Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şeytanın İtirafları

C Çevrimdışı

cano12

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

Açıklama : Muhyiddin-i Arabi (k.s.) hazretlerinin Seceret’ül Kevn isimli kitabında zikredilen bir hadis-i şeriften uyarlanmıştır.
İblis, Allah’ın (c.c.) emriyle alemlerin efendisi Hazreti Muhammed’e (s.a.v.) gider ve insalara kurduğu tuzak ve hileleri anlatır.

ŞİMDİ İNDİR

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Açıklama : Muhyiddin-i Arabi (k.s.) hazretlerinin Seceret’ül Kevn isimli kitabında zikredilen bir hadis-i şeriften uyarlanmıştır.
İblis, Allah’ın (c.c.) emriyle alemlerin efendisi Hazreti Muhammed’e (s.a.v.) gider ve insalara kurduğu tuzak ve hileleri anlatır.

ŞİMDİ İNDİR

Böyle bir hadis Yoktur. uydurmadır. Bilhassa tasavvuf tarlası Türkiyede böyle bir hikaye İbn Arabi adıyla yayılmıştır. Kaynağı yoktur

C Çevrimdışı

cano12

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Araştırmacılar , belgesel yapımcıları kendi kafalarına göre uydurma bir belgesel yapmazlar. Hele islami bir filmse hiç bir zaman kaynak olmadan hareket etmezler.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Araştırmacılar , belgesel yapımcıları kendi kafalarına göre uydurma bir belgesel yapmazlar. Hele islami bir filmse hiç bir zaman kaynak olmadan hareket etmezler.

Burası islami forum. Konular deliller üzere araştırılır. Kimse hatasız değildir. Varsa delil buyur yaz kardeş. Onlar böyle şöyle diyerek bu konu HAK olmuş sayılmaz.

C Çevrimdışı

cano12

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Seceret-ül Kevn’den (Muhîddin-i Arabî) îbni Abbas (R.A.) den naklen Muaz bin Cebel rivayet ediyor
dikkat ettiysen muhiddin arabinin seceret-ül kevn kitabında muaz bin cebel den nakledilmiş ayrıca bu hadisi türkiye gazetesin verdiği peygamberler tarihi (6.cilt) ve islam alimleri kitabındanda bulabilirsin

C Çevrimdışı

cano12

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Tabi buna rağmen illaki bu hadis mevcuttur , doğrudur demiyorum. Ama anlatılanlar okuduğumuz kitaplardan da sıkça rastlıyoruz . Örn: diyor ki iblis . Namazda sağa bak sola bak derim demiş bu belgeselde yani bu tür şeyler anlatılmakta .
bunlar bildiğimiz şeyler aslında . saygılar . . .

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Şimdi bak gördüğüm kadarıyla bu tür paylaşım yapıp nette bir iş yapıyorsun. Ancak bir işi bilmen tüm işleri bilmen anlamına gelmez.

Muhyiddin arabinin kitabı bir buhari müslim gibi hadislerin senedleri gibi sağlam değildir ki çoğu şeyde uydurmadır.

Bilmiyorsan bilmiyorum islami olduğu için ekledim diyebilirsin, yok münazara ediyorsan muaz bin cebel r.a bunu nerede demiş senedi yazman gerek.

Alimlerin kitaplarında var diyorsun hangi alimi hangi kitabında okudun. Hadis bilgin olmadığı kesin varsa buyur hadisin senedini buraya aktar bakalım.

C Çevrimdışı

cano12

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş herkes kendince bildiğini okur. Tüm işleri bildiğimi ida etmedim zaten bilgisayarımdaki islami belgeselleri paylaştım sadece .

Hadis bilgin olmadığı kesin demiş admin kardeş . Binlerce hadis ezberleyen bir insan bile böyle kibir kokan konuşma yapmaz.

Yani herhalde hadisleri çok iyi biliyorsun ki öyle birşey yazdın.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardeş herkes kendince bildiğini okur. Tüm işleri bildiğimi ida etmedim zaten bilgisayarımdaki islami belgeselleri paylaştım sadece .

Hadis bilgin olmadığı kesin demiş admin kardeş . Binlerce hadis ezberleyen bir insan bile böyle kibir kokan konuşma yapmaz.

Yani herhalde hadisleri çok iyi biliyorsun ki öyle birşey yazdın.

Evet bu konuyu iyi bildiğim için yazdım. Sen de birşeyler biliyorsan bunu ispat et. Herkes bildiğini yaşar ancak herkes gelip bu forumda dinde olmayan şeyleri olmuş gibi aktaramaz. Bilmem anladın mı!!!

C Çevrimdışı

cano12

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Uzatmaya gerek yok eğerki konu da yanlış varsa , düşünülüyorsa konu silinir. Sorun biter.

salah-ad-din Çevrimdışı

salah-ad-din

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Uzatmaya gerek yok eğerki konu da yanlış varsa , düşünülüyorsa konu silinir. Sorun biter.

kardeş, konu silinir; bu önemli değil. önemli olan yanlışlarımızdan vazgeçebilmektir. sen kendince faydalı bir iş yapmışsındır ama farkında olmadan yanlış birşeyi de paylaşmış olabilrsin.
bu vesileyle sahih hadissleri arştırmanı tavsiye ederim. bunun için en muteber hadis kitabı olan "kutubu sitte" yi internetten indirip okursan eğer faydssını görürsün inşaallah.
selametle...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Cano12 kardeşim
Bu bahsedilen hikaye hiç bir hadis kitabında ve hiç bir hadis alimi bunu sahiplenmemiştir. Sanırım siz bunun turkiyede meşhur olmasından dolayı biraz şüphede kaldınız. Eğer bunun kaynağını araştırı isen ; ya da bu hadistir diyen bir hoca vs. var ise ehli sunnetin hangi hadis kitabında geçtiğini, senedini,vurudunu ve şerhini istersen sana hiç bir şey getiremediğini göreceksin.
Bizim bu dememiz; hem bir kötülüğe sebeb olmamak hem de sizin olmamanız içindir.
Diğer emekleriniz içinde teşekkür ederim

C Çevrimdışı

cano12

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz Fida yorumun için teşekürler . Beğendim.

Ben belgeselleri , Kur'an-ı Kerim'i insanlar dinlesin izlesin diye paylaştım belki manevi huzurlarına vesile oluruz deyip paylaştım . Siteniz aracılığıyla . Başka bir art niyettim yok .

Allah islam için , Ümmeti Muhammed için hizmet eden herkesten razı olur inş.

Üst Ana Sayfa Alt