Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Somali'de Abd Insansız Uçağı Düştü.

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Son haftalarda yaşanan kıtlıkla dünya gündemine bir anda oturan Somali'de çatışmalar sürüyor.

Yaşanan kıtlık felaketiyle beraber ülkenin büyük bölümünü elinde bulunduran Genç Mücahidler Hareketi'ne karşı savaşan Şeyh Şerif yönetimine ABD ve Avrupa'nın desteği artıyor.

Başkent Mogadişu'da ABD güçlerine ait bir insansız uçağın düştüğü bildirildi. İnsansız uçağın bir evin bahçesine bilinmeyen bir nedenle düştüğü ve enkazın kısa sürede bölgede ABD'nin İslamcılara karşı desteklediği Afrika Birliği işgal güçleri tarafından alınıp askeri bir kampa gönderildiği bildirildi. Uçağı İslamcı Şebab hareketinin düşürdüğü iddia ediliyor.

Somali'de yaşanan kıtlık krizi sonrasında kriz öncesi yeterli meşruiyete sahip olmayan Şeyh Şerif hükumetine tüm dünyadan ciddi oranda askeri ve ekonomik yardım yapıldığı gözleniyor.

Şeyh Şerif ülkedeki İslamcı militanları temizleyeceklerini açıkladı.

Geçen hafta Uganda'yı ziyaret eden Hükumet yetkilileri Uganda'dan Şebaba'a karşı savaşmak için daha fazla askeri yardım yapmasını talep etmişlerdi.

Uzun yıllar boyunca Şebab'a destek verdiği iddia edilen Eritre'de geçtiğimiz hafta ülkedek İslamcı isyanı bastırmaya yardım edeceğini resmen açıkladı.

pressmedya