Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Son Dakika Haberleri

Angaralı Çevrimdışı

Angaralı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Büyüme rakamları açıklandı

Türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 4,4 büyüdü...

Hasbinallah. Bu nası yalan dolan. Kim büyümüş. Nerde büyümüş. Ben Mozambikte mi yaşıyorum. Millet kepenk kapatıyor.

Bizim cemaatin rakamıydı bu demeyi unutmuş olabilirler...

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Büyüme rakamları açıklandı

Türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 4,4 büyüdü...

Hasbinallah. Bu nası yalan dolan. Kim büyümüş. Nerde büyümüş. Ben Mozambikte mi yaşıyorum. Millet kepenk kapatıyor.

eski bir akp li olarak söylüyorum chp ye mhp ye benzemeyin nasıl dini meselede konuşurken delile dayanıyoruz ekonomik meselede konuşurken de delile dayanalım subjektif açıklamalardan kaçınalım.akp lilerle ekonomi üzerinden tartışmayın ve ispatlayamayacağınız şeyleri ortaya atmayın bizim bakkal kapandı aşağıdaki arsanın fiyatı düştü gibi istatistiki değeri olmayan yorumlar akplileri etkilemez.Akp lilerle tartışmaları dünyalık üzerinden yapmayın çünkü bizim davamız dünyalık değil eğer başarı ekonomik büyüme ise komunist çin akp den daha başarılı sen komunist çine oy verir misin diye sorun?hayır dediklerin de itikadın ekonomik başarıdan önemli olduğunu onlara ispatlamış olursunuz ve konuyu itikada getirirsiniz.akp kapitalist sistemin içinde cari açığa çözüm bulamaması dışında bütçe ve büyüme rakamlarında iyidir.ama sonuçta sistem kapitalist ve faiz sistemidir.bizler günlük rakamlarla gelişmelerle değil sistemin kendisini tartışmalıyız.eğer istatistiki rakamlar büyümüş diyorsa o büyümüştür.kimine fazla yararı olmuştur kimine az ki bu da her büyümede beklenen bir gelişmedir.çin %10 büyürken bile batan şirketler bulabilirsiniz.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
eski bir akp li olarak söylüyorum chp ye mhp ye benzemeyin nasıl dini meselede konuşurken delile dayanıyoruz ekonomik meselede konuşurken de delile dayanalım subjektif açıklamalardan kaçınalım.akp lilerle ekonomi üzerinden tartışmayın ve ispatlayamayacağınız şeyleri ortaya atmayın bizim bakkal kapandı aşağıdaki arsanın fiyatı düştü gibi istatistiki değeri olmayan yorumlar akplileri etkilemez.Akp lilerle tartışmaları dünyalık üzerinden yapmayın çünkü bizim davamız dünyalık değil eğer başarı ekonomik büyüme ise komunist çin akp den daha başarılı sen komunist çine oy verir misin diye sorun?hayır dediklerin de itikadın ekonomik başarıdan önemli olduğunu onlara ispatlamış olursunuz ve konuyu itikada getirirsiniz.akp kapitalist sistemin içinde cari açığa çözüm bulamaması dışında bütçe ve büyüme rakamlarında iyidir.ama sonuçta sistem kapitalist ve faiz sistemidir.bizler günlük rakamlarla gelişmelerle değil sistemin kendisini tartışmalıyız.eğer istatistiki rakamlar büyümüş diyorsa o büyümüştür.kimine fazla yararı olmuştur kimine az ki bu da her büyümede beklenen bir gelişmedir.çin %10 büyürken bile batan şirketler bulabilirsiniz.

Düşüncenize katılmıyorum. ama konuyu da uzatmak istemiyorum.
Ben ve etrafımdakiler bu rakama dahil değiliz.
Ve yaşadıklarımdan dolayı da biliyorum ki; ekonomi bir parti tarafından gaspedilmiştir. Bu açık ve net.
Buna tevekkül ederek bu soygun yapanlara laf etmeden boynumu bükerek yaşadım. Onlara gidip de bana da verin diye de hareket etmedim.
Ben rızkımı ALLAH tan umuyorum. Ama dinimi alet edip soygun yapana da merhamet edemem.

Ekonomi hakkında da 15 yıllık ekonomi piyasası bilgim var. ve hiç de sizin söyledikleriniz gibi değil durum.
Forumun konusu değil. O nedenle ekonomiye girmiyorum.

Global ekonomi ile ilgili 10 yıldır çeşitli öngörülerde bulundum ama herhangi bir yerde yayınlatmadım.
Öngörülerim ve gözlemlerimin isabeti konusunda kendi kendime geçer not verdim.
Merak etmeyin ekonomiyi tahlil edecek kadar da bilgim var elhamdülillah

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
BSbXKH7CQAE8ePW.jpg

BSbXKH7CQAE8ePW.jpg

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bunlar parti propagandasına girer.
Ve sanal görüntülerdir

adam senin karşına bunla gelirse ne yapacaksın.ben akrabalarımla tartışırken konuyu hep bunlara getirirler ki emin ol akplilerin çoğu bu rakamları bile bilmez öğrendikleri iki üç dünyalık şeylerden bahsederler eğer buraya girersen işin içinden çıkamazsın onlara benzersin.Aslında kusura bakma ama sende bir refah kafası görüyorum çünkü müslüman olarak iktidarı ekonomik konularla soğan fasulye fiyatları ile eleştirme çabasındasın.

ben akplilere bütün bunları sayıyorum bilmedikleri birçok olumlu rakamı sıralıyorum ve sonunda diyorum ki buna rağmen ben akp ye oy vermiyorum.işte o an akp li de mavi ekran çıkıyor şaşırıyor kalıyor çünkü artık konuşulacak tek konu itikad ve din oluyor

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
adam senin karşına bunla gelirse ne yapacaksın.ben akrabalarımla tartışırken konuyu hep bunlara getirirler ki emin ol akplilerin çoğu bu rakamları bile bilmez öğrendikleri iki üç dünyalık şeylerden bahsederler eğer buraya girersen işin içinden çıkamazsın onlara benzersin.Aslında kusura bakma ama sende bir refah kafası görüyorum çünkü müslüman olarak iktidarı ekonomik konularla soğan fasulye fiyatları ile eleştirme çabasındasın.

Ahki. Global ekonomi, din, siyaset, tarih . Bunlaı birleştirerek yüzyıllar öncesinden bugüne getirebilirim konuyu.
Erken zanda bulunuyorsun.
Ama madem biraz bilgi vermem gerekiyor.
Ana başlık vereyim bikaç tane.

11 Eylül 2001 , emperyalizmin kalesi , ve sisteminin darmadağın olması,
Arap sermayesi ve müslüman coğrafyaların sermayelerini geri çekmeleri,
RTE nin halife olarak islam coğrafyasının başına getirilmesi ( ki bu aynı zamanda hilafete yönelen islamın önünü kesme operasyonudur)
....

uzun .
bunu uzunca bir makaleye dönüştürme niyetim var inşallah.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ayrıca siyasetin hiçbir yerinde bulunmadım., Hiçbir siyasi de beni temsil etmedi. hiçbirini de onaylamıyorum. Yanılıyorsun

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

ben akplilere bütün bunları sayıyorum bilmedikleri birçok olumlu rakamı sıralıyorum ve sonunda diyorum ki buna rağmen ben akp ye oy vermiyorum.işte o an akp li de mavi ekran çıkıyor şaşırıyor kalıyor çünkü artık konuşulacak tek konu itikad ve din oluyor

Ben öyle başlayanlara şunu hatırlatıyorum.

Yahudi ve hritiyanları dost edinmeyin.
Önce dinlerini uygulayan bir adam olmadığını bilmeleri gerekir.

Ekonomide de şunu soruyorum.
Tarım ilerledi mi geriledi mi?
Türkiye Cumhuriyet tarihinin en çok yolunu neden yaptı ? yollarımızı iyileştirmek için mi?
Oysaki ben Ankarada 3 yıl üstüste Ankara istanbul yolunun kilometrelercesinin tekrar tekrar sökülüp yeniden asfaltlandığını biliyorum.
Son 4-5 yılda işim gereği yaklaşık 200 bin km şehirlerarası seyahatim oldu. Türkiyenin birçok şehrine gidip geldim. Duble yollara dökülen asfaltın ve o yollar yapılırken harcanan mazotun hesabını hayal bile edemiyorum.
Amaç hizmet mi? Yoksa geldiğinde 35 - 50 Dolarlarda olan petrol fiyatları 180 dolarlara çıkmasına rağmen (şu an 110 dolarlarda) bu azim neden.80 küsür yıllık tüketilen asfalttan daha fazlasını bu iktidarın döktüğünü kendisi söylüyor ben değil.
Özelleştirmeler mi savunulacak . O zaman TOKİ neden var. Neden inşaat sektörünü tekeline alıyorsun. Çünki Mortgate TC ye bu yolla girdi.
Evet çok güzel parklar bahçeler, yollar yaptı yaptı. Ama petrol yasasını biliyormusun? Maden yasasını?
10 yıl önce buğday ithal ediyormuyduk? ya et? daha ne bileyim binlercesi işte
Yapılan hizmet diye yüzümüze vurulan makyajdan başka bişey değil. Süsleme püsleme. Üretim bitti, esnaf bitti, küçük sanayici bitti, tarım bitti.

uzar da gider.
Türkiyede siyasetin 10 yılda bize yaşattığı sanal refah dönemi bitmiştir.
Müslüman topraklarda yakıp yıkma dönemine girilmiştir.
Ama bu olduğunda siyasetin ilk cümlesi Dış güçler bizi çekemiyor lafları.
Küstahlık bu. başka da bişey değil.

Ardından dinimi alet eden sahtekarlar; meydanlar toplanınca o meydanların önüne geçerek insanları aldatmak. onları siyasetle kandırmak peşindeler. ve bunu da yapıyorlar. Görenlerin gördüklerini söylemesine kızmamak gerek.

Son Söz; içinde bulunduğunuz durumu anlamak için o ortamın dışından bakmayı bilmeniz gerek.
Türkiyeyi Türkiyenin içinden bakarak anlayamazsınız. Dışarı çıkmalısınız.
Milleti makarnayla , kömürle kandıran, ve buna kananları ALLAH ıslah etsin

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Döktürmüşün akhi, senin şu makaleni sabırsızlıkla bekliyorum.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben burada jihat fisabillah ahiye katılıyorum.Akp yi ekonomik veya sosyal yönlerden eleştirmek yanlış olur.İlk önce akp nin tüm olumlu yanlarını sayıp sonra dini yönden tüm yanlışlarını açığa çıkarıp insanları çekmek daha kolay olur gibime geliyor.Çünkü insanlar direk akp yi eleştirdiğinde bir ön savunmaya geçiyor ve senin art niyetli olduğunu düşünüyor.Ben bunu bir çok kez yaşadım.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben burada jihat fisabillah ahiye katılıyorum.Akp yi ekonomik veya sosyal yönlerden eleştirmek yanlış olur.İlk önce akp nin tüm olumlu yanlarını sayıp sonra dini yönden tüm yanlışlarını açığa çıkarıp insanları çekmek daha kolay olur gibime geliyor.Çünkü insanlar direk akp yi eleştirdiğinde bir ön savunmaya geçiyor ve senin art niyetli olduğunu düşünüyor.Ben bunu bir çok kez yaşadım.

Kardeş inan ben yaptığı park ve yollardan başka bi güzel şey bulamıyorum ki.
Tüm samimiyetimle

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş inan ben yaptığı park ve yollardan başka bi güzel şey bulamıyorum ki.
Tüm samimiyetimle
Ahi o bakış açısına bağlı.Bak biz iflas etmiştik yıllarca gurbette yaşadık.2000 nin başında aç kaldığımızı bilirim.Ama şimdi durumumuz gayet iyi.Ben akp düşmanıyım ama akp ekonomik yönden gelişme sağlamıştır bunu reddedemem.Havalimanları , projeler , yollar bile ekonomiye katkı sağlayan şeyler.Aslında tam bakabilsek görürüz.Ancak akp de diğerleri gibi tağuti bir partidir.Biz delillerimizi sayıp bu yönden eleştirirsek akp lilerin bize verecek bir cevabı kalmıyor.Ekonomi sosyal gibi konularda onlarla tartışmaya girmek çok yanlış.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi o bakış açısına bağlı.Bak biz iflas etmiştik yıllarca gurbette yaşadık.2000 nin başında aç kaldığımızı bilirim.Ama şimdi durumumuz gayet iyi.Ben akp düşmanıyım ama akp ekonomik yönden gelişme sağlamıştır bunu reddedemem.Havalimanları , projeler , yollar bile ekonomiye katkı sağlayan şeyler.Aslında tam bakabilsek görürüz.Ancak akp de diğerleri gibi tağuti bir partidir.Biz delillerimizi sayıp bu yönden eleştirirsek akp lilerin bize verecek bir cevabı kalmıyor.Ekonomi sosyal gibi konularda onlarla tartışmaya girmek çok yanlış.

ben uzatmak istemiyorum bu knoyu.
Benim de tam tersi oldu. Napcaz şimdi.
Ölçümüz kişisel olmamalı. Benim durumum düzeldi . o zaman iyi, ya da benimki bozuldu o zaman kötü. bu bakış yanlış

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben uzatmak istemiyorum bu knoyu.
Benim de tam tersi oldu. Napcaz şimdi.
Ölçümüz kişisel olmamalı. Benim durumum düzeldi . o zaman iyi, ya da benimki bozuldu o zaman kötü. bu bakış yanlış
Neyse senin fikrine saygım var ama ben böyle düşünüyorum.O konuda haklısın kişisel olarak görmek yanlış.Ama fikrim aynı.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Davutoğlu: Suriye kimyasal silahları devretse de, Türkiye'yi tatmin etmez
'Türkiye’yi de dünyayı da tatmin etmez'
10 Eylül 2013 Salı Saat 12:14
Reklam

Dışişleri Bakanı Davutoğlu Rusya'nın, Suriye'ye yaptığı ve Şam yönetiminin olumlu karşıladığı kimyasal silahların uluslararası denetçilere devredilmesi teklifi hakkında 'Türkiye’yi de dünyayı da tatmin etmez' yorumunu yaptı

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Rusya’nın, kimyasal silahları devretme teklifini olumlu karşılayan Şam yönetimine, “Türkiye’yi de dünyayı da tatmin etmez” mesajı verdi. Suriye’ye olası müdahale senaryolarının tartışıldığı günlerde gözler Amerikan Kongresi’ne çevrilmişken Davutoğlu, “Karar hangi yönde olursa olsun Amerikan sisteminde kalıcı bir iz bırakacak” değerlendirmesinde bulundu.

hurriyet.com.tr'de yayımlanan habere göre Davutoğlu, Haber Türk’te katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Davutoğlu "Ben günlerdir uyumuyorum ve o çocuklara yapılanların hesabını nasıl vereceğiz diye düşünüyorum" diyerek, şu mesajları verdi:

Suriye rejimi sorumluluktan kaçamaz

"Dünyanın neresinde olursa olsun kimyasal silahlara sahip olmak suçtur. Dünyanın bütün kitle imha silahlarından arındırılması gibi ilkesel bir pozisyonumuz var. Ancak ortada bir suç var. Bin 700 insan öldü. Böyle bir katliam işlendiyse uluslararası hukuk nezdinde caydırıcı ve en net şekilde cezalandırılması bir zarurettir. Suriye rejimi bu sorumluluktan kaçamaz.

Tatmin olmayız

(Suriye kimyasal silahları devretse de )Türkiye’yi de dünyayı da tatmin etmez. Esad ve ekibi katliamda bugüne kadar sınır tanımadılar. ‘Bunu yapalım ve siz bizi cezalandırmayın’ demek suçu kabul etmek demektir. Bunun çok ciddi müzakerelerle ortaya çıkmış bir süreç olduğu kanaatinde değilim. Gelişmeler böyle bir şeyi getirirse, dünyanın kimyasal silahlardan arındırılması pozitif gelişmedir ama kimyasal silah kullanılmasının müeyyidesini ortadan kaldırmayan bir durumdur.

Bedelini öder

Bundan sonra kim Beşar Esad’ın yanında yer alırsa onlar da bu suçun ortağı olur. Esad terör örgütlerinin yanında yer alıyorsa terör örgütlerinin gördüğü muameleyi görür. Esad’ın yanına yer alan her unsur bu suçlara ortak olmanın bedelini öder.

Sürece zarar vermemeli

Türkiye’deki çözüm sürecinin Suriye’deki gelişmelerden olumsuz etkilenmesine sürece taraf olan kimsenin izin vermemesi lazım. Çözüm sürecini Suriye’deki olaylar nedeniyle devreye sokmadık. Çözüm süreci Türkiye ve hükümet için stratejik bir tercihtir. Ortadoğu’da herkes iç çatışmaya doğru giderken Türkiye’de bir çözüme doğru adımlar atıldı. Rahatsız olanlar, kıskananlar, engellemek isteyenler çıkabilir. Bunu engelleyecek olan halkımızın sürece sahip çıkmasıdır. Türkiye herhangi bir başka ülke değil. Demokratik şeffaf seçimlerini yapmış bir ülke. Çevredeki ülkelerle karşılaştırmak Türkiye’ye haksızlık etmek demektir.

Çıkacak tabloyu birlikte göreceğiz

ABD Kongresi’ni yakından takip ediyoruz. Obama kendi yetkisindeki hususu kongreye götürdü. Obama kendisine o kadar güveniyor ki, kongreye gitme kararı aldı. Kendi içlerinde tutarlı olmak için atılmış bir adım. Ne çıkar kesin yargıda bulunmak doğru değil. Çıkacak tabloyu hep birlikte göreceğiz.

Tarih o resimleri unutmayacak

(Savaş çığırtkanlığı suçlamaları) Bu suçlamaları yapanlara savaş nedir diye sormak lazım. eğer bir ülkede 100 bin kişi ölmüşse, kimyasal silah kullanılmışsa 2 milyon mülteci dışarıdaysa, 5 milyon insan evsizse bu savaş değil de nedir. Kılıçdaroğlu kendisi gibi dünyanın da olayları takip etmediğini zannediyor herhalde. Önce kimyasal silah kullanılmasını eleştirsin sonra bizi savaş çığırtkanlığıyla suçlasın. Ya olayları takip etmiyor ya da art niyet var. Kılıçdaroğlu ve ekibi hiç bir Suriyeli mültecinin elini tutup gözlerindeki korkuyu hissetmedikleri için Ankara’dan rahatça konuşabilirler. Kılıçdaroğlu ve ekibi katliamları yaptıktan sonra Esad’a sahip çıktılar. Tarih o resimleri unutmayacak. Ortada bir şey yokken biz savaş istiyormuşuz gibi davranmak Beşar Esad’ın suçunu örtmektir.

El nusra ile ilişkimiz yok

Türkiye’nin Suriye’deki herhangi bir radikal grupla özellikle de El Nusra ile ilişkisi söz konusu değildir. Radikal grupların etkinlik alanı kazanmaları Türkiye’yi rahtsız eder. Bu kara propagandadır. Türkiye, Suriye Ulusal Koalisyonu’na destek vermiştir, vermeye de devam edeceğiz. Suriye’deki kaosu derinleştirecek otorite boşluğu doğmasın, devlet yapısı çökmesin. Bütün unsurlardan oluşan bir Milli Suriye Ordusu oluşsun. Bunu yapacak olan Suriye halkıdır.

Muhalefette füze yok

(Kimyasalı kimin kullandığına dair kuşkular) Suriye rejiminin arkasında duranlar da, Türkiye’de Suriye rejiminin sözcülüğünü yapanlar da ilk başta ‘durun bakalım böyle bir saldırı oldu mu’ dediler. 3 gün bölge açılmadı ve bombardıman altında tutuldu eldeki delilleri karartmak için. Bizim muahlefette dünya kabul edince bir kimyasal silah saldırısı olduğunu kabul edip kınadı. Kimyasal saldırı konusunda kompozisyon oluşturma birikimine sahip uzmanların ve istihbat raporlarımızın neticesinde rejim veya rejime bağlı güçlerin kullandığı belli. Muhalefetin elinde atım malzemesi yani füze yok.

BM'yi göreve çağırıyoruz

(Müdahale çözüm olur mu?) Birinci ve önelikli tercihimiz uluslarası müdahale olmadı. Biz BM’yi göreve çağırıyoruz. Kendimizi müdahalede bulunmasını düşünmedik o zaman BM’nin göreve çağrılması söz konusu. Libya’da da son ana kadar diplomasinin kullanılmasına önem verdik. Gönüllüler koalisyonu değil BM Güvenlik Konseyi’nde ortak tavır alınması öncelikli tercihimiz. Bunu durdurmak isteyen güçlerin ortak tavır almasından doğal birşey olamaz. CHP, Rusya, Çin bunu savaş gibi görüyorsa alternatif getirsinler gidip Esad’ı ikna etsinler.

Pilotlar iyi

(Lübnan’da kaçırılan Türk pilotlar) Pilotlarımızın akıbetiyle ilgili 24 saat çalışma içindeyiz. Bugüne kadar bütün vatandaşlarımızı salimen kurtardık ve ailelerine kavuşturduk. Yarın (bugün) pilotlarımızın aileleri ile de görüşeceğim. Şu ana kadar sağlıkları ve durumları ile ilgili olumsuz gelişme yok.

islamigündem

-----------------

Dış politika acziyeti . Batıdan medet umanlar, mücahide cephe alanlar. Acınacak durumdasınız.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ekonomi konusunda derin bilgim yok.Kardeşler şaşıracaksınız belki ama küresel cihadın ana hedeflerinden biri abd ve haçlı ülkelerinin ekonomisini zayıflatarak ekonomisi bu ülkelere bağlı olan kukla tağutları da ( öncelikle arap tağut devletleri ve sonraki aşamada tağut t.c. devleti de dahil) çökertmek.Ve sonra İslam ülkelerinin zayıflayan rejimlerini kolayca devirerek İslam devletleri/emirlikleri kurmak.Yani her ne kadar halk açısından fakirleşme durumu olacaksa da yine de t.c. ve bütün tağuti rejimlerin zayıflaması için ekonomisinin de zayıflaması gerekiyor.Yani bu demek oluyor ki İslam devleti istiyorsak, laik kemalist rejimin zayıflaması ve dolayısıyla ekonomisinin de zayıflaması mücadele ve cihad için uygun bir ortam oluşturacaktır.Kemalist rejim ne kadar güçlü ekonomiye sahip olursa askeri gücüde o derece artacaktır.Ve rejim daha fazla kök salacaktır.Bilmem anlatabiliyormuyum?belki saçma gelebilir ama olay bu.Çünkü t.c. devleti bizim devletimiz değil.Çünkü İslami değil.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahki. Global ekonomi, din, siyaset, tarih . Bunlaı birleştirerek yüzyıllar öncesinden bugüne getirebilirim konuyu.
Erken zanda bulunuyorsun.
Ama madem biraz bilgi vermem gerekiyor.
Ana başlık vereyim bikaç tane.

11 Eylül 2001 , emperyalizmin kalesi , ve sisteminin darmadağın olması,
Arap sermayesi ve müslüman coğrafyaların sermayelerini geri çekmeleri,
RTE nin halife olarak islam coğrafyasının başına getirilmesi ( ki bu aynı zamanda hilafete yönelen islamın önünü kesme operasyonudur)
....

uzun .
bunu uzunca bir makaleye dönüştürme niyetim var inşallah.

Economist'e göre Türkiye riskin zirvesinde
13:57, 10 Eylül 2013 Salı
Haber az önce yayınlanmış.

The Economist dergisinin ülkelerin kısa vadeli borçları, parasının dolar karşısındaki durumu, cari açığı ve mali sistemlerindeki açıklığa göre yaptığı sıralamaya göre Türkiye en kırılgan ülke olarak zirvede.
Economist'e göre Türkiye riskin zirvesinde | Genel |

Ekonomi süper. Tasalanmayalım arkadaşlar. :p

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
batı seni desteklerse ve tek parti hükümeti olursan başa değil tayyip öküzü koysan gelişirdi.Sonra akp nin kıyaslandığı hükümetleri düşünün akp den beş beter.Şimdi arkadaşlar faizlerin yüzde 70 lerden yüzde 7 lere düştüğü bir ortamda kaçınılmaz olarak iyileşme olur.Sadece düşen faizden elde kalan para minimum yılda 50-60 milyar tl dir.(bir ara hesaplamıştım hatırladığım kadarıyla böyle bir şeydi)yani chp tek başına iktidar olsaydı ve batı da destekleseydi aynı başarıyı onlar da sağlardı ki unutmayalım chp kemal dervişi kadrosuna katmıştı akp nin politikalarını aynen uygulayacaklardı ve faiz giderindeki azalma sayesinde aynı park baraj yolu baykal da yapacaktı.o zaman akp liler bugün chplilerin söylediği şeyleri söyleyecekti.Mesele ideolojiktir.İnsanları ideolojik olarak döndermeye bakalım .O konuda fikirleri değişmezse her zaman gündelik konularda savunacak bir şey çıkarırlar.

Üst Ana Sayfa Alt