Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sen Hüküm Koyanı Tanıyor Musun Ki, Bana Yasaklar Koymaya Çalışıyorsun?

M Çevrimdışı

mustafa08

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sen hüküm koyanı tanıyor musun ki, bana yasaklar koymaya çalışıyorsun?

Benim adım Cemrenur, 10 yaşındayım. Hayatı yeni öğrenmeye çalışıyorum.Çocuk kalbimle hayatın güzel olduğuna,O’nu bizlere veren Rab bimizin olduğuna inanıyorum.

Rabbimiz bize hayatı bu güzellikleri kusursuz yaratılmış bu dünyayı verirken bizden kulluk yapmamızı istiyor. Ve ben bunu unutmuyorum.

Ben, cinleri ve insanları yalnızca Bana ibadet etsinler diye yarattım. (Zariyat Suresi, 56)
Ben bu yaşımda Allah ın bu ayetini ezberleyip yaşamak isterken neden kocaman müslümanım diyen devlet adamları bu isteğimi elimden almak istiyor?
Ortaokula başlayacağım yeni okul döneminde, kapanmak istiyorum ve bu konuda Zeynep ablamı örnek alıyorum. Neden mi kapanmak istiyorum Kuranı Kerim bana Müslüman diye sesleniyor ve Müslüman bir kızın kapanmasını emrediyor. Fakat duydum ki, okulda kapanmak yasakmış. Müslüman bir ülkede, özgür bir ülkede yaşadığımı sanıyordum yine gördüm ki, çocukluk yaşımdan çıkmak üzere iken tüm özgürlüğüm, müslümanım diyen ama Müslüman olmayan insanlar tarafından elimden alınıyor.

Hani çocuklara elma şekeri gösterip sonra, arkasını döner bana boyun eğeceksin ne dedimse onu yapacaksın benim dediğim olacak diyen kötü amcalar olur ya işte Müslüman olmayan bu yönetimdeki amcalar özgürlük katilleri bunlar bu kötü amcalar kendi istedikleri gibi Müslümanları yaşatmak isteyen, kendi kafalarına göre istedikleri gibi yasaklar koyan hainler.
Devlet adamlarımız , milli eğitim müdürlerimiz, milletvekilleri, ve tüm yöneticiler bütün bu insanlar Allah ın adını onun hüküm sahibi olduğunu hiç duymamışlar mı?Onlar yaratanı tanımıyorlar mı hiç mi okumamışlar? Okullarımıza hep yeni yasaklar emirler geliyor ve biz öğrencilere uyun yapın deniliyor?
Ya siz, sizler sizi yaradanın emir ve yasaklarına ne kadar uyuyorsunuz?
Ben bu gün sizin emrinize uymasam ölünce huzurunuza çıkmayacam ama sizler bu saltanatınız bitip yolculuk son bulunca benim Rabbimin sizi yaratanın huzuruna çıkacaksınız hiç düşündünüz mü?

İstiklal marşında arkadaşım güldü kıpırdadı diye tokat atan müdür bey disipsinsizlik saygısızlık diye bağırdınız, ya siz Allah ın bizlere emri olanı ve yapmak yaşamak istediğimiz özgürlüğümüzü elimizden aldığınız için nasıl bir karşılanma beklıyorsunuz?
buradaki tokat unutulur ara ara hatırlanır ama siz orda cehennemde her gün her saat yanacaksınız.
Elleriniz cemrenurların, Ayşelerin Fatmaların Zeyneplerin başörtüsüne uzandığı için.
CEHENNEM SİZİ BEKLİYOR. Müslümanlara dinimizi yaşatmak istemediğiniz için.

Madem sizler kanunlara emirlere saygı duymuyor tanımıyorsunuz bende bir Müslüman olarak sizi örnek almıyorum. Çünkü örnek alınacak tek bir kişi var oda peygamberimiz siz peygamberimizin yolundan gitmediğiniz için bende yolunuzu takip etmeyeceğim.
Sizin koyduğunuz kanunları yasakları tanımıyorum artık bundan sonra gülüp geçeceğim sizin konuşmalarınıza.
Beni yaratan, rızık veren hayat veren hüküm sahibim varken siz kim oluyorsunuz?

Okuyacağım sizlere inat okuyacağım .Müslüman bir kız gibi kapanacağım sizin şer bölgenizde görüntümü değiştireceğim gözünüze diken gibi batacağım.
“Sınıfta saçımı açsam da düşüncelerim kalbim değişmeyecek.”
Bir gün ölüm hepimiz için var, bu gün haykırın ama o gün sürüneceksiniz.

Cemrenur Ataman

NOT: Bana dinimi anlamamda yardımcı olan islamianlayış.com ve kardeşlereli derneği ablalarıma ağabeylerime çok teşekkür ediyorum. Birde Zeynep ablama.
Güzel dinimizi bizlere anlatan, örnek olan herkese selamlar sevgiler.

Üst Ana Sayfa Alt