Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru: Müslümanlar Ne Zaman Muzaffer Olurlar?

remziocaktan Çevrimdışı

remziocaktan

Namahrem ile yazisma yok
İslam-TR Üyesi
Cevâb: Müslümanlar, selef-i sâlihîn'in yolu üzere Rablerinin kitâbıyla ve peygamberlerinin sünnetiyle ilmen ve amelen, zâhiren ve bâtınen amel etmedikçe muzaffer olamayacaklardır.

Yüce Allah şöyle buyurur: «Ey îmân edenler! Eğer Allah’a yardım ederseniz, sizi muzaffer kılar ve ayaklarınızı sâbit kılar.» Muhammed, 7
Ebû Sufyân Rumların büyüğü Hirakl’e Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem'in dîni hakkında haber verince, Hirakl şöyle demiştir: “Eğer söylediğin doğruysa, yakında ayağımın altındaki bu topraklara mâlik olacaktır.”
Ümmetin ilk nesli dîne sımsıkı sarılmaları sebebiyle kuvvet, egemenlik, üstünlük ve iktidar sahibi oldular. Yüce Allah şöyle buyurur: «Allah, içinizden iman edip sâlih ameller işleyenlere şöyle va‘detmiştir: Hiç şüphesiz onlardan öncekileri nasıl güç ve iktidar sahibi kıldıysa, onları da yeryüzünde güç ve iktidar sahibi kılacak, kendileri için râzı dinlerini onlar için yerleşik kılıp sağlamlaştıracak ve korkularının ardından kendilerini (tam) bir güvene erdirecektir. Onlar, yalnızca bana ibâdet ederler ve bana hiç bir şeyi ortak koşmazlar.» Nûr, 55

Müslümanların dînlerindeki gevşekliği ise onları zayıflığa, korkuya ve hezîmete sürükler. ‘Umer radıyallahu anh şöyle demiştir: “Bizler zilletin içindeydik. Allah bizi İslâm ile azîz kıldı. Her kim izzeti İslâm’dan başkasında ararsa, Allah onu zelîl eder.”

Soru ve Cevaplarla Dînimi Öğreniyorum - Tevhid ve Sünnet Yayınevi - Sayfa: 229-230

bahar rehab Çevrimdışı

bahar rehab

ben bana kendim için lazımım.
İslam-TR Üyesi
Dinlerini doğru kaynaktan öğrenmeye başladıklarında ve öğrendikleriyle amel ettiklerinde; bildiğiyle amel edene Allah bilmediklerini de öğretir.

Üst Ana Sayfa Alt