Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sözde Davetçi Ubeydullah Aslan'ın Davet Dramı...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamun aleykum,

Trajikomik bir vakayı sizinle paylaşmak istedim. Malesef son zamanlarda ülkemizde selefi davet adı altında bir çok kişi çıkmıştır. Ne yazık ki birçoğu tağutu anlatmaktan, tağuta T demekten imtina edip, gücünü tağutun karşısında boynunu bükmeyen tevhid nesline, çirkin yakıştırma ve iftiralar yapmakla harcamaktadırlar. Bunlardan bazıları tevilsiz en direct mucahidlere sövmekte, tevhidin aslına dikkat edenleri hariciye saymakta, kafirlerle mucadele edenleri şeytanların askerleri görmekte. (Dipnot-1)

Evet buna benzer vakalardan bir vaka facebookta yaşandı.

İslam Davetçisi Ubeydullah Aslan nickine dair. Kendisi şu şekilde bir konu açmış,

Bedevi bir toplum İslam Şeriatını kabul etmeyecektir, Şeriat talepleriniz taraftar bulamayacaktır, Radikal bağırmalarımız asla işitilmeyecektir, zira kalplerine inmediğiniz ruhlar ve akıllar size karşı savaşacaktır, öğretemediğiniz islam onlara düşman tanıtılacaktır, O halde kuranı ve sünneti/şeriatı sevdireceksiniz, ilim öğreteceksiniz, davet edeceksiniz, bizim ilk savaşımız cehalete karşıdır. (u.a)

Ve devamında yaşananlar resimlerle sizlerle...

7562.jpg

7563.jpg

Dipnot - 1 : Delil isteyenler özelden yazabilir. Burada yazmamın nedeni konunun dağılmasını önlemektir.

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hani mübarek resimler açılmıyor.Amaan boşver resme gerek yok .

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kendisi gibi kralcı olmayan Muvahhidlerin, Kur'anın emir ve nehiylerinden oluşan "şeriat"ı , "La İlahe İllallah" ve "ilay-i Kelimetullah için cihadı" tebliğ için anlatımlara, İslam'dan nasibsizlerin ilimsiz söylemleriyle paralellik arzeden bir uslubda "Radikal bağırmalar" diye tanımlaması, Rasulullah'ın (s.a.v.) ve Sahabelerin tebliğ çalışmalarını siyerden okurken nasıl bir nara'ya benzettiği merak konusudur.

İnsanlara Hakimiyet tevhidi, Cihad ve Kur'anın şeriatını medeniyet için anlatmadığı (gizlediği) kendi ifadelerinden ortaya çıkan bu şahısın, birde davetçi olarak ortalıkta dolanması, insanlar için büyük bir tehlikedir.

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Zamaninda Pakistan'dan Anteb'e ilk dondugunde milleti Selefi degil diye tekfirden gecirdi, sonra yavas yavas yumusadi ve artik Tayyib icin oy topluyor deniliyor, bilgisi olan var midir akhiler, ya da bu bilgiyi teyit edebilecek olan ?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
akhi fitne ortadan kalkıncaya kadar onlarla savaşın buyuruyor RABBİMİZ

Bu gibi fitneye sebep verenleri gücümüzün nispetinde müdahale edelim inşaALLAH

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bazı konularda bende kendisini uyarmıştım.Rabbim onu islam dininde sabit kılsın.

muvahhide sehidan Çevrimdışı

muvahhide sehidan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Profiline ''resim'' koyup, sonra onlari buyutup buyutup !! gozumuzun taaa icine sokan, her muslumanin samimiyetinden suphe ederim!.. kal'diki bu bir davetciyse.. sanalda davet'ciligin oynadigi bu gunlerde,sayisinin her gecen gun arttigi bu davetcileri; bir kez daha 'Peygamberimizin ''dawet'' metodunu gozden gecirmelerini ! tavsiye ederim..

K Çevrimdışı

kurtuba

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Zamaninda Pakistan'dan Anteb'e ilk dondugunde milleti Selefi degil diye tekfirden gecirdi, sonra yavas yavas yumusadi ve artik Tayyib icin oy topluyor deniliyor, bilgisi olan var midir akhiler, ya da bu bilgiyi teyit edebilecek olan ?

ben teyit ediyorum kardeş..

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Aslında sanki biraz yanlış anlaşılma var gibi geliyor bana. Ubeydullah Arslan'ın söylemek istediği
ile sarf ettiği sözler uyuşmamış.
Hani " İslam'ı sevdirmek istiyorsanız, tebliğ yapmak istiyorsanız tekfirci, dışlayıcı bir anlayış ve katı bir tutum ile değil de İslam'ı sevdirecek daha makul bir dil kullanmalısınız" demek istiyor.

Hepimiz aynı hatalara düşmedik mi? Tevhid Akidesi ile ilk tanıştığımızda, İslam'dan bir haber
kimselere hemen " hakimiyet " konusunu işlemedik mi? Zamanlamayı ve karşı tarafın içerisinde bulunduğu cehaleti dikkate almadan bodoslama dalarak yok şu küfür yok bu küfür diyerek tepki almadık mı?
İşte Ubeydullah Arslan'ın " Radikalizm " den kastetmek istediği de sanırım buydu. Yani kalplerine nüfuz etmeden başarı sağlayamazsınız, taraftar bulamazsınız.

Tecrübelerim de bunu teyit etmektedir ki, muhatabımızın halini dikkate almadan yapılacak
yanlış bir yöntem, tebliğ Ubeydullah'ın da dediği gibi asla işitilmeyecektir ve karşılık bulmayacaktır.
Yeni doğmuş bir bebeğin açlığını biberon ile gidermek yerine katı besin vermek cinayettir.

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razi olsun kurtuba akhi.

Musluman akhi, yukaridaki mesajda Islam abi bir Dipnot eklemis, onu okudunuz mu acaba ?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aslında sanki biraz yanlış anlaşılma var gibi geliyor bana. Ubeydullah Arslan'ın söylemek istediği
Hani " İslam'ı sevdirmek istiyorsanız, tebliğ yapmak istiyorsanız tekfirci, dışlayıcı bir anlayış ve katı bir tutum ile değil de İslam'ı sevdirecek daha makul bir dil kullanmalısınız" demek istiyor.

Hepimiz aynı hatalara düşmedik mi? Tevhid Akidesi ile ilk tanıştığımızda, İslam'dan bir haber
kimselere hemen " hakimiyet " konusunu işlemedik mi? Zamanlamayı ve karşı tarafın içerisinde bulunduğu cehaleti dikkate almadan bodoslama dalarak yok şu küfür yok bu küfür diyerek tepki almadık mı?
İşte Ubeydullah Arslan'ın " Radikalizm " den kastetmek istediği de sanırım buydu. Yani kalplerine nüfuz etmeden başarı sağlayamazsınız, taraftar bulamazsınız.

Tecrübelerim de bunu teyit etmektedir ki, muhatabımızın halini dikkate almadan yapılacak
yanlış bir yöntem, tebliğ Ubeydullah'ın da dediği gibi asla işitilmeyecektir ve karşılık bulmayacaktır.
Yeni doğmuş bir bebeğin açlığını biberon ile gidermek yerine katı besin vermek cinayettir.

Kardeşim; dediklerin aynı fikre/itikade sahip olanlar için geçerlidir. yani biz birbirimize bahsettiğin tarzda nasihatte bulunup , nasıl tebliğ yapılması gerektiğini yine delillerle anlatabiliriz. Fakat konu mankeni Ubeydullah a. olunca iş değişir. Çünkü senin benim itikadımızı ve yöntemimizi aşağılayıp (radikal bağırmalar, radikal söylemler, bedevi toplum) hatalı görmekte, kendi irca fikirlerinin ve tebliğ usulunun "bizim ilk savaşımız cehaletle savaşmaktır" diyerek saydığı konu başlıkları "halde kuranı ve sünneti/şeriatı sevdireceksiniz, ilim öğreteceksiniz, davet edeceksiniz" gibi kulağa hoş gelen şovenist söylemlerde bulunmaktadır. Kendisinin ve bulunduğu zihniyetin mensublarının, bu başlıkları kısmen ve parçaçılık metodu ile alarak "Hakimiyet, uluhiyet, cihad olan bir Kur'an şeriatni kabul etmemektedirler.

A Çevrimdışı

aşkı şehadet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Mü’minlerden öyle adamlar vardır ki, Allah’a verdikleri söze sâdık kaldılar. İçlerinden bir kısmı verdikleri sözü yerine getirmiştir (şehit olmuştur). Bir kısmı da (şehit olmayı) beklemektedir. Verdikleri sözü asla değiştirmemişlerdir.

A Çevrimdışı

aşkı şehadet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben yeni bu siteye kayıt oldumda bir konu hakında yorup yapmak için 5 tane forum msj gerekliymiş yardımcı olurmusunuz

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Doğrudur Abdulmuizz kardeş ben hüsnü zan ederek söylemiştim.
Muzzammil kardeşin belirtmiş olduğu "İslam4ever'in dipnotu" olabilir görmedikçe
bir yorum yapamam ama dediğiniz gibi bu anlamda Ubeydullah Arslan ile aramızda akidevi bir problem varsa
ki var olduğunu söylüyorsunuz ben size itimat ederim. Demek ki Ubeydullah'ın maksadı,amacı, niyeti bizim dediğimiz
gibi değilmiş. Ne diyelim Allah ıslah etsin

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
az önce baktım benim açımdan işin vahameti daha önce Ubeydullah Arslan aleyhine de yorum yapmış olmam iyi mi

yaşlanıyor muyuz ne

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bir yerde gidip sofilere hakki anlatirken baska bir yerde Tevhid ehli kardesleri maslahat adi altinda demokrasiye cagiracagina, mucahidlere dil uzatacagina kirip da dizini otursaydin, kendi tabiirinde o gur sedani kissaydin bu daha sevimli olurdu ey U.A.

8060.jpg

S Çevrimdışı

slckgns

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykûm Öncelikle Aslında Herşeyin basit olduğu konuda mütabık olmak gerekirken günümüzde çevre islam ı benimseyerek hayata uygulamak yerine yaşanan ortama göre islam uyarlanmakta. dikkatimi çeken bir yazıyı aktarıyorum "iran hükümdarı yerdücerd çin kralından yardım istediğinde aldığı yanıt ... Bu millet haramı helal, helalıda haram yapmadıkça asla mağlup edilmemez dedi . .... en sonunda çin hükümdarı şöyle bir mektup yazdı ve elçiye verdi "Sana bir ucu çin de diğeride merv de olan bir ordu ile destek gönderebilirim; bunu yapmam gerektiğine inanıyorum. fakat elçinizin bana anlattığı bu millet, dağları yerinden sökmek istediğinde bunu yapabilecek güce sahiptir. onlar bu hallerini koruyabilirlerse, emir verildiğinde beni dahi yerimden edebilirler. O halde pnları razı et ve anlaş onlarla sana dokunmadıkları sürece onlara ilişme Taberi, tarih2/549

Zamanında alakası olmayan Çin hükümdarı gayet net anladı. fakat günümüz insanı anlamak istemedi İSLAM (şeriatı,Tevhidi ve teslimiyeti ve her boyutu ) ile İNSANA , MİLLETE , DEVLETE , KÜLTÜRE , ÇAĞA AYAK UYDURMAZ. KELİME ANLAMI İLE HERŞEY ALLAH 'a VE ONUN DİNİNE TESLİM OLUNUR. bunlarda kesin ifadelerle yapılmaladır. (Tekfir konusunda kişilerin İmanı ve İslam hayatını ALLAH bilir. bana tekfir etmek düşmez Benim düşüncem.)

Selam ve dua ile..

K Çevrimdışı

kamal ibn abdurahman

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
salamaleykum exiler.benim bildiyim kadariyla ubeydullah exi,ebu zerka ,ebu erva,ebu enes,abdullah yolcu,ebusaid hoca hepsi selefi exilerdir.

Üst Ana Sayfa Alt