Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şeyhi Nazım'ın durumu ağırlaştı

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
743020120207060752643.jpg

Akciğerlerindeki ödem nedeniyle sağlık sorunları yaşayan 90 yaşındaki Nakşibendi Şeyhi Nazım Kıbrısi'nin durumunun dün gece ağırlaştığı öğrenildi.

Bir süredir nefes darlığı çeken Kıbrısi'nin durumu dün gece ağırlaştı. 90 yaşındaki Kıbrısi, hastaneye gitmeyi reddettiği için evde tedavi görüyor.

KKTC'nin Lefke kasabasındaki dergahında 24 saat gözlem altında tutulan Şeyh Kıbrısi, kalp yetmezliği sorunuyla da karşı karşıya olduğu ancak bilincinin açık olduğu öğrenildi.

Kıbrıs Rum Yönetimi sınırları içinde kalan Baf kasabasında 1922'de doğan Nazım Kıbrısi, Kıbrıs'ın önemli din alimlerinden...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Bunun hayrına verilecek olan helva bile yenmez

RABBİM,azabını arttırsın amin

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Evliyalar azraile : Sen git ben gelmiyom '' Diyebiliyorlarmış...
Bkz. Meşayıhdan Mahmud Efendi

M Çevrimdışı

mhmet87

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sizden birinize ölüm gelip de: «Rabbim, beni yakın bir süreye (ecele) kadar geciktirsen ben de böylece sadaka versem ve salihlerden olsam» demezden önce, size rızık olarak verdiklerimizden infak edin.Oysa Allah, kendi eceli gelmiş bulunan hiçbir kimseyi kesinlikle ertelemez. Allah, yapmakta olduklarınızdan haberdar olandır.(munafikun 10-11)

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şimdi bu heleki ölüm hakkındaki gayb'ı blmek kaç kere azrail a.s. gelmişte yok ben gelmiyorum daha işim var demiş..bunlar bir şakamı acaba...? oysa Kur'an N e diyor.Süleyman a.s. kısasında..
" Süleyman‘ın ölümüne hükmetti*ğimiz zaman, ancak değneğini yiyen kurt onun ölümünü cinlere fark ettirdi. 0 ölü olarak yere düşünce, ortaya çıktı ki, şayet cinler gaybı bilmiş olsalardı alçak düşüren bir azab içinde kalmaz*lardı.”(Sebe/14)"

Üst Ana Sayfa Alt