Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Sırf Cennete Gitmek İçin İbadet Yapmak Günah mıdır?

R Çevrimdışı

rodibas11

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sırf cennete gitmek için ibadet yapmak günah mıdır?

Sorumu açıklamak gerekirse ben 15 yaşındayım cennette yapabileceğim şeyleri düşünerek namaz kılıyorum cennete gitmek ve orda kendime ait bir yerim ve fantastik bir dünya hayaliyle namaz kılıyorum bu günah mıdır acaba?

Bir yanlışım olduysa affola

Abu_ibrahim Çevrimdışı

Abu_ibrahim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
بسم الله الرحمن الرحيم

cenneti arzu etmeyi Allah ve rasulü emretmişlerdir. cennet arzusuyla ibadet yanlış olsa idi Allah teala kullarını cennet vaadiyle teşvik etmezdi.

R Çevrimdışı

rodibas11

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sıktım ama bir soru sormak daha istiyorum
Cennette hiç kötü duygumuz olmayacak mı yani kötü duygularımız alınıcak mı başkasına karşı olmasada kendi dünyanı yapsan orda bir kişi olsan orda normal duyguların olmaz mı?

Abu_ibrahim Çevrimdışı

Abu_ibrahim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sıktım ama bir soru sormak daha istiyorum
Cennette hiç kötü duygumuz olmayacak mı yani kötü duygularımız alınıcak mı başkasına karşı olmasada kendi dünyanı yapsan orda bir kişi olsan orda normal duyguların olmaz mı?
بسم الله الرحمن الرحيم

estağfirullah lütfen sorularınızdan dolayı rahatsız ettiğinizi düşünmeyin.
cennette kötü hisler olmayacaktır. çünkü bu hisler imtihan yurdu olan dünyada kulun imtihanı için iptila edilmiş kötülüğü emredici nefsin duygularıdır. cennete gidecek olan ise temiz ruhlardır.
Allah bize de size de cennete götürecek amelleri nasip etsin, cehenneme sebep olacak unsurlardan uzaklaştırsın.

Üst Ana Sayfa Alt