Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Şeyh Enver Evlaki : Mûmin Kendi Günahlarını Gizledikçe Allah (Azze ve Celle) Mûminlerin Günahlarını Örtecek

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rasulullah sallallahu aleyhi vesellem hesap günü kendisine amel defteri gösterilen (amel defteri verilen) bir adamdan bahseder. Adamın dizleri titriyor, neler yaptığını biliyor. Hayat kitabının sayfaları üzerinde geçiyor, yaptıklarının bir bir üzerinden geçiyor ve bir çok günahını görüyor. Nihayetinde kitabın sonuna varır ve içinde birçok günahını görür fakat bazı büyük günahlarının amel defterinden çıkarıldığının farkına varır. Allah azze ve celleye sorar. Der ki; Ey Allah’ım, işlediğim bazı günahları burada göremiyorum. Allah azze ve celle ona der ki: Ey kulum, Ben onları dünyada senin için gizledim, ve bugün de senin için bunların üstünü örteceğim. Kimse onlar hakkında bir şey bilmeyecek, bu senle benim aramda. Senin amel defterinde bile görünmeyecekler. Yani bu kitap dışında yapılan bir işlem tam anlamıyla. Ve Allah azze ve celle bunu sana bile göstermeyecek. Mü’min kendi günahlarını gizledikçe Allah azze ve celle de mü’minlerin günahlarını örtecek. Eğer bir günah işlersen, hata yaparsan ve bunu kimse bilmiyorsa, sen de bunun hakkında konuşma, kimseye söyleme. Allah’tan bağışlanma dile, istiğfar et ve hayatına devam et. Samimi bir şekilde Allah’tan bağışlanma dileyip yaptıklarınızdan pişmanlık duyduğunuz sürece Allah tüm günahlarınızı silmeye isteklidir. Bundan daha fazla nasıl bir merhamet bekliyorsunuz?

-Şeyh Enver Evlaki

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim günahlarımızı gizlesin inşaallah yoksa ne yaparız Nasuh tövbe edenlerden eylesin