Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şeyh Abdulkadir Bin Abdulaziz Mursi Ve Bütün Oy Verenler Kafir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
D Çevrimdışı

drakula21

Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh hata edebilir.Biz de hata ediyor diyoruz.Hatta hatadan da öte fitneye yol açıyor diyorum.Ahirette de bu eleştirinin hesabını verebilirim fakat milyonlarca insana toptancı mantığıyla kafir diyenler verecekleri hesabı kendileri düşünsünler.

K Çevrimdışı

Khaled21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tekfirciler Şeyhide tekfir etmişler neden tekfir etmişlerse oy kullanan kafir diyor neyine tekfir ediyorlar daha anlamıyorum gerek hak yayınları olsun gerek onlarıda tekfir edenler olsun adam oy kullanan kafirdir demiş daha adamın neyini tekfir ediyorsunuz

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bu konuşmanın uzun versiyonun da el kaide nin yaptığı bazı operasyonları eleştiriyor, suud kralının yakınlarının sahibi olduğu el arabiya tv seni süs diye çıkarmadı herhalde, el kaideye laf atki suudun işine gelsin tahtı sallanmasın, nede olsa suudda seçim felan yok herkes muslim!!

A Çevrimdışı

asdasd

Üye
İslam-TR Üyesi
bu konuşmanın uzun versiyonun da el kaide nin yaptığı bazı operasyonları eleştiriyor, suud kralının yakınlarının sahibi olduğu el arabiya tv seni süs diye çıkarmadı herhalde, el kaideye laf atki suudun işine gelsin tahtı sallanmasın, nede olsa suudda seçim felan yok herkes muslim!!

münafiklık yapma varsa delilin ortaya koy şeyh usame(Allah rahmet eylesin) ve şeyh eymen kendisinden ilim almıştır.onlar alim birbirlerini eleştirir sen necisin sana vekalet mi verdiler

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
terbiyesizlik etme, haddini bil! murat gezenler kendi facebook sayfasında bu videoyu tercüme etmişti, orada el kaide operasyonları hakkında eleştirileri var..

el arabiya bilmiyormu bu adamın kim olduğunu ve goruşlerini, keyfinden mi çıkardı ? hangi batıl medya bir müslümanın tv de canlı yayında hakkı söylemesine izin verir ?

türk olunca laf etmek kolay, ama arap olunca ilim mi gerekiyor ?

A Çevrimdışı

asdasd

Üye
İslam-TR Üyesi
terbiyesizlik etme, haddini bil! murat gezenler kendi facebook sayfasında bu videoyu tercüme etmişti, orada el kaide operasyonları hakkında eleştirileri var..

el arabiya bilmiyormu bu adamın kim olduğunu ve goruşlerini, keyfinden mi çıkardı ? hangi batıl medya bir müslümanın tv de canlı yayında hakkı söylemesine izin verir ?

türk olunca laf etmek kolay, ama arap olunca ilim mi gerekiyor ?

bu senin zannın delil getir suuda çalıştığına dair bay alim

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bu senin zannın delil getir suuda çalıştığına dair bay alim

ben delilimi söyledim, murat gezenlerin videolarını paylaşan sen, çok rahatta ulaşabilirsin kendisine...

ayrıca ben suuda çalışıyor demedim, sen tutuşunca diğer lafıma sarıldın, el arabiya suudun menfaati için çıkarmıştır dedim, tabi idrak etme yetini kaybedince böyle algılamalar çıkabiliyor. suudun kurmuş olduğu bir kanal Abdulkadiri hakkı söylemesi içinmi çıkardı tv ye ? aynı cübbelinin flash tv ye çıkartıldığında flash tv nin ne kadar hakkı istediği gibi, bir farkı yok..

A Çevrimdışı

asdasd

Üye
İslam-TR Üyesi
ben delilimi söyledim, murat gezenlerin videolarını paylaşan sen, çok rahatta ulaşabilirsin kendisine...

ayrıca ben suuda çalışıyor demedim, sen tutuşunca diğer lafıma sarıldın, el arabiya suudun menfaati için çıkarmıştır dedim, tabi idrak etme yetini kaybedince böyle algılamalar çıkabiliyor. suudun kurmuş olduğu bir kanal Abdulkadiri hakkı söylemesi içinmi çıkardı tv ye ? aynı cübbelinin flash tv ye çıkartıldığında flash tv nin ne kadar hakkı istediği gibi, bir farkı yok..
hamdolsun idrakimiz yerinde ne yazdığını kendinde bilmiyosun onlar batılı murad etsede Şeyh Abdulkadir hakkı söylemiştir.Allah ondan razı olsun kendisi yıllarca cihad bölgelerinde bulunmuştur kendince hatalı gördüğü yerler olabilir sana göre yanlış olabilir ama bu senin hayatını ilme adayan bir alime ithamda bulunmanı gerektirmez.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben çözdüm alim gibi konuşsa böyle olmaz.Halka davette bulunurdu.Ancak film artistleri böyle yapmacık roller yaparlar.

öyle bir çağdayız ki çoluk çocuk bile alim olmuş vay be.

Öyle Sanıyorum Ki Yine Mursi ye laf atıldığı için olaya müdahil oldunuz.

“Bir Kavme Olan Kininiz, Sizi Adaletsizliğe Sevk Etmesin!” {Maide-8}

Aynı Şekilde Bir Kavme olan seviginiz de sizi Adaletsizliğe sevk Etmesin. İnsanlar LAİLAHEİLLALLAH söyleyerek Tüm Tağutları Reddettiklerini İddia ederler ve bu şekilde Müslüman olurlar.

Suud Tağutuna Laf Atalım da Tc tağutuna laf atmayalım gibi bir anlayış İslami bir anlayış değildir.Aynı şekilde Türkiye Tağutuna Laf Atıp da Mısır Tağutunu Reddetmemek de Aynı şekildir.

"BAKARA 256. Dinde zorlama yoktur. Artık doğrulukla eğrilik birbirinden ayrılmıştır. O halde kim tâğutu reddedip Allah’a inanırsa, kopmayan sağlam kulpa yapışmıştır. Allah işitir ve bilir."

HAMAS Tağut kavramını Araştırmanı Sana Tavsiye Ederim.Kişilere Ahi Diyerek Kişi Tağutu Red Etmiş olmaz...Polemik oluşturmak istemem ama bunları biraz düşün

İ Çevrimdışı

İbn Abdilberr

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ben çözdüm alim gibi konuşsa böyle olmaz.Halka davette bulunurdu.Ancak film artistleri böyle yapmacık roller yaparlar.

öyle bir çağdayız ki çoluk çocuk bile alim olmuş vay be.

Ömer r.a. dedi ki ‟ Sefih kimseyi insanların şerefine dil uzatırken gördüğünüzde sizin onun sözlerini geri çevirmenize mani olan nedir?” dediler ki; “Bizler onun dilinden korkarız” , bunun üzerine Ömer r.a. dedi ki; “Bu, ona tanık olmanızdan daha düşük bir şeydir.”

Ömer’in şu güzel sözü için cevap veriyorum ve diyorum ki;

Sen daha babanın sülbünde iken Abdulkadir bin Abdulaziz Mısır’da halka verdiği yıllarca davet hizmetinden, ardından Pakistan’da ki uzun davet ve cihad hareketinden, sonra Sudan’daydı.

Bu “Artist, çocuk” dediğin adamın “El-Umde fi İdadi Udde” kitabı, sen biberon emerken Afgan-Rus cihadında mücahidlerin el kitabıydı. Hala da dünyada ki cihadçıların hepsi mutlaka bu kitabı okurlar. Meşhur olduğu gibi adı “Mücahidlerin El Kitabı” ‘dır.

“El-Cami Fi Talebi’l İlmi Şerif” ise ilim talebesi olan herkesin mutlaka ve mutlaka okuduğu bir kitaptır.

İlimden anlayan herkes bu iki kitabın dünyada ki ve ilimde ki yerini bilir, hoşuna gitmese bile ahlaksızca konuşup alimliğini inkar etmezdi.

Sen herkesi kendin gibi oturmaktan kaba eti nasır tutmuş, dedikoducu yılanlar gibi çalışma sahiplerine bol keseden sallayanlar olarak mı görüyorsun?

Hayatını davet-cihad ikilisine adamış, ömrü zindanda geçmiş bir adama “Artist-çocuk” diyorsun ya, bende senin gibi “ÇOCUKLARA” sadece gülüyorum.

Şeyh hata edebilir.Biz de hata ediyor diyoruz.Hatta hatadan da öte fitneye yol açıyor diyorum.Ahirette de bu eleştirinin hesabını verebilirim fakat milyonlarca insana toptancı mantığıyla kafir diyenler verecekleri hesabı kendileri düşünsünler.

Dar fıkhına göre toptan kafir hükmü veren sadece Seyyid İmam’mı? Bugün sizler rafizi-ashaba söven İran halkına kafir derken kendine şöyle diyor musun : “Ya ben nasıl hesabını veririm?” Ya da Amerikan halkı kafir derken kendine bu soruyu soruyor musun? Necd uleması Osmanlı halkını tekfir etmişken, İbn Kesir ve yaşıtları “Biz Müslümanız” diyen Moğolların halkını tekfir etmişken bence bu soruyu sorması gereken sensin. Acaba bu eleştirinin hesabını verebilir misin?

Ki velev bir Müslüman hata ile bir Müslümana kafir dese bile İbn Kayyım’ın dediği gibi ecir kazanır. Tıpkı Ömer rha ‘ın Hatib kıssasında Hatib’i tekfir etmesi gibi. Hakeza Muaz’ın namaz hakkında tartıştığı adamı tekfir etmesi gibi.

Bu arada Selef içtiği suyun hesabını veremeyeceğini düşünürdü, senin bir alime yaptığın yakışıksız ve müsabetsiz “Fitneci” sözünün hesabını verebileceğini söylemen çok garip.

Sen şu sözleri yazarken kendinde miydin acaba? Adam Tv’de tüm hüküm sahiplerini tekfir ediyor. Mursi’de dahil, tüm yöneticileri tekfir ediyor. Mecliste ki tüm selefileri vs tekfir ediyor. Diyor ki “Müslüman gençleri cihaddan alıkoyan tüm sahte alimleri İSTİHBARAT KULLANIYOR” Buradan kastı Mısır’da ki, Yasir Burhami, Ahmed Ferid, Muhammed Hasan ve Suud’da ki sahte selefiler.

Adam çıkmış tüm hüküm sahipleri kafir diyor, senin gibi ne dediğini anlamayan adam “Suud’un işine gelsin, seçim yok herkes muslim” gibi saçma sapan bir cümle söylüyor.
Şeyh operasyonları eleştiriyorda, cihad gereksiz mi diyor? Şeyh “CİHAD FARZDIR TA Kİ 1810’DAN BERİ” diyor. Suud’un bu da mı işine geliyor?

“Kim Allah’ın indirdiği ile hükmetmezse onlar kafirlerin ta kendileridir” ayetini okuyor. Bu ayetten Suudluların korktuğu kadar kim korkuyor? Bu da mı Suud’un işine geliyor.
Utanmadan Cübbeli’nin Flash Tv’ye çıkmasını örnek veriyorsun.

Açıkçası insanlar cahilleştikçe, basiretleri ve adaletleri köreliyor. Adam ömrünü cihada, davete adamış, hapsedilmiş bir alim ile cübbeli’yi kıyaslıyor. Bir de utanmadan Suud’un işine geliyor gibi saçma sapan laflar ediyor. Bu alim adamlar şer'i siyasetide, ilmide senden iyi biliyor. Kimin lafı kime yarar senden daha iyi idrak ediyorlar. Ki zaten saçma sözlerinde bunu ortaya koyuyor. Adam videoda bir sürü şeyi tekfir ederken, cihadı ve mücahidleri savunurken, bu nasıl Suud'un işine geliyor, çok garip.

Ayrıca Al-Arabiyya, el-Kaide'nin adamlarından Ebu Musab'ı da çıkarmıştır. Oda Mursi kafirdir dedi. Tüm düzenler küfür düzenidir dedi, tıpkı Abdulkadir bin Abdulaziz gibi.el-Kaide'nin adamlarıda mı Suud'a çalışıyor???

Bu da videosu : http://www.youtube.com/watch?v=QBYs-UySVbg&list=UUpBvIBfZ-foo5ZbLH5O0N4g&index=42

Ebu Halde'den; "Ben öyle insanlara yetiştim ki,onlar bildikleri halde konuşmuyorlardı. Şimdikiler ise bilmedikleri halde konuşuyorlar.”

Son olarak, bazı kimseler Şeyh Seyyid İmam Abdulkadir Eş-Şerif’in, tekfir ile alakalı yazıları koyup, yazılarını anlamadan “Abdulkadir bin Abdulaziz halkı tekfir etmiyor, siz o sözleri anlamıyorsunuz” gibi sözler sarfediyorlar. Heralde Şeyh’in birinci ağızdan bu sözleri, onun tekfir hakkında ki sözlerini kimin daha iyi anladığını ortaya koyuyor.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şeyh islama göre doğru söylemiş işte,niye gocunuyorsunuzki arkadaş,oy veriyorsanız tövbe edip vermeyin bir daha,iş işten geçmeden,hareket edemiyorsanız bile kalben buğzedelimki umalım kurtuluşa erenlerden olacağımıza :S

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Öyle Sanıyorum Ki Yine Mursi ye laf atıldığı için olaya müdahil oldunuz.

“Bir Kavme Olan Kininiz, Sizi Adaletsizliğe Sevk Etmesin!” {Maide-8}

Aynı Şekilde Bir Kavme olan seviginiz de sizi Adaletsizliğe sevk Etmesin. İnsanlar LAİLAHEİLLALLAH söyleyerek Tüm Tağutları Reddettiklerini İddia ederler ve bu şekilde Müslüman olurlar.

Suud Tağutuna Laf Atalım da Tc tağutuna laf atmayalım gibi bir anlayış İslami bir anlayış değildir.Aynı şekilde Türkiye Tağutuna Laf Atıp da Mısır Tağutunu Reddetmemek de Aynı şekildir.

"BAKARA 256. Dinde zorlama yoktur. Artık doğrulukla eğrilik birbirinden ayrılmıştır. O halde kim tâğutu reddedip Allah’a inanırsa, kopmayan sağlam kulpa yapışmıştır. Allah işitir ve bilir."

HAMAS Tağut kavramını Araştırmanı Sana Tavsiye Ederim.Kişilere Ahi Diyerek Kişi Tağutu Red Etmiş olmaz...Polemik oluşturmak istemem ama bunları biraz düşün

Tavsiyen için teşekkür ederim.Tağut ve tağutlaşanlar ile ilgili eğitim aldığımı hatırlatırım.Aslında olay tağuta karşı olma meselesi değil.Senin tağut dediğine benim tağut demediğimden kaynaklanıyor.Yoksa ben de senin gibi Dr.Muhammed Mursi'ye tağut demiş olsam konu zaten uzamamış olurdu.

Kimin tağut olup olmadığı ile ilgili ayrı bir konuda detaylı konuşuruz inşaallah.Nasıl olsa Allah ömür verdiği sürece buralardayız.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ömer r.a. dedi ki ‟ Sefih kimseyi insanların şerefine dil uzatırken gördüğünüzde sizin onun sözlerini geri çevirmenize mani olan nedir?” dediler ki; “Bizler onun dilinden korkarız” , bunun üzerine Ömer r.a. dedi ki; “Bu, ona tanık olmanızdan daha düşük bir şeydir.”

Ömer’in şu güzel sözü için cevap veriyorum ve diyorum ki;

Sen daha babanın sülbünde iken Abdulkadir bin Abdulaziz Mısır’da halka verdiği yıllarca davet hizmetinden, ardından Pakistan’da ki uzun davet ve cihad hareketinden, sonra Sudan’daydı.

Bu “Artist, çocuk” dediğin adamın “El-Umde fi İdadi Udde” kitabı, sen biberon emerken Afgan-Rus cihadında mücahidlerin el kitabıydı. Hala da dünyada ki cihadçıların hepsi mutlaka bu kitabı okurlar. Meşhur olduğu gibi adı “Mücahidlerin El Kitabı” ‘dır.

“El-Cami Fi Talebi’l İlmi Şerif” ise ilim talebesi olan herkesin mutlaka ve mutlaka okuduğu bir kitaptır.

İlimden anlayan herkes bu iki kitabın dünyada ki ve ilimde ki yerini bilir, hoşuna gitmese bile ahlaksızca konuşup alimliğini inkar etmezdi.

Sen herkesi kendin gibi oturmaktan kaba eti nasır tutmuş, dedikoducu yılanlar gibi çalışma sahiplerine bol keseden sallayanlar olarak mı görüyorsun?

Hayatını davet-cihad ikilisine adamış, ömrü zindanda geçmiş bir adama “Artist-çocuk” diyorsun ya, bende senin gibi “ÇOCUKLARA” sadece gülüyorum.

Dar fıkhına göre toptan kafir hükmü veren sadece Seyyid İmam’mı? Bugün sizler rafizi-ashaba söven İran halkına kafir derken kendine şöyle diyor musun : “Ya ben nasıl hesabını veririm?” Ya da Amerikan halkı kafir derken kendine bu soruyu soruyor musun? Necd uleması Osmanlı halkını tekfir etmişken, İbn Kesir ve yaşıtları “Biz Müslümanız” diyen Moğolların halkını tekfir etmişken bence bu soruyu sorması gereken sensin. Acaba bu eleştirinin hesabını verebilir misin?

Ki velev bir Müslüman hata ile bir Müslümana kafir dese bile İbn Kayyım’ın dediği gibi ecir kazanır. Tıpkı Ömer rha ‘ın Hatib kıssasında Hatib’i tekfir etmesi gibi. Hakeza Muaz’ın namaz hakkında tartıştığı adamı tekfir etmesi gibi.

Bu arada Selef içtiği suyun hesabını veremeyeceğini düşünürdü, senin bir alime yaptığın yakışıksız ve müsabetsiz “Fitneci” sözünün hesabını verebileceğini söylemen çok garip.

Birincisi Hz. ömer senin mahalle arkadaşın değil. Edepli ol,edepsizlik etme!!

İkincisi ben abdulaziz için çocuk demedim.Sadece artist mi alim mi dedim ve bu konuda yaptığının bir rol'den öteye gitmediği için kendisinin artistlik yaptığını söyledim.Çocuk kelimesini kime söylediğimi bu foruma üye olmadığı halde elemanları ile takip ettiren çocuklara söyledim.Ki onlar kendilerini çok iyi biliyorlar.

Sana çok güzel cevap verirdim.Ama ben çok konuşmaktan çok adam sopalamaktan ve "çocuklara" etek giydirmekten anladığım için cevap vermeye tenezzül etmiyorum.

Dr.Muhammed Mursi ve mısırda oy kullananlara kafir diyerek zaten kendisi kafir olmuştur.

Öyle her eline silah alan mücahid olsa idi biz islam için savaştığını söyleyen esad'ın askerlerinden mücahid diye bahsederdik.

Dr.Muhammed mursi hata yapabileceği gibi abdulaziz'de hata yapan bir kul'dur.Bunu o kalın kafa kazı.Yoksa ben kazımak zorunda kalacağım.

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Birincisi Hz. ömer senin mahalle arkadaşın değil. Edepli ol,edepsizlik etme!!

İkincisi ben abdulaziz için çocuk demedim.Sadece artist mi alim mi dedim ve bu konuda yaptığının bir rol'den öteye gitmediği için kendisinin artistlik yaptığını söyledim.Çocuk kelimesini kime söylediğimi bu foruma üye olmadığı halde elemanları ile takip ettiren çocuklara söyledim.Ki onlar kendilerini çok iyi biliyorlar.

Sana çok güzel cevap verirdim.Ama ben çok konuşmaktan çok adam sopalamaktan ve "çocuklara" etek giydirmekten anladığım için cevap vermeye tenezzül etmiyorum.

Dr.Muhammed Mursi ve mısırda oy kullananlara kafir diyerek zaten kendisi kafir olmuştur.

Öyle her eline silah alan mücahid olsa idi biz islam için savaştığını söyleyen esad'ın askerlerinden mücahid diye bahsederdik.

Dr.Muhammed mursi hata yapabileceği gibi abdulaziz'de hata yapan bir kul'dur.Bunu o kalın kafa kazı.Yoksa ben kazımak zorunda kalacağım.
Abdulkadir B. Abdulaziz bunu dedi diye kafir mi oldu ? HAMAS; Sen ilmi konularda sus inşeallah... ALLAH rızası için, konuşuyorsanda Benim görüşüm de ve çekil aradan, Hakarette etme...

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Abdulkadir B. Abdulaziz bunu dedi diye kafir mi oldu ? HAMAS; Sen ilmi konularda sus inşeallah... ALLAH rızası için, konuşuyorsanda Benim görüşüm de ve çekil aradan, Hakarette etme...

Ben demiyorum.Bak kim diyor ;

Rasulullah (asm) buyurdular:
"Herhangi bir kimse, din kardeşine "Ey kafir!" derse, bu tekfir sebebiyle ikisinden biri muhakkak küfre döner. Eğer o kimse dediği gibi ise ne ala. Aksi takdirde sözü kendi aleyhine döner." (Müslim, 1/319)

Herşeyi ker konuyu ilmi konu deyip susacaksak o zaman konular kitlensin sadece ilim ehli yazsın.Komik olma istersen.Burda ilmi bir mesele olsa zaten bende yazmam.Birinin söylediği sözleri kopyala yapıştır.Yarım yamalak bir çeviri altına yazılsın.Birde kalk başlığa direk bir müslümanı hedef tahtasına oturtan bir başlık at.Yok öyle yağma.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt