Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Site Hakkindaki Bu Zamana Kadar Edindiğim Izlenim

matematikçi Çevrimdışı

matematikçi

Üye
İslam-TR Üyesi
S.A İnsanları belli kalıba sokmaya çalışan bunu yaparkende kuran ve sunnetten delıl getıren ama bu kalıba uygun delilleri getiren bir site.olması gereken bütün deliller anlatılır uyan istediğine uyar olması daha eftal olandır. çünkü bazen kendi yaptıgı şey dogru oldugu halde bu sıteden edındıgı ızllenimle islami ibadetı degıstırenler oluyor.buna engel olmak için konu bütünlüğü ele alınıp kalıba uygunlar degılde kuran ve sunnete uygunlar bütütnyle anlatılmalı.(burda alımlerın cumhuru bu böyle olcak dedıgı konuları istısna tutuyorum)

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Iyide kardes karsi ciktigin konularda sende Kuran ve Sunneten delil koyarak karsi fikrini sun senin elinden tutanmi olduki

I Çevrimdışı

islam63

Üyeliği İptal Edildi
Banned
S.A İnsanları belli kalıba sokmaya çalışan bunu yaparkende kuran ve sunnetten delıl getıren ama bu kalıba uygun delilleri getiren bir site.

farklı fikirlere tahammülü olmayan bir site anladığım kadarı ile.kendi fikirleriniz varsa,tabiki farklı fikirlerde olacak.aşırı dinsizler var iken aşırı tekfircileri sınırlamak ne kadar doğru.önce mücadele tağutla olmalı,amaç tagutu anlatmak olmalı.bir tartışmadır alıp başını gidiyor.amaç kendi fikirlerini insanlara yansıtmak değil.Kuran ve Sünneti insanlara yansıtmaktır..elbette farklı görüşler aşırılıklar ifrat tefiritte olanlar olacaktır.bunlarla tartışmak kavgamsı bir hava oluşturmak manasız..üye iptal ile kalpler tatmin oluyor anlaşılan.

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yaklasik bir yildir bu sitedeyim elbetteki yonetimi ve sitenin gidisatini yuzde yuz tanidim bildim demek icin bu bir yil sure aslinda cok az...dikkatimi ceken insanlara kendi fikirlerini israrla kabul ettiren bi site degil,tam aksi amaclari israrla Kurani Kerimdeki Ayetleri ve sunneti seniyyenin sahih Hadisi Serifleri ile insanlara bilgi vermek aydinlatmak oldugudur..niceleri geldi gitti silahsorunden cihad erinden sadatindan aliminden nurcusundan tasavvufcusundan bilmem necisinden ... ne zaman ki fikrini ayeti kerime ile ispatla hadis isiginda bizlere anlat belki bilmiyoruzdur bizde ogrenelim denildimi ;(genelde) nefsani bir zitlasma israrci manasiz bir tutum,ayetten hadisten bi haber bir tavir sergilendi ve israrla munakasa ... link verirsin olmaz (okunmaz) ayet dersin tinmaz hadis dersin duymaz ... ne yapsin bu yonetim nefsinin kolesi olmus israrla gerceklerden yoksun olan fikirlerini savunan uyeyi bas tacimi etsin siz biliyormusunuzki gunde bu siteye kac kisi ilimden faydalanmak icin giriyor??niye comak sokuyorsunuz birakinda muminler aydinlansin illaki Kuran illaki Sunnet! Sukuneti ve ilme saygi adina uye iptal! o kadar! ve ayrica iptal edilenlere yilmadan ozelden anlatiliyor aydinlandiriliyor perdenin arkasinda olanlari unutmayalim gormediklerimiz yoktur olmamistir manasina gelmez uye iptali zorunuza gidiyor ama burda ozelden hakaret eden bu ahlaksiz edep yoksunu uyelerin ettigi kufurler nedense kimsenin zoruna gitmiyor?

I Çevrimdışı

islam63

Üyeliği İptal Edildi
Banned
benim gördüğüm kadarı ile sözde aşırı tekfirciler üye iptal ediliyor.zaten ahlaksız küfürlerde bulunan üyelerin üye iptali kimin zoruna gidebilir.ayrıca SÖZDE AŞIRI TEKFİRCİLERİNDE üye iptali kimsenin zoruna gitmiyor.bu sitesiz hayat olmaz diye mesele yok.çünkü çok iyi biliyorumki arkadaşla beraber yasaklı üye olacağız.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu sitesiz hayat olmaz diye mesele yok.

kimseye git diyen yok kardeş dediğimiz gibi biz islamın özünden zerre kadar taviz vermeden burayı kontrol altında tutmaya gayret ediyoruz

gayret bizden başarı Allah'dan

Rabbımdan o hata yapan tekfircileri bir an evvel islah etmesini diliyorum

I Çevrimdışı

islam63

Üyeliği İptal Edildi
Banned
her ne ise anlatmak istediğim tekfir hastalığı aşırı tekfirci sözlerini lügatınızdan çıkarın.tekfir imanın kaidesidir.yanlış varsa o yanlıştır,haramdır küfürdür her ne ise.katı olmak gerek.tavırsızlık var.kontrolsuzluk.anlatmak istediğim bu.Rabbim bizleri hayra ulaştırsın

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
her ne ise anlatmak istediğim tekfir hastalığı aşırı tekfirci sözlerini lügatınızdan çıkarın.tekfir imanın kaidesidir.yanlış varsa o yanlıştır,haramdır küdürdür her ne ise.katı olmak gerek.tavırsızlık var.kontrolsuzluk.anlatmak istediğim bu.Rabbim bizleri hayra ulaştırsın

sen nezamandır burayı takıp edıyorsun 3-5 gunluk tesbıtle gelıp tekfır hasatalığı deme dıyorsun adam hasta önune gelenı tekfır edıyor bu nedır hastalık değildirde nedır

sana tavsıye bekle sabret yazılanları oku bak kapatılan konularda tekfırcılerle kardeşlerın karşılıklı yazışmalarına bak nekadar sabredıldıgını goreceksın

matematikçi Çevrimdışı

matematikçi

Üye
İslam-TR Üyesi
BEN DEMIYORUM Kİ KİŞİLER YANLIŞ VE EKSİK BILGI VERIYOR.DIYORUM Kİ SADECE BELLİ HİZİP YARATMAK GİBİ TELKİN EDİCİ BİLGİLER VERIYOR.BU EKSİK DIYORUM.BUNDA NE VAR SANKİ.SENCE DOGRU DEGIL Mİ?..TEKFİR MESELESİ İÇİNDE HERKESİN HAKLI DELİLİ VAR EDENINDE ETMEYENINDE AMA BENCEDE ANLATMAK VE ANLATIMDA GUZEL BİR ÜSLÜP KULLANMAK LAZIM ÖNCELIKLE YÜZ ÇEVIRIRSE AMENNA

T Çevrimdışı

Tevhid-Dini

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
farklı fikirlere tahammülü olmayan bir site anladığım kadarı ile.kendi fikirleriniz varsa,tabiki farklı fikirlerde olacak.aşırı dinsizler var iken aşırı tekfircileri sınırlamak ne kadar doğru.önce mücadele tağutla olmalı,amaç tagutu anlatmak olmalı.bir tartışmadır alıp başını gidiyor.amaç kendi fikirlerini insanlara yansıtmak değil.Kuran ve Sünneti insanlara yansıtmaktır..elbette farklı görüşler aşırılıklar ifrat tefiritte olanlar olacaktır.bunlarla tartışmak kavgamsı bir hava oluşturmak manasız..üye iptal ile kalpler tatmin oluyor anlaşılan.

SubhanAllah!

bu sitede bu 4. nikim herhalde, dikkat edin bu nick adı altında tek bir yorumum yoktur. Sadece bir resim paylaşmışlığım vardır hepsi bu.
Bunun dışında bir kardeşin sözlerinden dolayı " Kardeşine Dua Et" butonuna bastığımdan 2 gün yasaklandım. SubhanAllah!
Bu neyi gösteriyor? Söylenecek çok söz var lakin kime...?

yukarıdaki sözlere;" amaç kendi fikirlerini insanlara yansıtmak değil. Kuran ve Sünneti insanlara yansıtmaktır" kesinlikle katılıyorum.

Sadece kardeşine dua et butonuna bastığımdan dolayı beni yasaklayan her kimse lütfen mantıklı bir izah getirsin bizde anlayalım. Bu kadar enaniyet bu kadar tahammülsüzlük olur mu?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Dua ettiğin Kardeşin dediğin adamlar, sitedeki adminlerle beraber ummeti de tekfir eden Sapıklardır.
Beni tekfir edene dua edersen seni de tamamen banlamadığım için mi utanmadan konuşuyorsun?

Bizler DEYYUS değiliz! Hem bizi tekfir edin hem sizi besleyelim.
Aşırı tekfir hastalığına yakalanmış sapıklara sitede yer yoktur. Bakalım kim yorulacak

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yaaa
burası sağlık bölümü

biri silsin veya taşısın konuyu

K@lemşöR Çevrimdışı

K@lemşöR

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İnsanların genel olarak 'tutarsızlık' sorunu var. Başkalarının kendisini 'tekfir' ettiğinden yakınan nice kimseler; başkalarını 'gelişi güzel' tekfir etmekten çekinmiyor. Bunu da 'hak' adına yaptığını söyleyebiliyor.
Bazıları bazılarını, bazı davranışlarından dolayı kınarken; bazı davranışlara kendisi müptela olabiliyor.
Kısacası 'tutarsızlık' gerçekten büyük bir proplem.
'Tutarsız' doğru bir insan; 'tutarlı' yanlış bir insandan daha güzel bir imaj verMiyor.
Özellikle davetçilerin ya da davetçi geçinenlerin, hal ve haretlerine azami itina göstermeleri gerekir kanaatimce.
Sen kimden bahsediyorsun, sen kimi kastediyorsun diye soranlara?
Ben kimseden bahsetmiyorum. Ben sadece nasihat ediyorum, diye cevab verebilirim.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
İnsanların genel olarak 'tutarsızlık' sorunu var. Başkalarının kendisini 'tekfir' ettiğinden yakınan nice kimseler; başkalarını 'gelişi güzel' tekfir etmekten çekinmiyor. Bunu da 'hak' adına yaptığını söyleyebiliyor.
Bazıları bazılarını, bazı davranışlarından dolayı kınarken; bazı davranışlara kendisi müptela olabiliyor.
Kısacası 'tutarsızlık' gerçekten büyük bir proplem.
'Tutarsız' doğru bir insan; 'tutarlı' yanlış bir insandan daha güzel bir imaj verMiyor.
Özellikle davetçilerin ya da davetçi geçinenlerin, hal ve haretlerine azami itina göstermeleri gerekir kanaatimce.
Sen kimden bahsediyorsun, sen kimi kastediyorsun diye soranlara?
Ben kimseden bahsetmiyorum. Ben sadece nasihat ediyorum, diye cevab verebilirim.

Vasat olamayacak mıyız? Vasat olmaya davet eden, sapıklara, muşriklere göz yummaya mı davet ediyor?
Kur'an ve sunnete göre tekfir yapılmalı, Kur'an ve sunnete uymayan sapıkları ise durumuna göre çeşitli isimlerle nitelendirmeli , gerekirse tekfire kadar varabilmelidir.
Fakat muvahhid muslumanlara bile varan tekfirde aşırılığa düşen sapkınlıktan sakınılması gerekmektedir.
Her durumun aşırılığı olduğu gibi tekfirinde aşırılığı olabilmektedir. Bu zaten bilinen bir durumdur. Tekfirin aşırılığı var diye bunlara vasat olmayı nasihat edenlere; Şirke, küfre sapıklığa dalmış gidenlere de tekfir etmeyin diye sözüm ona nasiha bulunma sapıklığı gösterilmemelidir! Musluman vasat olmak zorundadır!

K@lemşöR Çevrimdışı

K@lemşöR

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Benim islam anlayışım ya da islamdan öğrendiğim islam anlayışım; bana 'itidalli' olmayı ve 'acele' etmemeyi öğretti.
Elbette 'vasat', elbette 'dengeli', elbette' itidalli' olacağız. Fakat bu menhecin sahibi, yergilere kendisini hedef göstermiyor, eleştirelere kendisini açık tutmuyor, müslüman kardeşlerinin sıkıntısını paylaşmıyor, lugavi ilimlerde derinleşmiyor fakat 'lafızları' esas alarak hüküm veriyor, işlerinde acele ediyor, nefsini dizginlemiyor, başkalarının hatalarını görürken kendisinin hatalarını unutuyorsa ya da şeytan ona unutturuyosa böyle bir müslüman; itidalden, vasattan, orta metoddan, dengeden söz etmesin.
Etmesin çünki onun sözü kuru bir laftan ibaret kalmış olur.
Etmesin çünki başkalarını kınadığı hatalara kendisi müptela olmuş olur.
Etmesin çünki davete leke getirmiş olur.

Bizler davetçiysek ya da davetçi olduğumuzu iddia ediyorsak, hal ve hareketlerimize dikkat edelim. Edelim çünki davetçi basit bir aracıdan ibarettir.
Eğer davetçi pozisyonunu unutuyor kendisini davetle eş seviye de görüyorsa o kendi nefsini put edinmekten başka birşey yapmış değildir.
Benim sözlerim forumdan birisine değil; kendime ve tüm davetçi olduğunu iddia eden kardeşlerimedir.

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bu artistler ne diye her role bende oynamak istiyorum diye zıplarlar anlamıyorum

Üst Ana Sayfa Alt