Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şeytani semboller

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Malum Küreselci denilen kesim,

Ve onlara karşı olan kesim,

Ve bir de "karşı olduğunu söyleyen" bir kesim var.

Küreselcileri piramit, göz ve bu tür araştırılınca öğrenilecek sembolleri "her işe" imza gibi atmalarından anlayabiliyoruz. Yani en ünlüleri piramit, göz ve 666 sayıları ve bunlar dünyaca ünlü. Ben bunları biliyorum da: ünlü ve büyük, konuşmalarını onlar adına hazırlayan danışmanları olan kişiler mi bilmiyor? El hareketleri, duvar dekorları, verilen ödüllere kadar... Hiç mi bir "iyi fikir değil, bunları yapmayın" diyen olmamış...

Açıkça yapılıyor ve sırf açıkça yapıldığı için insanlar inanmıyor. Bu kadar kötü bir şey olsaydı, gizli yaparlardı sanılıyor ama gizli olsaydı, onların izini tozunu sürmek çok zor, hatta imkansıza yakın olurdu. Oysaki Allah bize ne buyurmuştu:

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

"İman edenler Allah yolunda savaşırlar, inanmayanlar ise bâtıl dava uğrunda savaşırlar. Şu halde şeytanın dostlarına karşı savaşın. Şüphe yok ki şeytanın planı (tuzağı) daima zayıftır."

Nisa 76.

Evet, planı/tuzağı/hilesi zayıftır. O yüzden "ben burdayım, görmüyor musunuz, hu huu" diye diye iş görüyor. Ve insanlar, ne gördüklerini birleştirebiliyor, ne de şu ayeti rehber olarak alabiliyorlar. Bu Allah'ın bize rahmeti aslında...

Bu arada, şu son kesim, "gibi" görünenler. Onlar da küreselcilere karşıymış gibi görünüp, komplo teorisyeni saflarını hizada tutma ile görevliler. Bu çok net anlaşılıyor. Verdikleri bilgiler çoğu kez doğru ve biz küreselcilerin hareketlerini ilk onlardan öğreniyoruz. Bu şekilde güven kazanıp, bu safları da bilgiye boğdukları halde, bir şekilde etkili bir hareket oluşumunun önüne geçiyorlar. Aralarda komik ve inanması aptallık eseri olarak sahte üretim komplo teorilerini de, kazandıkları güven sayesinde bizim tarafa çok güzel yutturuyorlar. İnsanlar araştırmadan, "güvenilir(!) kaynaktan" duydukları için hemen alıp yayıyor. Sonuç? Bir zaman sonra haberin uydurma olduğu ortaya çıkıyor ve çevresi ile bu haberi paylaşan ne kadar kişi varsa: karizma ve inanılırlığı yerle bir oluyor.

Ha bu arada, bu kesim de o sembolleri kullanıyor. Hatta 11 unsurlu bir logo tartışmasına denk gelmiştim, bizim taraf diyeyim bu sayı yüzünden "bu logo değişmeli" diye tutturdulardı da, sonunda logo değişti ve ama yine 11 unsurlu idi; şaka gibi )

Açık yani, ve insanlar biraz araştırsa, biraz mantık kullansa ve şu MÜNAFIK kavramının her yerden içimizde olabileceğini akletse, yetecek yani... Ama işte...

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Özetle:

Şeytanın Hilesi açık, gizli değil apaçık, "ben burdayım" diye diye çalışıyor.

Onlara karşıymış gibi görünüp, bizden sanılan ama aslında onlardan olan Munafık bir kesim var. Uyanık şekilde, farkındalık ile takip ederseniz bir yerlerde terslik olduğunu anlayabiliyorsunuz.

Ve gelen haberler... Çoğu doğru. Ama aralara atılan yalanlarla, kalan doğruların da yalan olduğunun sanılmasına sebep oluyorlar.

Tıpkı hakiki mucadele ehlinin benzerlerini üretip, onlara zulüm dolu işler yaptırtıp, hakiki mucadele ehlini ve hak olan hareketlerini batıl gösterdikleri gibi...

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Ve: Çok mu komplo teorisi okumuşum?

Evet, bu da mümkündür...

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve bir de "karşı olduğunu söyleyen" bir kesim var.

Düşünce yapınız ve bakış açınız konusunda gerçekten sizi tebrik ediyorum. Farkında(!) olduğunu düşündüğümüz insanların da birçoğu malesef bu 3.grubun farkında değiller. "Bunlar onların ipliğini pazara çıkarıyor" diyerek o kişilerin her söylediği şeylere inanıyor ve sürekli takip ediyorlar.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Düşünce yapınız ve bakış açınız konusunda gerçekten sizi tebrik ediyorum. Farkında(!) olduğunu düşündüğümüz insanların da birçoğu malesef bu 3.grubun farkında değiller. "Bunlar onların ipliğini pazara çıkarıyor" diyerek o kişilerin her söylediği şeylere inanıyor ve sürekli takip ediyorlar.
Teşekkür ederim kardeşim. Sadece gözlem yetiyor işte aslında...

11 sayısı;

Karizmatik, hitabeti kuvvetli, eğitimli olduğu belli konuşmacılar;

Sürecin, yani "halkın bir mitingte birleşerek tepki koyması" sürecinin yavaşlatılması;

Ortada böyle büyük bir konu varken, lider kadroda görülen kişilerin tartışıp, küsüp, ayrılıp; sonra asıl mevzuyu bırakıp, sonra bizlerin kendimizi "o bana bunu dedi, şunu dedi" narinliğinde bir davanın takipçisi olarak bulmamız...

Yine bu arada grupların önce ikiye, ve daha sonra tekrar kendi içlerinde ikiye, üçe vs bölünmesi sonucu: herbiri "etkisiz eleman" hükmüne gelmiş "mini sevimli karşıt topluluklara" dönüşmemiz...

Bu da "Parçalanıp bölünmeyin" ayetini getirdi şimdi aklıma. Öyle ya, şurada koca bir pasta olsa, elimize alsak tek lokmada yenebilir mi? Ancak, minik minik parçalayınca: bi kolay, bi kolay...

İşte, böyle; bu şekilde...

Üst Ana Sayfa Alt