Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Selefilik Şiddetle Özdeşleşmesi Nedendir?

3 Çevrimdışı

35burak

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün Aleyküm
öncelikle burada soracağım soruların art bir niyetle olmadığımı belirtmek istiyorum daha önce selef itikadına sahip bir tanıdığım olmadığı için sizlere sormak istiyorum
özellikle kamuoyuna mal olmuş selefilere özdeşleşen şiddet olgusunun sebebi nedir
Allah'ın buyruklarına birebir uydukları söyleyen bir yolu neden şiddetle ile ilişkilendiriyorlar ?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullahi we berakatuh;
Şiddet denilen Cihad / kıtal farizası ise ;
Farzı terk edip kâfirlerin safına dörtnala (keler) koşanların; kombine sahibi embesillerinin, Allah'ın emrini yerine getirenleri görüp de kendilerini sorgulamasın diye karşı tarafında olanları itibarsızlaştırmak için Hakkı gizleyip iftiralarla yanıltarak, kâfirlere hoş görünme faaliyetleri sebebiyle halkı manipule ederek algı yapmasından dolayıdır.

Selefiler mi Terörist, Tasavvufçular mı Kelerist?

Cübbeli Ahmed: "Sır Saklayamadığım İçin, CIA Beni Ajanlığa Uygun Görmedi."

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Anlatırken biz Osmanlıyız geçmişte şöyle yaptık böyle yaptık avrupayı fethettik der bu tarikatçılar, aynısını şimdi yapana, yapmaya çalışana terörist der.

Üst Ana Sayfa Alt