Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Selefin Paylaşılamayan Yolu Bir İse Bu Kadar Muhalefet Nereden Çıkıyor?

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
din akıl değil nakil işidir, her mantıklı gelen şey doğrudur denilemez. iste o zaman dini istediğin yere çekebilirsin kimisinin yaptığı gibi. din tekfirden ibaret değil bu arada tekfir bir gölse din okyanus. (ilk mesajina selamunaleykumle baslamadigini goz onunde tutarak islamiyete olan ilginin yeni basladigini dusundum) bence tefsir hadis fikh hibi meselelere de yönelmelisin özellikle tefsirde hadiste bir süre sonra herşeyin siyah beyaz olmadığını göreceksin ve tekfiri sakiz edenlerden tiksineceksin. bende öyle olmustu.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
(Parantez ici; evet, kismen dogru bir tespit)

En kotusu; herkesin bir nakli olmasi zaten.

Evet; sanirim baska ilimlere yonelmek daha yerinde olacak.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nakil vardir fakat mühim olan o nakledilenin nasil yorumlandığı. örneğin selefilikte Peygamber sallaAllahu aleyhi ve sellem, sahabe ve sonraki 2 nesilin yorumları göz önünde bulunduruluyor eğer böyle bir durum yoksa farklı yöntemlere başvuruluyor ama zate din konularında yorum yapılmamış konu bulmak çok sık rastlanan bir durum değil.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet, baska baska yazarlara baktikca, ayni delillere farkli yorumlara da karsilastim. (Dun Makdisi'nin 30 risalesine baktim da).

Tum arkadaslarin tavsiye edebilecegi; tum tevhid akidesini anlatan ve gercekten nakil ve yorumlari saglam derli toplu kapsamli bir eser var mi acaba?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Evet, baska baska yazarlara baktikca, ayni delillere farkli yorumlara da karsilastim. (Dun Makdisi'nin 30 risalesine baktim da).

Tum arkadaslarin tavsiye edebilecegi; tum tevhid akidesini anlatan ve gercekten nakil ve yorumlari saglam derli toplu kapsamli bir eser var mi acaba?

Şeyh hasan karakaya hocanın kitaplarını okuyabilirsiniz ayrıca mp3 akaid dersleri mevcut

Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm kardeşler, bu konuda naçizane tavsiyem olacak.
Ebu Hanzala’nın güzel sohbetleri vardır fakat kendisi aşırı bir tekfircidir. Tekfir edilmeyen bir tane insan bırakmaz. Uzak durun derim.
Bu bir hastalıktır, sinsice yaklaşıp bir de bakmışsınız hariciliğe doğru gitmişsiniz Allah muhafaza

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olayin kopus noktasi saniyorum cehalet ozurlugu ve halklarin hukmu meselesi..Geri kalan tum ayrismalar, bu ikisi uzerine gibi(atladigim yok ise)

Umarim gec olmadan, Hak yolu buluruz. Zira hala bu boyledir diye hukum verecek derece ikna olmus degilim.

Üst Ana Sayfa Alt