sorum ise kendisinin selefi olduğunu söyleyen bir hoca Şeyhülislam'ın Velilerin Allah'ın izniyle ölüleri diriltebileceğini,Gaybı bileceklerini söylediğini söylüyor bunun aslı varmıdır? Birde Şeyh Abdullah Yolcunun sohbetlerine katılan varsa hangi günler olduğunu yazabilir mi.Guraba yayınevine gittim ama Şeyh ile konuşma fırsatım olmadı olmadı.Selamüaleyküm

Bunu söyleyen videoyu paylaşa bilir misin kardeşim?

Abdullah bin Selam Çevrimdışı

Abdullah bin Selam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
SelamüAleyküm Kardeşler.Daha yeni tevhid Akidesi ile tanıştım.Önceden bir çok cemaatin sohbetine girdim sofi olsun nurcu olsun VS. İnşaALLAH Allah bu yolda ayaklarımızı sabit kılsın. Şu anda dinlediğim hocalar:Abdullah Yolcu,Ubeydullah Arslan,Mehmet Emin Akın.Kardeşler benim 2 sorum olacak.Ebubekir Sifil sosyal medyada bir resim paylaşmış Şeyhülislam'ın Cehennemin ebediği olmadığına dair yazdığı kitap diye bu kitabın aslı varmıdır? 2.Sorum ise kendisinin selefi olduğunu söyleyen bir hoca Şeyhülislam'ın Velilerin Allah'ın izniyle ölüleri diriltebileceğini,Gaybı bileceklerini söylediğini söylüyor bunun aslı varmıdır? Birde Şeyh Abdullah Yolcunun sohbetlerine katılan varsa hangi günler olduğunu yazabilir mi.Guraba yayınevine gittim ama Şeyh ile konuşma fırsatım olmadı olmadı.Selamüaleyküm

Daha önce Sifil'in sayfasında görüp, Forum ortamında bu konuyu gündeme getirmiştim.İncelemek istersen ilgili bölümün linkini veriyorum;

https://www.islam-tr.org/konu/ibn-teymiyye-cehennemin-ebedî-olmadigini-soyluyormus-sifil.44804/

T Çevrimdışı

TevhideriMusab

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bunu söyleyen videoyu paylaşa bilir misin kardeşim?
Akhi,Ebu Zerka paylaşmıştı Facebook hesabından ama kaynak yoktu.Devamı gelecek diyordu.Hatta yorumlarda Muhammed bin Abdülvahhab( Allah ona rahmet etsin) niye o zaman Şeyhülislamı tekfir etmedi diye sorular vardı tam hatırlamıyorum.Ebu Zerka'da Muhammed bin Abdülvahhab'ın Şeyhülislamın tüm kitaplarını okumadığını filan söylüyordu hatırladığım kadarı ile..

S Çevrimdışı

Sorulu

Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi,Ebu Zerka paylaşmıştı Facebook hesabından ama kaynak yoktu.Devamı gelecek diyordu.Hatta yorumlarda Muhammed bin Abdülvahhab( Allah ona rahmet etsin) niye o zaman Şeyhülislamı tekfir etmedi diye sorular vardı tam hatırlamıyorum.Ebu Zerka'da Muhammed bin Abdülvahhab'ın Şeyhülislamın tüm kitaplarını okumadığını filan söylüyordu hatırladığım kadarı ile..
Akhi, Ebu Zerka aynen Abdullah Yolcu gibidir. Oy vermek caizdir, Muhammed bin Abdulvahap tekfircidir.

Kardeşim, bir kimse Selefi olamaz, sadece Selef akidesine uyar. Menhec us Selef.

Ebu Zerka bazı konularda yanlış, bazı konularda doğru görüşleri vardır.

Ama sakın ha oy vermeye gitmeyin ve Şeyh Ul İslam, Velilerin Gaybı gördünü iddia etmemiştir... Senin dediğin şey Tatarlarin yenileceği hakkında ibni Taymiyyah bunu söyledi.

Ama bunu istersen biraz burda araştır.

T Çevrimdışı

TevhideriMusab

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi, Ebu Zerka aynen Abdullah Yolcu gibidir. Oy vermek caizdir, Muhammed bin Abdulvahap tekfircidir.

Kardeşim, bir kimse Selefi olamaz, sadece Selef akidesine uyar. Menhec us Selef.

Ebu Zerka bazı konularda yanlış, bazı konularda doğru görüşleri vardır.

Ama sakın ha oy vermeye gitmeyin ve Şeyh Ul İslam, Velilerin Gaybı gördünü iddia etmemiştir... Senin dediğin şey Tatarlarin yenileceği hakkında ibni Taymiyyah bunu söyledi.

Ama bunu istersen biraz burda araştır.
Akhi,Abdullah Yolcu Muhammed bin Abdülvahhab'a tekfirci demiyor. Bu konuda Ebu Zerka'ya reddiyesi var benim bildiğim.Bu olması lazım.

S Çevrimdışı

Sorulu

Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi,Abdullah Yolcu Muhammed bin Abdülvahhab'a tekfirci demiyor. Bu konuda Ebu Zerka'ya reddiyesi var benim bildiğim.Bu olması lazım.
Kardeşim, onu yanlış anladın... Sadece akide bağında ikisi aynı, ama birisi Muhammed bin Abdulvahap tekfirci olarak itham eidoyor, öbürü ise onu ithamlardan koruyor.

Veya Şia'lar hakkındaki görüşleri'de çok komik. Ebu Zerka Şia'lari Müslüman olarak görüyor (doğru olan budur), ama Abdullah Yolcu başka bir din diyor kaç tane videoda. Son videoda Abdullah Yolcu doğru olani söylüyor, yani Şia'larin Müslüman bir taife olduğunu.

Not : Şia herzaman Rafizi demek değil. Rafizilerin hepsi kefere olduğu belli.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ooo yavaş yavaş sofi olmaya yol alıyor demek ki aykırı genç.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam
Yani ilk yorumdan beri takip ediyorum bak kardesim
1.seyh suleyman bin ulvan
2. Seyh halid rasid
3.seyh abdullah muhaysini
4.seyh eymen ez zevahiri
5.ve turkiyede de parmakla sayili 2 3 alim kardes var
6.sah merdan sari irak
7.ebu el makdisi
8.seyh enver evlaki
9.abdullah azzam
10. Dr inad kunaybi

Bak once bu vatandaslari bir dinle net odakli gidiyorsun anladigim kadariyla hepsi birbirini destekleyen alimlerdir
Bunlari uzun uzadiya dinle dusun ondan sonra gel deki turkiye de tevhid akidesinde kimler var hak alim olarak beraber konusalim olurmu.

S Çevrimdışı

Sorulu

Üye
İslam-TR Üyesi
Tekfiri inkar eden bir murci tarifesi var. Ne Abdülaziz Bayındır, nede Yaşar Nuri, nede Zekeriya Beyaz, nede Edip Yüksel..