Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şeytanın Hilesi

K Çevrimdışı

komando133

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
YİRMİSANİYEDE
Şeytan hizmetçi kılığına girmiş ve yirmi sene Cüneyd-i Bağdadî Hazretleri'nin yanına gidip gelmişti. Bir türlü gönlüne vesvese vermeye, ona istediklerini yaptırmaya muvaffak olamamıştı. Birgün:
- Ey Üstad! Yoksa siz benim kim olduğumu biliyor musunuz? dedi.
Hazreti Cüneyd:
- Sen lanetli İblissin. İlk geldiğin andan beri seni tanıyorum, buyurdu.
Şeytan:
- Ey Sultanü'l Muhakkikin! Sizin kadar yüksek dereceye ulaşan başka bir büyük zat tanımıyorum. Yirmi senedir size hiçbir isteğimi yaptırmaya muvaffak olamadım, dedi.
- Defol mel'un! Şimdi de beni kendini beğenme hastalığına düşürerek mahvetmek mi istiyorsun! Yirmi senede yapamadığını yirmi saniyede mi yapacaksın? Yıkıl karşımdan! diye bağırdı.

* * *

İnsanın en zayıf damarı "Sensin!" denilerek, koltuğunun altına girmektir. Nice cahil, günahkar, kendisini alim ve faziletli zannederek bu şekilde İslam'a zarar vermiş, verdirilmiştir. Günümüzün de en teklikeli hastalıklarından da birisi budur.
 
N Çevrimdışı

neden_ilim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
evet...hikayeyi çok beğendm..nasıl başlarsa öyle gider...inşaallah müslüman yaşamış kimseler de son nefeslerinde şeytanın vesveselerine uyup imansız gitmez...lütfen AMİN deyin!!!!!!
 
deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bendenda aaaaaaaamiiiiiiiiiiiiiin. gerçektende sensin, sen buişi biliyorsun. senden başkasını tanımam... gibi söylemler insanların nefislerini nasıl da okşuyor. bu söylemler karşısında çoook dikkatli olmal lazım kardeşeler. başarılarımız bizden değil Allahtandır :güzel
 
Üst Ana Sayfa Alt