Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Son Kale Düşmeyecek

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Son kale düşmeyecek

İdlib güneyinde 20 bini aşkın muhalif savaşçı, işgal edilen topraklarını kurtarmak için taarruza kalktı. Hama kuzeyinde 8 yerleşim yeri ele geçirildi. Esed askerleri 250’den fazla kayıp verdi. Rejim, cephe hattından kaçışları önlemek için “Geri çekilen kurşuna dizilir” anonsu geçiyor

son-kale-dusmeyecek-c85bdfb7.jpg

Esed ve müttefiklerinin mayıs ayı başından beri saldırılarını yoğunlaştırdığı Hama kırsalında muhalif gruplar püskürtme harekâtı başlattı. Hama kuzeyini rejim ordusu ve İran destekli terörist gruplardan temizleme amacıyla başlatılan harekâta 20 binden fazla muhalif savaşçı katılıyor. Vatan Cephesi Sözcüsü Naci Mustafa, şok baskınlarla rejim cephesine büyük bozgun yaşattıklarını söyledi. ‘Dahr el-İdvan’ (Saldırganları Yenmek) ismi verdikleri operasyonun 6 Haziran günü topluca kılınan ikindi namazı sonrası başladığını ve başarıyla sürdüğünü kaydeden Mustafa, rejim güçlerince geçtiğimiz ay işgal edilen Kefer Hud, Tel Mellah, Kurnaz, Hamamiyat, Celme, Cideyd, Şeyh Hadid, Kurkat, Kefer Nebude, Mustariha, Tel Havaş ve Kassabiye yerleşkelerini kurtaracaklarını bildirdi. Operasyona bölgedeki tüm muhalif grupların katıldığını dile getiren Mustafa, Yeni Şafak’a şu bilgileri verdi:

“Dahr el-İdvan Harekâtı’na hiçbir gruba dahil olmayan yüzlerce sivil de katılıyor. Aralarında 16-17 yaşında gençler ve 60-70 yaşında ihtiyarlar da var. Bu sivil gönüllüler saldırı riski az olan hatlarda istihdam ediliyor. İdlib geneli, Hama, Lazkiye ve Halep kırsalında verilen mücadele tarihe geçecek bir direniş efsanesidir. Rejimin karada yaşadığı hezimet sonrası Esed ve Rus uçaklarının sivil beldelere bombardımanı arttı. Han Şeyhun’da cuma namazı vakti vurulan Rahman Camii bu duruma en net örnektir. Ancak arkadaşlarımızın maneviyatı en üst düzeyde. Şehit düşen her direnişçinin yerine onlarcası koşuyor. Bizim gidecek hiçbir yerimiz kalmadı ve son kale düşmeyecek.”

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

Doğruhaber. com
 

Ekli dosyalar

 • upload_2019-6-8_14-25-17.gif
  upload_2019-6-8_14-25-17.gif
  43 bayt · Görüntüleme: 85
 • upload_2019-6-8_14-25-17.gif
  upload_2019-6-8_14-25-17.gif
  43 bayt · Görüntüleme: 88
 • upload_2019-6-8_14-25-17.gif
  upload_2019-6-8_14-25-17.gif
  43 bayt · Görüntüleme: 86
Üst Ana Sayfa Alt