Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şeyh Dr. Abdullah Azzam'ın Ağzından Merhum Necmettin Erbakan

İslamciMuhammed Çevrimdışı

İslamciMuhammed

Al Qital Media
İslam-TR Üyesi
erbakan_hocam.png

"Erbakan 1968’de Türkiye Odalar Birliği Başkanlığı’na seçildi. Bu görevi üstlenmesinin ardından Filistin’deki Yahudiler’le ticareti (ihracat ve ithalatı) yasakladı."
Kayıp Minare, sf. 30

"Dr. Necmeddin Erbakan’ın liderliğinde siyaset sahnesine çıktı.Birçok Türk genci bu partinin etrafında toplandı. Parti ABD’nin yönettiğihaçlı batıya karşı durdu. Türkiye’nin NATO’dan çıkmasını ve ülkedeki Amerikan üslerinin kaldırılmasını istedi. İsrail’e ve Yahudiler’e karşı durdu. Türkiye’nin Avrupa Ortak Pazarı’na katılmasına karşı çıktı. Ve hükümetten-Amerika ile savaşması üzere Kore’ye ordu gönderdiği gibi- mücahidlereyardım amacıyla Afganistan’a da ordu birlikleri gönderilmesini talep etti."
Kayıp Minare, sf. 48

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ekstra: Şeyh Abdullah Azzam, Merhum Necmettin Erbakan'ın kurduğu Milli Selamet Partisini, İslami Selamet Partisi olarak anmaktadır.
(Kayıp Minare, KEMALİST HAREKETİN İSLAM DÜNYASI ÜZERİNDEKİ YANSIMALARI, sf. 53)

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Şehid Abdullah Azzam rahimehullah, 89 yılında şehid olmuştur. Şehdadetinden önce yazdığı Tevbe suresinin gölgesinde Cihad dersleri" isimli eserinde Kur'ana aykırı kanun çıkartan mecliste bu kanunu meclise teklif olarak sunanlara, Bakanlara ve yasayı oylamada el kaldıran milletvekillerini tekfir etmektedir. Nitekim 97 yılında Refah partisi iktidara gelmiş, Erbakan başbakan olmuş ve küfür kanunları çıkarıp tatbike devam etmiştir.

İslamciMuhammed

Al Qital Media
İslam-TR Üyesi
Şehid Abdullah Azzam rahimehullah, 89 yılında şehid olmuştur. Şehdadetinden önce yazdığı Tevbe suresinin gölgesinde Cihad dersleri" isimli eserinde Kur'ana aykırı kanun çıkartan mecliste bu kanunu meclise teklif olarak sunanlara, Bakanlara ve yasayı oylamada el kaldıran milletvekillerini tekfir etmektedir. Nitekim 97 yılında Refah partisi iktidara gelmiş, Erbakan başbakan olmuş ve küfür kanunları çıkarıp tatbike devam etmiştir.

Hocam maalesef bu konuda size katılmıyorum, Necmettin Erbakan, bu ülkede kemalizm hastalığı ve İslam karşıtlığına var gücü ile mücadele edip sonunda partisi bu yolda olduğundan ötürü kapatılmış bir isimdir. Dönemim Bakanlığını bakanlık ile yok etmeye çalışmıştır. Nasılsa bağıranı bağırarak susturabilirsen, şiddet kullananı şiddetle susturabilirsen, veyahut derine inersek kimyada bile florun flor ile yok edildiği biliniyor. Necmettin Erbakan'da öyle ilerlemiştir. Böyle düşündüğümüzde bakanlığa Küfr diyen Şeyh Abdullah Azzam, Merhum Necmettin Erbakan'ın Milli Selamet Partisi'ni kurduğunu görmesine rağmen ona laf atmayıp onu övmesi, hatta partiye İslami Selamet Partisi demesinin sebebini çok net görebiliriz.

Firaticen Çevrimdışı

Firaticen

Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam maalesef bu konuda size katılmıyorum, Necmettin Erbakan, bu ülkede kemalizm hastalığı ve İslam karşıtlığına var gücü ile mücadele edip sonunda partisi bu yolda olduğundan ötürü kapatılmış bir isimdir. Dönemim Bakanlığını bakanlık ile yok etmeye çalışmıştır. Nasılsa bağıranı bağırarak susturabilirsen, şiddet kullananı şiddetle susturabilirsen, veyahut derine inersek kimyada bile florun flor ile yok edildiği biliniyor. Necmettin Erbakan'da öyle ilerlemiştir. Böyle düşündüğümüzde bakanlığa Küfr diyen Şeyh Abdullah Azzam, Merhum Necmettin Erbakan'ın Milli Selamet Partisi'ni kurduğunu görmesine rağmen ona laf atmayıp onu övmesi, hatta partiye İslami Selamet Partisi demesinin sebebini çok net görebiliriz.

BFAFDE0B-B782-4E50-9BB4-1619048C741A.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

İslamciMuhammed

Al Qital Media
İslam-TR Üyesi
@Firaticen Böyle büyük bir konuda, sadece bir Twitter yazısının kaynak olarak alıntılanmaması gerekir akhi, bende twitterda sayfa açıp öyle paylaşımlar yapabilirim, aklıma kafir diamond temanın ekşi sözlükten kaynak vermesi geldi, aslında bunun kadar saçma bir şey.

Abdulmuizz Fida

Admin
Kime katılırsan katıl. Bu ülkede 20 küsür parti çeşitli sebeblerle kapatılmıştır. Laik rejimin kapatması Onların şeriata uygun olduğunu değil, Siyasi partiler Kanunu'na uymadıkları içindir.
Küfür, şirk tüm partiler için geçerlidir. Şirk koşanın abdestli olması, İslam söylemli olmasına itibar edilmez, hüküm iltimas geçilmez. Siz önce küfrü şirki ve tevhidi bozan durumları öğrenip öyle ortalığa düşün.

Firaticen Çevrimdışı

Firaticen

Üye
İslam-TR Üyesi
@Firaticen Böyle büyük bir konuda, sadece bir Twitter yazısının kaynak olarak alıntılanmaması gerekir akhi, bende twitterda sayfa açıp öyle paylaşımlar yapabilirim, aklıma kafir diamond temanın ekşi sözlükten kaynak vermesi geldi, aslında bunun kadar saçma bir şey.
Ben bunun gerçek olduğunu şeyh ebu musab es surinin kitabında okumuştum bu olay gerçektir ve yaşanmıştır tek kaynakta o twitter hesabı değil araştır koy antitezini necmettin erbakan göreve anitkabiri ziyaret ederek başlamıştır

Firaticen Çevrimdışı

Firaticen

Üye
İslam-TR Üyesi

Ekli dosyalar

• 3F5146CC-DF3D-4043-8B2D-AFA6F52173C7.png
    3F5146CC-DF3D-4043-8B2D-AFA6F52173C7.png
    207.8 KB · Görüntüleme: 22

İslamciMuhammed

Al Qital Media
İslam-TR Üyesi
Ben bunun gerçek olduğunu şeyh ebu musab es surinin kitabında okumuştum bu olay gerçektir ve yaşanmıştır tek kaynakta o twitter hesabı değil araştır koy antitezini necmettin erbakan göreve anitkabiri ziyaret ederek başlamıştır
zamanında sahabiler de işkence çekmemek için biz sizdeniz diye yalan söylediler. Rasulullah (sav), harp hiledir buyuruyor. Necmettin Erbakan'ı kemalizm ile suçlamak Şeyh Usame ajan demek kadar saçma bir şey, hayatı boyunca kemalizm düşmanlığı sergileyen birisi ve bunu anlamak çokta zor değil

İslamciMuhammed

Al Qital Media
İslam-TR Üyesi
Kime katılırsan katıl. Bu ülkede 20 küsür parti çeşitli sebeblerle kapatılmıştır. Laik rejimin kapatması Onların şeriata uygun olduğunu değil, Siyasi partiler Kanunu'na uymadıkları içindir.
Küfür, şirk tüm partiler için geçerlidir. Şirk koşanın abdestli olması, İslam söylemli olmasına itibar edilmez, hüküm iltimas geçilmez. Siz önce küfrü şirki ve tevhidi bozan durumları öğrenip öyle ortalığa düşün.
hocam demokrasi zaten iyi bir yöntem değil, farkındayım. Ancak en azından şeriatı, İslam'ı demokratik yollar ile getirmeye çalışanları gördükçe onları ilerletmemiz lazım. Merhum Necmettin Erbakan, 12 Eylül darbesinde bile laiklik karşıtı olduğu için çokça ceza çekti. Taksim'de Arapça pankartlar ile "Laik devlet yıkılacak elbet" diye yürüyüşler yapıldı bu partinin çatısı altında.

Refah Partisinin kapatılma sebeplerine baktığımızda Erbakan'ın en ön sırada getirdiği değişiklik olan "Dini inanç sebebiyle boyun ve saçların örtü ve türbanla kapatılması serbesttir." maddesini görüyoruz, Anayasa Mahkemesi ise eğitim kurumlarında laik düzen olması gerek dedikten sonra bunu sebepler arasına ekledi. Kapatılan partileri laikliğe aykırı denilerek kapatıldı. Necmettin Erbakan, İslam birliğini savunduğunu her zaman belirtiyor.

Abdulmuizz Fida

Admin
hocam demokrasi zaten iyi bir yöntem değil, farkındayım. Ancak en azından şeriatı, İslam'ı demokratik yollar ile getirmeye çalışanları gördükçe onları ilerletmemiz lazım. Merhum Necmettin Erbakan, 12 Eylül darbesinde bile laiklik karşıtı olduğu için çokça ceza çekti. Taksim'de Arapça pankartlar ile "Laik devlet yıkılacak elbet" diye yürüyüşler yapıldı bu partinin çatısı altında.

Refah Partisinin kapatılma sebeplerine baktığımızda Erbakan'ın en ön sırada getirdiği değişiklik olan "Dini inanç sebebiyle boyun ve saçların örtü ve türbanla kapatılması serbesttir." maddesini görüyoruz, Anayasa Mahkemesi ise eğitim kurumlarında laik düzen olması gerek dedikten sonra bunu sebepler arasına ekledi. Kapatılan partileri laikliğe aykırı denilerek kapatıldı. Necmettin Erbakan, İslam birliğini savunduğunu her zaman belirtiyor.
Forumda adını ne kadar "İslamcı" desende, Avatarına da Tağutlara kıyam eden Şehidin resmini koysanda; küfür düzeninin faşizan milli (!) nizam kurucusu tüm emir ve tehditlere rağmen 'sakalsız ama bıyıklı' Salon mucahidi Necmettin'in resmini koyamıyor fakat tevhidi şuurdan yoksun olarak savunabiliyorsun!
hocam demokrasi zaten iyi bir yöntem değil, farkındayım. Ancak en azından şeriatı, İslam'ı demokratik yollar ile getirmeye çalışanları gördükçe onları ilerletmemiz lazım.
'Demokrasi iyi veya orta bir yönetim diye isimlendirmiyorum' demen bile konudan habersizliğini gösteriyor. Demokrasi ŞİRK - Küfür bir yönetim şeklidir. Allah'ın Hakimiyetine karşılık 650 mahlûkuna İlah'lık vasfı yüklenip hüküm koyup tatbikinin icrası için vekâlet verilir.
Refah partisi veya diğer partilerin laikliğe muhalefetten kapatılması kendilerini meştulaştıracağını zannetmen de yine konu hakkında bilgisizliğini ve sathi bir bakışla savunuma giriştiğini ortaya koyuyor. Bu basit anlayışa göre kapatılan PKK partileri veya diğer küfür partileri de İslam'a göre uygun olması gerekirdi.
Kardeşim; Parti tüzükleri, siyasi partiler kanunu içeriklerindeki küfür maddeler senin umrunda değil mi?
Refah partisi yaklaşık 1 yıl (11 ay ) iktidarda iken çıkardığı ve tatbik ettiği küfür kanunlarının tatbiki imanına hiç zarar vermez diye bir delil mi biliyorsun?
Allah'ın indirdiğiyle hükmetmeyenlerin kafir, zalim, fâsık olduğu; Hükmetmenin ancak Allah'a ait olduğu vs vs benzeri ayetleri hiç duydun mu ? Yoksa duyduğun halde bu cesareti nereden buldun?
"Yoksa Cahiliye devrinin hükmünü mü istiyorlar? Gerçeği kesin olarak bilip kabul eden kimseler için Allah’tan daha güzel hüküm sahibi kim olabilir?" (Maide 50)

İslamciMuhammed

Al Qital Media
İslam-TR Üyesi
'Demokrasi iyi veya orta bir yönetim diye isimlendirmiyorum' demen bile konudan habersizliğini gösteriyor. Demokrasi ŞİRK - Küfür bir yönetim şeklidir.
hocam demokrasi iyi değil dediğim zaman anladığınız şey "ya demokrasi iyi değil ama x'e göre iyidir" gibi bir şey mi oluyor ? Eğer bu oluyorsa, çok yanlış düşünüyorsunuz. Bende demokrasinin şirk olduğunu kabul ediyorum.
Kardeşim; Parti tüzükleri, siyasi partiler kanunu içeriklerindeki küfür maddeler senin umrunda değil mi?
konu zaten demokrasi değil. Demokrasi şirktir demokrasi konusu kapandı, ben Necmettin Erbakan'ın İslam adına çalıştığını düşünüyorum. Çoğu kaynakta Şehit Şeyh Usame bin Ladin'in gençliğinde milli selamet partisi'ni ziyaret ettiğide geçer.

Abdulmuizz Fida

Admin
hocam demokrasi iyi değil dediğim zaman anladığınız şey "ya demokrasi iyi değil ama x'e göre iyidir" gibi bir şey mi oluyor ? Eğer bu oluyorsa, çok yanlış düşünüyorsunuz. Bende demokrasinin şirk olduğunu kabul ediyorum.

konu zaten demokrasi değil. Demokrasi şirktir demokrasi konusu kapandı, ben Necmettin Erbakan'ın İslam adına çalıştığını düşünüyorum. Çoğu kaynakta Şehit Şeyh Usame bin Ladin'in gençliğinde milli selamet partisi'ni ziyaret ettiğide geçer.
Demokrasiyi şirk kabul eden birisi, Şirk rejimin olmazsa olmazı olan siyasi partilerin en başındaki adama rahmet okumaz diye düşünmek temiz akıl ve kalbin gereğidir.

Şehid Usame bin Ladin'in Milli Selamet partisini onaylayarak ziyaret ettiği geçen "çoğu kaynaktan" 1 tanesini isbatla bakalım.
Adam ömrünü tağutların helakına adamış, diğeri gibi oyuncağı olmamış! Delilsiz iftira atma. O salon mucahidi değildi.

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şehid Usame bin Ladin'in Milli Selamet partisini onaylayarak ziyaret ettiği geçen "çoğu kaynaktan" 1 tanesini isbatla bakalım.
Hocam bu kısım hakkında hatırladığım kadarıyla bu sitede geçiyordu ziyaret ediyor ancak zaten vazgeçiyor ve Cihad edecek yer arıyordu Şeyh. partinin halini görünce vazgeçmiş olmalı. Evet tam da dediğim gibiymiş sanırım.

Cihat amaclı ilk yolculuğum"
Not defterinin sekizinci sayfasında Ladin, "1976 yılında cihadi amaçlarla Türkiye'ye gelerek Erbakan'ın partisini ziyaret ettiğini" söylüyor. El Kaide'nin eski lideri 19 yaşındayken, Suriye üzerinden karayoluyla Türkiye'ye geldiği bu ziyareti 'cihat amaçlı ilk yolculuğum' olarak tanımlıyor.

CIA tarafından yayınlanan not defterinde Ladin, cihat düşüncesinin ilk olarak ne zaman aklına yerleşmeye başladığına dair kendisini sorgularken Türkiye ziyaretine de değiniyor.

"Cihat düşüncesi ilk olarak ne zaman tanıştın? [Kendisine cevaben] Hatırlamıyorum, sanırım o dönemde lisedeydim. Okuldaki, sokaktaki herkes gibi yaşayan biriydim."

'Erbakan'ın Partisi'ni ziyaret
Daha 19 yaşındayken Türkiye'ye gelerek Erbakan'ın partisini ziyaret ettiğini aktaran Usame bin Ladin beklediğini bulamadığı için geri döndüğünü ifade ediyor

Abdulmuizz Fida

Admin
Erbakanı veya demokrasiyi meşrulaştırmıyor, Şeyhin de dediği gibi 19 yaşındayken daha Lise döneminde "Cihad amaçlı ilk yolculuğum 1976 yılında Türkiye'ye, Erbakan'ın Partisi'ni ziyarete gitmemdi. Otobüsle 12 saat süren yolculuğun ardından Suriye üzerinden Hatay'a ulaştım. Bu, kendi başıma yaptığım ilk yolculuktu"
Şeyh, fırsat bulduğu ülkelerde İslam söylemli topluluklara, vakıf, kurum veya siyasi partilere cihad amaçlı tebliğler, davetlerde bulunmuş olmasından daha doğal ne olabilir. Bunu imkanlar dahilinde her müslüman yapar. Fakat bu daveti kendi şirk pozisyonlarına alet etmemek lazım. Çünkü şeyhin hayatı, sizin uğruna her şeyinizi vereceğiniz koltuk ve makamlardan sakındırmak, bu düzenleri ve yılmaz bekçilerine kıyam davetiyle geçmiştir. Sizin dünyanızla taban tabana zıttır.

İslamciMuhammed

Al Qital Media
İslam-TR Üyesi
Erbakanı veya demokrasiyi meşrulaştırmıyor, Şeyhin de dediği gibi 19 yaşındayken daha Lise döneminde "Cihad amaçlı ilk yolculuğum 1976 yılında Türkiye'ye, Erbakan'ın Partisi'ni ziyarete gitmemdi. Otobüsle 12 saat süren yolculuğun ardından Suriye üzerinden Hatay'a ulaştım. Bu, kendi başıma yaptığım ilk yolculuktu"
Şeyh, fırsat bulduğu ülkelerde İslam söylemli topluluklara, vakıf, kurum veya siyasi partilere cihad amaçlı tebliğler, davetlerde bulunmuş olmasından daha doğal ne olabilir. Bunu imkanlar dahilinde her müslüman yapar. Fakat bu daveti kendi şirk pozisyonlarına alet etmemek lazım. Çünkü şeyhin hayatı, sizin uğruna her şeyinizi vereceğiniz koltuk ve makamlardan sakındırmak, bu düzenleri ve yılmaz bekçilerine kıyam davetiyle geçmiştir. Sizin dünyanızla taban tabana zıttır.
hocam öncelikle Necmettin Erbkana'ı ziyaretinin ispatlanmadığını söylediniz sonra ise Şeyh Usame'nin umduğunu bulamadığı için gittiğini belirttiniz. Demokrasi şirktir, evet ancak hükümete gelmesine rağmen hala "herhangi bir sebep yokken" demokratik yollara devam eden bir iktidar varsa onlar şirke devam eder burdaki kasıtım şu; Hamas'da demokratik yolları kullanarak demokrasiyi kaldırıp şeri hukuğu getirmeye çalıştı ve seçimlere girdi. Burda demokratik yollar kullanarak yönetimi ele geçirmeye çalıştı, misal Necmettin Erbakan, kemalizm’le uzlaşmak bir yana, onu ciddi biçimde eleştiriye tabi tutmaktadır. İslam birliğini savunan önemli bir liderdir. "Biz, İslam aleminin bütün gücü ile cihad etmesini savunuyoruz", "Cihad, İslam'ın gelmesi için, bir ÜMMET halinde gayret etmek demektir." diyen bir liderdir. "Biz siyaset yapmıyoruz, cihat ediyoruz" diyerekten maksadının İslam'ı getirmek olduğunu belirtmiştir. Ayrıca "Cihad edilmeyen yerde, İslam yaşanmaz" gibi sözlerde kullanmıştır.

Abdulmuizz Fida

Admin
hocam öncelikle Necmettin Erbkana'ı ziyaretinin ispatlanmadığını söylediniz sonra ise Şeyh Usame'nin umduğunu bulamadığı için gittiğini belirttiniz. Demokrasi şirktir, evet ancak hükümete gelmesine rağmen hala "herhangi bir sebep yokken" demokratik yollara devam eden bir iktidar varsa onlar şirke devam eder burdaki kasıtım şu; Hamas'da demokratik yolları kullanarak demokrasiyi kaldırıp şeri hukuğu getirmeye çalıştı ve seçimlere girdi. Burda demokratik yollar kullanarak yönetimi ele geçirmeye çalıştı, misal Necmettin Erbakan, kemalizm’le uzlaşmak bir yana, onu ciddi biçimde eleştiriye tabi tutmaktadır. İslam birliğini savunan önemli bir liderdir. "Biz, İslam aleminin bütün gücü ile cihad etmesini savunuyoruz", "Cihad, İslam'ın gelmesi için, bir ÜMMET halinde gayret etmek demektir." diyen bir liderdir. "Biz siyaset yapmıyoruz, cihat ediyoruz" diyerekten maksadının İslam'ı getirmek olduğunu belirtmiştir. Ayrıca "Cihad edilmeyen yerde, İslam yaşanmaz" gibi sözlerde kullanmıştır.
Yazıyı anlamak istediğin gibi anlamaya çalışma, ne okuduğunu anlamaya çalış.
Erbakanı ziyaret ettim demiyor, "Türkiye'ye, Erbakan'ın Partisi'ni ziyarete gitmemdi" diyor. Şimdi hadiseyi gözünde canlandır. 19 yaşında bir çocuk partiyi "cihad amaçlı" ziyarete gelmek için yola çıkıyor ve "Beklediğimi bulamadım" diyor.
Senin konuyu ileri sürmende, Milli Nizam Partisini (Erbakan'ı) dolayısıyla demokratik mucadeleyi tasvib edip onaylayıcı şekilde ziyaret ediyormuş izlenimi vererek bahsettin ki bu şekilde bir ziyaret zaten yok. Bunu kafana sok. Çünkü Şeyhin cihadı ile sizin cihadınız arasında geceyle gündüz, Hakk ile Bâtıl gibi fark var!
Bunun haricinde Hamas'ın yaptığına da itiraf ettiğin gibi "

burdaki kasıtım şu; Hamas'da demokratik yolları kullanarak demokrasiyi kaldırıp şeri hukuğu getirmeye çalıştı ve seçimlere girdi. Burda demokratik yollar kullanarak yönetimi ele geçirmeye çalıştı,
İyi niyet küfrü meşrulaştırmaz. kalbin temiz olarak da şirk koşarsan yine muşriksindir! Ayrıca niyetleri okumak kulların işi değildir, zandan sakınmaya çalış.
5 senede bir sandık başına gitmeye cihad yerine kemalist basının ağzıyla tahrifle cihat yazanlar ancak kartondan "Salon mucahid" severlerinin işidir.
Sana acil tavsiyem

Üst Ana Sayfa Alt