Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Anket Sizce En Çok Hangi Dili Öğrenmek Işe Yarar?

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
sizce dünyada en çok şu sıralar hangi dil işimize yarar . hangisini öğrenmemiz lazım. sebebleri ile yazarsanız

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yasadigimiz su zamandaki sorunlarimiz dertlerimiz meselelerimiz velhasilikelam herturlu problemlerimizi masaya yatirdigimiz zaman bizlerin yani muslumanlarin bie seyleri tam anlayamadigi yada yarimyamalak anladigi ibadet ederken cogu zaman anlamadan sadece ezbere giden ne soyledigini sorsan hayirrr diyebilecek kadar suursuz bir toplumun ilk once ogrenmesi gereken dil arapcadir okuma ve anlama arapcasi ibadet olayini yapamiyorsakki malesef durum ortada boyle bir durumda ALLAH celle celaluhu suuru olmayan ,ne soyledigini bilmeden soyleyen,bunu ornek vereyim (rahmetli timurtas hocamizin dedigi gibi hac kafilesinde iken arabistan snirinda gumruk memuru ile konusurken arab gorevli cumlesini her bitirdigi zaman bizimkiler amin diyorlarmis :) ) topluma nasil yardim edebilirki ?bu konulari asabilen muminlerin dil olarak kendini hristiyanlara,dinsizlere,kafirlere iyi ifade edebbilme acisindan ingilizce olmali diye dusunuyorum sahsi kanaatim bu her kisinin gorusleri farkli olabilir....

tawh1d Çevrimdışı

tawh1d

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Arapca; ilmi taze kaynaktan ögrenmek ve ibadetlerde bilincli ve suurlu olmak icin.
Ingilizce; Insanlari Tevhide ve Islama Davet etmek icin.

Bunun yaninda yine Davet ve Düsmani daha iyi tanima amaciyla Cince, Japonca, Ibranice, Farsca, Almanca, Rusca, Ispanyolca ve Fransizca ögrenmektede fayda vardir.

A Çevrimdışı

Al Muwahhida

Üye
İslam-TR Üyesi

Bütün İğrenç Eylemlerine Karşılık, Tek Bir "ÖZÜR" ile Bütün Dünya İnsan(sı)larıyla Anlaşabilen;

İSRAİL DİLİ (!)

P Çevrimdışı

PhiloSophiaLoren

Guest
:)) Senin söylediğin Habibullah kardeş yarı türkçeleştirilmiş arapça. Verdiğin örnek tarzda ben de pek çok şey duydum güldüm:) Yİne de tam anlamıyla vakıf olunamıyor Arapçaya.

Arapça ve İngilizce diyorum bende. Başka alternatifimiz mi var ingilizce konusunda. 3. sınftan itibaren okul müfredatlarında yerini almış.

Osmanlıca ve farsça da ilgi duyduğum diller ama popüler değil:)

S Çevrimdışı

seekerofthelight

Üyeliği İptal Edildi
Banned
yurtdısında yasamayı dusunuyorsanz ıngılızce sart. ama aksi halde bu ülkede kalıp ıngılızce ogrenmek istemezdim rusça ve arapçaya yonelırdım. işin içinde kariyer endişesi varsa çok işe yarardı

yağmur@hicret Çevrimdışı

yağmur@hicret

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
1. arapça tabikii kur'an meali açısından gerekli. konuşmak için türkiye ortamında zor.... ingilizce genelde lazım olyor ..farsça yı sadece ilgi duyduğum için öğrenmek isterdim selametle...

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
iş başvurusu yaptığım her yer, ingilizce soruyor. ingilizcem de fena sayılmaz, Sırpça , biraz da İtalyanca biliyorum,

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

cnkr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İngilizce öğrenek için Türkiye'de çaba sarfetmeniz gerekir, imkanlarınız da olmalı. Bir de English Dog diye bir teorem var.

İngiliz köpeği diyelim, Ruslar ve Türkler bu grupta, duyar anlarsınız ama cevap veremezsiniz köpekte böyledir duyar dinler dediğinizi yapar ama cevap veremez. Memlekette 12 yıl ingilizce eğitim veriliyor doğru düzgün konuşabilen yok. Bu bir tesadüf olamaz...

Ben de çeviri yapıyorum ama her konuda değil, dil zordur yani Türkçe metal işleme, CNC ve plazma kesim hakkında birşey bilmiyorum İngilizcesini de anlamam, çeviri de yapamamam normal ama bizim memlekette CV'de herkes ingilizden çok atasözü bilir.

E Çevrimdışı

ebu zeyd el-turki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Arapça. Şuurlu ibadet için hacca gittiğimizde kabenin imamı hutbede dua ederken birden yanımdaki adam duayı yarıda bıraktı ve çok sinirlendi. Daha sonra o adama neden sinirlendini. Sordumuzda. Adam kabedeki imamın kurala dua ettini söyledi ve o yuzden çok sinirlendiğini ve kralı cok yücelttiği için gitti ni anlatti ben o zaman çok uzulmustum arapça bilmediğim icin

ehli yemin Çevrimdışı

ehli yemin

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bence arapca cunku butun musluman kardeslerimiz dunyanin neresinde olsalarda bu dili ogrenmeye calisyrlar ve en onemlisi kur an dili yani benim fikrim bu bunun yaninda ingilizcede olabilir (somurgeci bir irk oldugundan ve somururken dillerinide milletler uzerinde miras biraktiklarindan bu dil her yerde konusulur)

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Arapça ve İngilizce.

Üst Ana Sayfa Alt