Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dureru's-Seniyye'den Alıntılar

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
"Senden beklenen, insanların çoğuna aldanmamandır. Zirâ senin peygamberin (sallallahu âleyhi ve sellem) sâhih hadislerde dininin değişime uğrayacağını, ummetinin, Benî İsrail'in yaptıklarının aynısını yapacağını ve önceki ummetlerin fırkalara ayrıldığı gibi kendi ummetinin de fırkalara ayrılacağını bildirmiştir. O (sallallahu âleyhi ve sellem) şöyle buyurmuştur: 'Ummetim, kendinden önceki ummetlerin yolunu karış karış, arşın arşın takip edecektir.' "

(ed-Dureru's-Seniyye, 1/299)
 
أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
"Şu da var ki, şirkin en büyüklerinden ve zamanımızda en çok işlenen çeşitlerinden bazıları şunlardır: Ölülerden ihtiyaçlarının giderilmesini talep etmek, onlardan istiğasede bulunmak, onlara yönelmek... İşte bunlar mufessirlerin, Allah Subhânehû ve Teâlâ'nın, Nuh kavmini anlatırken söylediği "Dediler ki: İlâhlarınızı asla bırakmayın! Vedd'i, Suva'yı, Yeğûs'u, Yeûk'u ve Nesr'i asla bırakmayın!" (Nuh 23) buyruğu hakkında yaptıkları tefsirlerde geldiği üzere dünyadaki şirkin temelidir..."

(ed-Dureru's-Seniyye, 1/211)
 
أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
20240205_131621.jpg


(ed-Dureru's-Seniyye, 1/479)
 

Benzer konular

Üst Ana Sayfa Alt