Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Sheikh Muhammad Luhaidan - Kaf Suresi (50)

U Çevrimdışı

Umm Abdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kaf suresi [50:12-35]

Türkce Meali:
Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

12- Onlardan önce Nuh kavmi, Ress halkı ve Semud (kavmi) de yalanladı.
13- Ad, Firavun ve Lut’un kardeşleri,
14- Eyke halkı ve Tubba’ kavmi de. Hepsi elçileri yalanladı; böylece Benim tehdidim (onların üzerine) hak oldu.
15- Ya, Biz ilk yaratılışta güçsüz mü düştük? Hayır, onlar ‘karmaşık bir kuşku’ içindedirler.
16- Andolsun, insanı Biz yarattık ve nefsinin ona ne vesveseler vermekte olduğunu biliriz. Biz ona şahdamarından daha yakınız.
17- Onun sağında ve solunda oturan iki yazıcı kaydederlerken
18- O, söz olarak (herhangi bir şey) söylemeyiversin, mutlaka yanında hazır bir gözetleyici vardır.
19- O, ölüm sarhoşluğu, bir gerçek olarak gelip de, (insana) “İşte bu, senin yan çizip-kaçmakta olduğun şeydir” (denildiği zaman da).
20- Sur’a da üfürülmüştür. İşte bu, tehdidin (gerçekleştiği) gündür.
21- (Artık) Her bir nefis, yanında bir sürücü ve bir şahid ile gelmiştir.
22- “Andolsun, sen bundan gaflet içindeydin; işte Biz de senin üzerindeki örtüyü açıp-kaldırdık. Artık bugün görüş-gücün keskindir.”
23- Onun yakını olan (ve yanından ayrılmayan melek) dedi ki: “İşte bu, yanımda hazır durumda olan şey.”
24- Siz ikiniz (ey melekler), her inatçı nankörü atın cehennemin içine,
25- Hayra engel olan, saldırgan şüpheciyi,
26- Ki o, Allah’la beraber başka bir İlah edinmişti. Artık ikiniz, onu en şiddetli olan azabın içine atın.
27- Onun yakın-dostu (saptırıcı) dedi ki: “Rabbimiz, ben onu kışkırtıp-azdırdım. Ancak kendisi (haktan) uzak bir sapıklık içindeydi.”
28- (Allah buyurur: “Benim Huzurumda çekişip-durmayın. Ben size daha önce ‘kesin bir uyarı’ göndermiştim.”
29- “Huzurumda söz değişikliğe uğratılmaz ve Ben kullara zulmedici değilim.”
30- O gün cehenneme diyeceğiz: “Doldun mu?” O da: “Daha fazlası var mı?” diyecek.
31- Cennet de, muttakiler için, uzakta değildir, (o gün) yakınlaştırılmıştır.
32- Bu, size vadolunandır; (gönülden Allah’a) yönelip-dönen (İslam’ın hükümlerini) koruyan,
33- Görmediği halde Rahman’a karşı ‘içi titreyerek korku duyan’ ve ‘içten Allah’a yönelmiş’ bir kalp ile gelen içindir.
34- “Ona ‘esenlik ve barış (selam)la’ girin. Bu, ebedilik günüdür.”
35- Orda diledikleri herşey onlarındır; Katımız’da daha fazlası da var.

Anlaşılsın Diye türkce mealini ekledim buraya ki ingilizce anlamayanlar hem okur ve dinler insha'Allaah..
Mutlaka sonuna kadar izleyin cok duygusal bir okuma masha'Allaah

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Baştaki kuran tilaveti ''MUHAMMEDUN RASULULLAH'' şeyh (rahimehullah) a ait değilmi?

Üst Ana Sayfa Alt