Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Seyh Makdisinin Yeni Aciklamasi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Y Çevrimdışı

Yasin D.

MUCAHİD TEKFİRCİSİ IŞİD Fitnebazı!
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum,
#المقدسي_يتهم_النصرة_بالتحالف_مع_المرتدين:

Seyh Makdisi yeni açıklamaları var galiba.

Burada ISID Nusra ikiside Müslümandır diyor.
Gruplari degil, onların hatalarını eleştiriyoruz diyor.
ISIDin tekfirciligini, Nusranin Mürted'lerle olan beraberliği vs eoestiriyoruz diyor...

Özelikle son kısmını anlayamadim. Bu açıklaması var mi ahiler?
Duydugumuzu mu söylüyor, yoksa baska bir manası mi var?

I Çevrimdışı

istizkar_42

Üye
İslam-TR Üyesi
Oldukça ses getirecek bir açıklama bence. İki noktada ses getireceğini düşünüyorum. Birincisi Şeyh Ebu Muhammed'in özellikle devlete karşı bu ılımlı yaklaşımı ikincisi ise nusret cephesinin mürtedlerle iş birliği içinde olduğunu bizzat beyan etmesi...

Y Çevrimdışı

Yasin D.

MUCAHİD TEKFİRCİSİ IŞİD Fitnebazı!
İslam-TR Üyesi
Oldukça ses getirecek bir açıklama bence. İki noktada ses getireceğini düşünüyorum. Birincisi Şeyh Ebu Muhammed'in özellikle devlete karşı bu ılımlı yaklaşımı ikincisi ise nusret cephesinin mürtedlerle iş birliği içinde olduğunu bizzat beyan etmesi...
Benim kafami kurcaladigi konu su.
Seyh Makdisi Nusret Cephesi hem Mürtedlerle isbirligi yapiyor diyor (tabi ses kaydi montaj vs degilse), hem ISIDe Müsluman diyor.
Nusret Cephesi ISIDe karsi mi Mürtedlerle isbirligi yapiyor? yoksa baska alanlarda?

Madem Nusret Cephesinin böyle vahim bi hatasi var ise, niye Seyh Makdisi olsun, Seyh ebu ketede olsun Nusreti destekliyor.

Montaj olma ihtimali var mi acaba?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bence yorum yapmadan önce bekleyelim, hem tam tercüme hem orijinal mi degil mi ortaya cikmasi yerinde olur. Ama kardeslerinde dedigi gibi konular tutarsiz olmus.

not: konusulan yorumlar icin diyorum

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Nusra zaten ÖSO ve Islami Cepheye saldirmadi mi son günlerde? Mürtedlerden kasit bunlar mi?

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nusra zaten ÖSO ve Islami Cepheye saldirmadi mi son günlerde? Mürtedlerden kasit bunlar mi?
bildiğim kadarıyla nusra, öso ve suriye devrimciler cephesiyle savaştı bunlardan 100'den fazla kişiyi öldürüp karargahlarına ve silahlarına el koydu.Ayrıca emirlik ilanı sebebiyle islami cepheyle arası açılmış.Lakin islami cepheyle çatışma falan yok.Umarım da olmaz.Yoksa olaylar içinden çıkılmaz bir hale gelir.Kan gövdeyi götürür.

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bildiğim kadarıyla nusra, öso ve suriye devrimciler cephesiyle savaştı bunlardan 100'den fazla kişiyi öldürüp karargahlarına ve silahlarına el koydu.Ayrıca emirlik ilanı sebebiyle islami cepheyle arası açılmış.Lakin islami cepheyle çatışma falan yok.Umarım da olmaz.Yoksa olaylar içinden çıkılmaz bir hale gelir.Kan gövdeyi götürür.
İnşaallah.Fitne resmen alev aldı.Allah mücahidleri fitneden korusun ve ayaklarını sabit kılsın.

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suud ve Katar deniliyor????
Ve bu oluşum ÖSO'dan ayrılanlardan kurulmadı mı?
Bildiğim kadarıyla Allahu Alem Suriye de Ahrar el-Şam ve 10 tane başka İslamcı grubun birleşmesinden oluşdu.
Kimin finanse ettiği veya kimin desteklediği ile ilgili birşey duymadım.En iyisini Allah bilir.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sanki Islami Cephe "Suriye Suriyelilerindir" mantığı güdüyor gibime geldi ...

evet o açıdan elimizde kanıt var hakikaten hafif düzeyde bir milliyetçilik ve vatancılık anlayışına düşmüşler.Ve islami görüşlerle boyamışlar bunu.Nereden biliyorum kendi açıklamalarından biliyorum.

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Tabi zandan uzak durmak lazım ...
Ama akhinin dedigi gibi ip uclari var ... Emirlige karsi olmalari ... oluşum süreci vs ...
Ama bence Islami Cephe kapalı kutu ..
Bazen de ... sanki Nusra ve ISID arasindaki husumeti alevlendiren unsurlardan biri Islami cephe diyorum kendi kendime ...

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sanki Islami Cephe "Suriye Suriyelilerindir" mantığı güdüyor gibime geldi ...

Finansmanları hakkında delilim yoktur.

Fakat dediğin noktada İslami Cephenin Onlarca saçma sapan İslam ile uzaktan yakından alakası bulunmayan gereksiz Miliyetçi Irkçı açıklamaları vardır. Az biraz takip eden bu açıklamaları bulabilir nette.

Sanki değildir kesindir. Kendi açıklamaları vardır bu noktada...

Misak belgesi diye bir açıklamada bulunda İslami Cephe bu yazıyı okuyabilirsiniz...

https://www.islam-tr.org/konu/suriye-islam-cephesi-misak-belgesi-uzerine-yazi.37180/

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
milliyetçilikten nefret ederim.İslam ümmetini parçalayan çok zararlı bir fikir.Bunun zerresini bile kabul etmiyorum.İslami cepheye sempati duymamamın sebeplerinden biridir.Ama herşeye rağmen adil olmak zorundayız kim olursa olsun.Kesin kanıtlarla konuşmalıyız ve bunu alışkanlık haline getirmemiz gerek.Milliyetçilikten parçalar taşıdığına dair islami cephenin kendi açıklamaları bir göstergedir.Ve kanıttır.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu ses kaydının şeyh makdisiye ait olmadığı söyleniyor.Bakıp göreceğiz.

İslami cephenin hakkında bir çok spekülasyon ortaya atılıyor.Ama ben ahrarı çok iyi biliyorum.Ahrar el kaideye biatlı.Bu biatı gizli tutuyor.Çünkü kafirler bu gibi şeylerde yer arıyor.Diğer İslami Cephe grupları hakkında da zanla konuşmamamız gerek bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt