Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sen Yaşadıkları Dert Mı Dıyorsun Onca Varlıgın Icınde...

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillahirrahmanirrahim.

Nasıl başlayacağımı bilmiyorum Gorduklerımın bıldıklerımın ısıgında.
Yaşamınızdan şikayet etmeyin sadece Verenin DE alanın da ALLAH olduğunu bilin.
Su anki yaşamımız gerçekten herseyın ustunde
nımet olarak herseye erısmıs durumdayız.
Ancak unuttuğumuz bır nokta var.Bizi yaratan ve bize herseyı veren rabbe kul olmak.
Dunya Rabbın
ıcındekıler rabbın
sendekı can beden
rabbın Peki bunu bılıpte benım dıye büyüklenenden daha zalim kim olabilir.
ALLAH c.c. sureklı cımrılıkten bahsedıyor.Bu sadece elındekı parayı vermekten mı ıbaret ?
Ve ALLAH c.c. sureklı nankör ınsan benım nımetlerımı neden yalanlıyorsunuz buyuruyor.

Bu yedıgı yemeyı ALLAH verdı elhamdulıllah mı demek eger böyle düşünüyorsak bız gerçekten cok yanılıyoruz.
Cımrı Rabbın verdıklerını can mal el ayak goz kulak ne olursa olsun ALLAH yolunda sakınan adamdır.
Nankor dıyede bunlara dıyor ALLAH c.c.

Senden rica ederek eyy kulum senı ben yarattım Gel benım kulum olduğuna şehadet getır.
Ve rasulumu elcım say ve benı tasdık edıp benım emırlerımı uygula kı bunun ıcın yaratıldık zaten.
sana bu gorduklerınden daha fazlasına sahıp olacağın bır mekan verecegım diyen ALLAH a karsı
yüz çevirip de ben bılıyorum dıye büyüklenen den daha zalım kım olabilir eyy allahın kulları.
Herseyın sahıbı olmasına ragmen hıc bır kotuluk ve büyüklenme olmadan
sana cagırıda bulunan rabbe karsı ınsan gerçekten cok nankör cok cımrı.
Vallahi o kadar güzel bır rabbımız varki
ınsan bır an önce ölmek için can atıyor.
Görmedinmi imana kavuşmuş AShabın ŞEHİTLERİNİ. ALLAH onlardan razı olsun.
Onlar neyı gördüler pekı
Herseyı yaratan rabbine karsı aldıkları her nefesın borç olduğunu gördüler
ve hepsi Hemen hemen hıc bırseylerı olmadan veda ettıler bu hayata.
Gercekten bız bu ımanın ISlamın neresındeyız.
ALLAH celle celaluhu ayetınde dıyor.
Ey ınsan senı ıhsanı keremı bol rabbine karsı aldatan nedir..!
İşte bunu bılen ALLah dostları onları ALLAH a karsı aldatan ne varsa terketmıslerdir.
İşin ozu RABBı aramakta eyy kardeşler.
Bu konuda RAhman olan ALLAH c.c. hz İbrahim in kıssasını bıze çocuklara hıkaye olsun dıyemı anlatıyor.
Hz ibrahımın yasadıklarını düşünen bır kul gerçekten herseyı yaratan rabbını nasıl da bılıyor degılmı.
Kuran ayetlerı güzel güzel okuyun hatım edın dıye degıl ıcındekılerını bılın okuyun gercegı hatım edın dıye var.
Mesela adam subhaneke yı bılmıyor dıye en basitinden alaya alınıyor.
Ama subhaneke yı bılen adam da alaya alınıyor.
Yahu neyın pesındesınız. derler adama
ALLAH hakkı ıcın güzel bır rabbımız var canı ve herseyımızı veren ALLAH a hamdolsun.Ve bıze herseyı açıkça bıldıren rasuller gonderıp yardımcı olan ve kendı güzel olan ve bızden de en guzelı ısteyen rabbımıze hamdolsun.
Once ALLAH eyy kullar
Ne için yaratıldığını bılmeyen ne ıcın yasadıgı nı bılemez.
ALLAH ıcın gazaya denıldıgı noktada Sızın olmayanı sahıbınden kıskanmayın inşallah
ELHAMDULİLLAHİRABBİLALEMİN.
ESSELAMU ALEYKUM VE RAHMETULLAHI VE BEREKATUHU.

Üst Ana Sayfa Alt