Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şeyh Ebu Katade Filistini’den Cihad Ehline Işid Hakkında Mektup

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mürcie zümresinin adetidir putperest müşrikleri,tağutları bırakıp Tevhid ehli ile,Şeriatı tatbik eden Müslümanlara uğraşmak.

Palavra laflar, boş ithamlar ve mesnetsiz iftiralara karnımız tok, önce mürcienin ne olduğunu öğren, besmelenin irabını yapmaktan aciz zavallıları muhatap bile kabul etmiyoruz elhamdülillah..

Şu foruma taklahaber'den üye olup olup banlanan cahillere, Kur'an tilavet ettirseniz tecvidleri (tecvid ki farz-ı ayn) sınıfta kalır (bir kısmını tanıyorum da konuşuyorum) ama iş bir fakihin ancak altından kalkabileceği bir meseleye gelince bir anda müctehid kesiliveriyorlar.. 2-3 ayet ve hadisi sloganlaştırıp teville tekfir yapıyorlar. Hiç Allah'tan korkmazmısınız? İşid 5 tane güzel iş yaptıysa, yaptığı 20 tane kötü işi bu işler örter mi? Durup durup, bir iki olumlu icraatini papağan gibi tekrarlıyorsunuz.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
halidvelid hala yemin etmedin?

yazılarımı okumadığın belli oluyor, senin saçma şartlarınla değil gördüğüm ve duyduğum güvenilir bilgilere göre yemin ederim ve bir müslümanın etmesi gerekir ve de ettim zaten.

ayrıca taklahaberi referans alarak getireceğin hiçbir haberi de muteber bulmadığımı söyleyeyim şu forumda işid'le ilgili yapılan tüm paylaşımlar direkt ya da dolaylı olarak taklacıların sitesinden alınıyor.

"İşid'in esede karşı hiçbir kritik cephede bulunmadığına ve esed rejimini çoğu bölgede es geçerek islami gruplar olan nusra ve ahrar'a saldırdığına, güvenilir kaynaklardan aldığım haberlere dayanarak yemin ederim. Esed rejimine yaptığı istişhadı saldırının beş katını üç ay içinde muvahhid, mücahid müslümanlara karşı yaptığına da yemin ederim. Cevabını bekliyoruz."

önceki sayfada görebilirsin

A Çevrimdışı

ahmed___musa

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
yazılarımı okumadığın belli oluyor, senin saçma şartlarınla değil gördüğüm ve duyduğum güvenilir bilgilere göre yemin ederim ve bir müslümanın etmesi gerekir ve de ettim zaten.

ayrıca taklahaberi referans alarak getireceğin hiçbir haberi de muteber bulmadığımı söyleyeyim şu forumda işid'le ilgili yapılan tüm paylaşımlar direkt ya da dolaylı olarak taklacıların sitesinden alınıyor.

"İşid'in esede karşı hiçbir kritik cephede bulunmadığına ve esed rejimini çoğu bölgede es geçerek islami gruplar olan nusra ve ahrar'a saldırdığına, güvenilir kaynaklardan aldığım haberlere dayanarak yemin ederim. Esed rejimine yaptığı istişhadı saldırının beş katını üç ay içinde muvahhid, mücahid müslümanlara karşı yaptığına da yemin ederim. Cevabını bekliyoruz."

önceki sayfada görebilirsin
alttaki 2 haber belki anlamana yeter. boşu boşuna yemin ediyorsun sonrada kıvırıyorsun yok müslümanlara daha çok saldırdığını.
http://www.pressmedya.com/?aType=haber&ArticleID=16209
http://www.incanews.com/haberler/4184/isid-ve-nusradan-esede-buyuk-darbe

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
alttaki 2 haber belki anlamana yeter. boşu boşuna yemin ediyorsun sonrada kıvırıyorsun yok müslümanlara daha çok saldırdığını.
http://www.pressmedya.com/?aType=haber&ArticleID=16209
http://www.incanews.com/haberler/4184/isid-ve-nusradan-esede-buyuk-darbe
haberin tarihine dikkat bu bir, ikincisi isidin rejimden aldigi bir sehir merkezinde bir bolge rakka, haleb ya da deyir ezzor gibi yerlerde birde rastan, maaret al numan ve kusayr gibi yerler varsa anlatta cehaletimizi gider. Ben cevabi vereyim sifira sifir elde var sifir. Kusayr da hizbusseytana karsi verilen savasta da kimlerin yer aldigini kimlerin toprak parcasi kaygisiyla muhaliflerin bolgesinde kadrolasip isgal hazirliklari yaptigini bu ummetin ortak hafizasi unutmayacak.

Elhamdulillah ki ummetin vicdanli alimler ve vasat gruplar ferasetli duruslarini bozmuyor bu hizipcilerin gercek yuzlerini ortaya koyuyor. Taklahaber iftirada sinirlari zorluyor bu arada.. iyice zivanadan ciktilar. isleri gucleri nusra, ahrar ile ilgili iftiralar.israil, abd ve rafiziler gundemde en alt siralarda

I Çevrimdışı

istizkar_42

Üye
İslam-TR Üyesi
Adamlar işlerini iyi biliyorlar vesselam... Hazırladıkları asparagas dökümanlarla işi götürüyorlar... İşin aslı ümmet içinde en cahili ise bizim Türkle çıktı... Ürdün zindanlarından gelen habere balıklama atlayarak... Tüm dünya Müslümanlarının icma ile reddettiğini bizler takım tutma şuuru ile sahiplendik... Daha çok alacak yolumuz var...

J Çevrimdışı

Jam

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Halidvelid sen IŞİD demeden önce iyice bir ağzını yıka şöyle iyice bir gargara felan yap ondan sonra IŞİD de.

Daha tağutları tekfir etmeyenler,parti müptelası olanlar gelmişler burada IŞİD'e saldırıyor.Siz gidin önce Tevhidi öğrenin sonra konuşun.IŞİD hariciymiş ? Harici nedir önce onu bir açıklayın ? Bu harici dediğniz insanlar ne sebeple,neden tekfir yaptı da size göre harici oldu onu da bir yazın.Tekfirlerinde haklılar mı haksızlar mı bir analiz edelim derdim ama sizde analiz yapacak ilmi bir kelam laf edecek akıl olduğunu sanmıyorum.Beynini sadece iftira atmak için,etrafa fitne yaymak için kullanan insanlarda akıl,ilim aranır mı ? Sapacağınz kadar sapmışsınız.Allah ıslah etsin sizleri.

Sizler Şeriat istemiyor muydunuz ? İslam Devleti istemiyor muydunuz ? Şeriatı tatbik edenlere bu kininiz neden ? Hadi o zaman sizin peşinizden gittikleriniz de Şeriatı tatbik etsin.Niye etmiyorlar,edemiyorlar ? Cevlani ne diyor bu konuda ? Soru şu ; sizler ne için Cihad ediyorsunuz ? Etrafı tağut esedden,pkk ve şialardan temizleyip yerine gelecek yeni demokrat tağutlara teslim etmek için mi Cihad ediyorsunuz ? Peşinden koştuklarınız ele geçirdikleri yerde sadece 1 gün sadece "1 gün" Şeriat ile hükmettiler mi acaba ? Onlara ne engel oluyor da Şeriat ile hükmetmiyorlar ? PYD,ÖSÖ,İslami Cephe ve El Nusra.Ve bu birliktelikten çıkacak bir İslam devleti ? Arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim..Size iyi uyukular..

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Halidvelid sen IŞİD demeden önce iyice bir ağzını yıka şöyle iyice bir gargara felan yap ondan sonra IŞİD de.

Daha tağutları tekfir etmeyenler,parti müptelası olanlar gelmişler burada IŞİD'e saldırıyor.Siz gidin önce Tevhidi öğrenin sonra konuşun.IŞİD hariciymiş ? Harici nedir önce onu bir açıklayın ? Bu harici dediğniz insanlar ne sebeple,neden tekfir yaptı da size göre harici oldu onu da bir yazın.Tekfirlerinde haklılar mı haksızlar mı bir analiz edelim derdim ama sizde analiz yapacak ilmi bir kelam laf edecek akıl olduğunu sanmıyorum.Beynini sadece iftira atmak için,etrafa fitne yaymak için kullanan insanlarda akıl,ilim aranır mı ? Sapacağınz kadar sapmışsınız.Allah ıslah etsin sizleri.

Sizler Şeriat istemiyor muydunuz ? İslam Devleti istemiyor muydunuz ? Şeriatı tatbik edenlere bu kininiz neden ? Hadi o zaman sizin peşinizden gittikleriniz de Şeriatı tatbik etsin.Niye etmiyorlar,edemiyorlar ? Cevlani ne diyor bu konuda ? Soru şu ; sizler ne için Cihad ediyorsunuz ? Etrafı tağut esedden,pkk ve şialardan temizleyip yerine gelecek yeni demokrat tağutlara teslim etmek için mi Cihad ediyorsunuz ? Peşinden koştuklarınız ele geçirdikleri yerde sadece 1 gün sadece "1 gün" Şeriat ile hükmettiler mi acaba ? Onlara ne engel oluyor da Şeriat ile hükmetmiyorlar ? PYD,ÖSÖ,İslami Cephe ve El Nusra.Ve bu birliktelikten çıkacak bir İslam devleti ? Arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim..Size iyi uyukular..

JAM burada islam devleti için ölecek insanlar var lakin sen önce bi nickini düzelt sonra kalbini düzelt gel burada konuş. İslam devleti senin gibi köpeklere kalmadı merak etme. Kim burada particilerle iş birliği yapıyor kim ÖSO ile iş birliği yapıyor.?

ulan sizin hocanız alim bellediğiniz adam gecenlerde ahrar tarafından yakalanınca bizi tekfir ediyormuşssun sorusuna yok ben sizi tekfir etmiyorum bilmem neydi takiyyenin biri bin para şeklinde takılıyordu hocanız..!!! İşte böyle adamlarsınız siz. Sizin ciğeriniz beş para etmez.

Dün El kaidenin rantını yiyen sizler şimdi el kaideye kafir diyorsunuz çünki İŞİD rantı var artık o daha moda bir rant yiyin bakalım.

Sonra sınırda fare gibi yakalanınca munafıklıkta sınır tanımıyorsunuz.???

Önce sizin takiyyeci munafık hocanız çıksın MAKDİSİ VE ŞEY USAME KAFİRDİR desin ondan sonra sizin samimiyetinizi görelim..

Sizmi islam devleti kuracaksınız. :)))

Hadi şimdi kulubene git köpek.!!!!

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne oldu ??? hakaretmi ediyorsun şimdi delikanlı olun biraz delikanlı.

J Çevrimdışı

Jam

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sen bana köpek dedin köpek hakaret değil mi dengesiz herif.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

müslüman kanına susamış vampirler

J Çevrimdışı

Jam

Üyeliği İptal Edildi
Banned
@Ebu Yusuf Forumda millete her çeşit hakareti yap saldır insanlara sonrada devamlı yaptığın gibi masum edebiyatı yap ?

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben hakaret etmiyorun gecende bunu açıkladım. Ben verilmesi gereken sıfatı veriyorum. Nasıl kafir münafık gibi sıfatlar veriyorsunuz insanlara bende size şeriatten bir sıfat veriyorum neden zorunuza gidiyor.? Bu şekilde içtihad ettim.

I Çevrimdışı

istizkar_42

Üye
İslam-TR Üyesi
Halidbinvelid kardeş.... Sınırda yakalanınca takiyye yapan hocaefendiyi merak ettim. Cehaletimi bağışla... Kim acaba bu hoca efendi??

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Jam edebiyat yapmıyorum. Şikayet et ozaman beni ben şunu anlamakta güçlük çekiyorum millet birbirine kafir müşrik münafık diyor sen kalkıyorsun bu sıfatlrı takıyorsun delilsiz şeriatsız sorun yok ben hadiste gecen kafzı kullanınca sorunmu oluyor.

Ben bir kez daha tekrar ediyorum Yönetimin içerisinde bile böyle insanlar varsa onlara sesleniyorum.

Ben bu forum Selef Menhecine ve Akidesine tabii olduğu için buradayım. Ondan dolayı burada yazıyorum.

Bu forum yönetim olarak benim tabii olduğum menhecin dışında hareket etmeye başlar veya tasvip etmediğim konular yaparsa konun durumuna göre ya o konudan yada forumdan berii olurum.

Ama ne hikmetse kalbinizde dahi kafir gördüğünüz bu foruma her zaman giriyorsunuz.!!!

Yönetimde benden rahatsızssa giderim. Ben kimsenin borusunu öttürmüyorum Ben SELEF AKİDESİNE tabii bir insanım. Kimsenin borusunu öttürecek kadar da aşşalık birisi değilim.

Beni reelden tanıyanlarda tanır. Allah'a hamd olsun ki bu tagutlardan ve pislik harici zihniyetinden nasıl uzak olduğumu bilen bilir.

ben bu dine hizmet etmeyi bir şeref bir izzet biliyorum ve bunuda yaşıyorum Allah'a hamd olsun. Rabbim ayaklarımı sabit kılsın.

Müslümanların kanlarının oluk oluk aktığı bir dönemde dillerini ve silahlarını müslümanlara çevirenlere iyi davranmamızı bizden bekleyen varsa buyursun söylesin. ya biz gidelim yada onlar gitsin. wesselam....!

J Çevrimdışı

Jam

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ben hakaret etmiyorun gecende bunu açıkladım. Ben verilmesi gereken sıfatı veriyorum. Nasıl kafir münafık gibi sıfatlar veriyorsunuz insanlara bende size şeriatten bir sıfat veriyorum neden zorunuza gidiyor.? Bu şekilde içtihad ettim.

Açıkcası ben üstüme alınmadım.Seni gibi aklı noksan,dengesiz birisinin sözlerini tabiki kaale almıyorum.Yinede sana nasihatim dikkat et her yerde uzun ip kullanma.Boyununa felan dolanır boğulursun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt