Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Senin Allah'inin Kanunlari Burada Geçmez!

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Evet tescilli ''KAFİR'''

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi

270.jpg
BU

270.jpg

Maliik Çevrimdışı

Maliik

Üye
İslam-TR Üyesi
kardesler ben bu bolumu okuyarak aklimdaki bir cok soruya cevap buldum Allah aydinlik getirenlerden razi olsun ancak baska sorular takildi simdide :s biri bana ozelden yardimci olabilirmi insAllah ?? sorularimi burda sormak istemiyorum...

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
3. diyeceğim seninle alakalı senin şu itikadına göre kendinde kafirsin. Zira sende zaten tağutun mahkemesi ile muhakame olmağı aldığın kimlikle, girdiğin internet ile, şehirler arası yolculukla yaptığın otobüs seyahati, verdiğin vergilerle (belliki yaşın küçük en azından herhangibi bir sınava girmissindir sınav harç parası) ,arabana aldığın benzin ile tağutun mahkemeleri kabul ediyorsun. Çünkü bunların hepsinde anlaşma var. Kişi türk vatandaşı oldukdan sonra her türlü şekilde tc mahkemelerinin kanunları ile hüküm olunmayı kabul etmiş sayılır. Hiç bir şekilde buna ruhsatımız var ,bize bunlar olmaz diye kendini avutma..

aradan 2 yıl geçtiği için sorayım halen aynı görüşte misin? bir yandan tağuta muhakeme olan birini savunurken öbür yandan tağuta muhakeme olmayanı sırf kimliği var diye kafir etmişsin. biri tağuta muhakeme oluyor birşey yok ama muhakeme olmayan kafir oluyor. nasıl oluyor o öyle? delillerle açıklar mısın? ve kimlik taşıyana, vergi verene hangi delillere dayanarak kafir diyebiliyorsun?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
aradan 2 yıl geçtiği için sorayım halen aynı görüşte misin? bir yandan tağuta muhakeme olan birini savunurken öbür yandan tağuta muhakeme olmayanı sırf kimliği var diye kafir etmişsin. biri tağuta muhakeme oluyor birşey yok ama muhakeme olmayan kafir oluyor. nasıl oluyor o öyle? delillerle açıklar mısın? ve kimlik taşıyana, vergi verene hangi delillere dayanarak kafir diyebiliyorsun?

2 yıl öncede, 10 sene öncede aynı görüşteyim hala da aynı görüşteyim. Siz fatih0073231' mısınız.

Değilsiniz sanırım ve yazıyı kırpmıssınız tekfir eden ben değilim, o yüzden soruyu yanlış kişiye soruyorsun.

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yok ben "allahu akbar" nikli üyeyim. Kırpmaktan amacım ise sadece beni ilgilendiren yerin o kısım olmasındandır. Sen anladığım kadarıyla o üyenin tekfir mantığına göre şunu şunu yapanlar da kafir olur demişsin. ancak yine de net bir cevap almak için soruyorum, kısa ve net bir cevap verirsen iyi olur (amacım münakaşa çıkarmak değil çünkü). Şimdi "kimlik taşıyan, vergi veren herkes tağutu red etmemiştir" diyor musun? Eğer "tc vatandaşı olan herkes muhakemeyi otomatikman kabul etmiş sayılır" diyorsan bana tc kanunlarından bunun delilini getirir misin?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ben tekfir etmiyorum. Ne hariciyeler gibi müslümanları büyük günahlarından dolayı tekfir ediyorum ne de mürciyeler gibi laileheillallah diyen biri hiçbir şekilde kafir olmaz diye tekfir islamda yok demiyorum.

Üstteki soruna gelince küçük anayasa kitapçığı alabilirsin, su,elektirik,telefon,adsl hattına başvururken size imzalatılan maddelere bakabilirsin. Eğer bunları yapacak durumunuz yoksa herhangibi pc,beyaz eşya gibi birşey alırken size imzalatılan sözleşmeleri okuyun.

Kısaca şunu diyeyim bu tür sözleşmelere imza atanlar otomatikman herhangibi durumda tc mahkemelerinde muhakeme olmayı peşinen kabullenmiş oluyor.

Daha da açıklayıcı yazamam anlamadıysanız dediğim şekilde araştırabilirsiniz.

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu sadece tc için mi geçerli? Sen tr'de yaşamıyorsun gibi yazmışsın. Sen nerede yaşıyorsun? Bir islam devletinde mi?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bu sadece tc için mi geçerli? Sen tr'de yaşamıyorsun gibi yazmışsın. Sen nerede yaşıyorsun? Bir islam devletinde mi?

Neden ve neyi zorladığını anlamıyorum. Özel soruları neden sorduğunuda anlamıyorum.

Bana net yaz dedin görüşümü net olarak belirttim. Ama sizi net göremedim.

Ne soruyorsunuz ve hangi amaçla soruyorsunuz, ağzınızdaki baklayı çıkarır mısınız ben de ona göre yanıt vereyim.

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Daha önce de belirttiğim gibi amacım münakaşa değildir, kimseyi de cevap yazmaya zorlamıyorum. Ben sorumu sorarım dilersen cevaplarsın, değilse cevapsız bırakırsın. Soruyu sormamın amacı şu; Darül küfür/harp vb. yerlerde yaşayan ve oraya (resmi olarak) vatandaşlık bağıyla bağlı kişiler tağutu red etmemiş mi oluyorlar? İmanlarında bir sakatlık mı vardır? Soruyu genel soruyorum, sadece sen üstüne alınma, ister cevap ver, ister verme, zorlama yok.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Niye yaw ov verdiler chp 'i iktidar etmediler , pensilvanyadan mehdi edindiler , olmadı isevilerle ittifak ettiler ,, durun bakalım bir de isa (a.s.)'ı bulsunlar o zaman geçerli kılarlar herhalde !!!

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Daha önce de belirttiğim gibi amacım münakaşa değildir, kimseyi de cevap yazmaya zorlamıyorum. Ben sorumu sorarım dilersen cevaplarsın, değilse cevapsız bırakırsın. Soruyu sormamın amacı şu; Darül küfür/harp vb. yerlerde yaşayan ve oraya (resmi olarak) vatandaşlık bağıyla bağlı kişiler tağutu red etmemiş mi oluyorlar? İmanlarında bir sakatlık mı vardır? Soruyu genel soruyorum, sadece sen üstüne alınma, ister cevap ver, ister verme, zorlama yok.

Dar'ul Harb'in Kimliğini, Pasaportunu vs. Taşımak

https://www.islam-tr.org/tevhid/27332-darul-harbin-kimligini-pasaportunu-vs-tasimak.html

Üst Ana Sayfa Alt